| babyloving a întrebat:

Baiatul de care imi place mie si lui de mine nu mai vrea sa vorbeasca cu mine.Am crezut ca din cauza unui joc pe care il joaca dar deja a devenit mai rece.Din nu stiu ce cauza cand ma gandesc la el imi vine sa plang si sunt trista.Intrebarea mea este oare de ce este dintr-o data mai rece cu mine si de ce ma simt asa numai cand ma gandesc la el? FUNDA MARE!

28 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai te simti rau fiindca iti pasa de el, sentimentele tale sunt adevarate.Trebuie sa iei neaparat legatura cu el, poate el crede ca tu n-ai mai vrut sa vorbesti cu el, ca tu te-ai indepartat de el si sa ii reactivezi cumva relatia, sa o readuci la viata, cu alte cuvinte trebuie sa te tii de capul lui.Bafta! :* >big grin

| babyloving explică (pentru Floreenofficial):

Mie chiar imi pasa dar el din pacate nu mai e la fel de cand se joaca pentru ca inainte era opusul a ce este acum, a fost mai bine.

| MishikiCrisy a răspuns:

De ce nu il intrebi? El stie cel mai bine.

| babyloving explică (pentru MishikiCrisy):

O sa fac asta cand o sa ne intalnim sau cand o sa inceteze sa stea tot timpul pe jocul ala.

| Zizzou a răspuns:

Cand esti dependent in cazul lui din cate mi se pare "obsedat" de un anumit joc, nu mai esti "cald" cu nimeni, devi rece, nu-ti mai pasa ce se intampla in jurul tau decat cand nu mai merge netul [caz in care ai putea sparge un geam din cauza jocului repsectiv]. Am fost si eu asa dar, pentru persoana iubita cred ca el ar putea face un sacrificiu. Daca mai are x zile pana pleaca undeva poate, dar in orice caz trebuie sa fie cald cu persoana iubita dar si cu cei din jur.

| babyloving explică (pentru Zizzou):

Nu stiu exact dar o sa incerc sa il fac sa nu se mai joace sau sa il intreb de ce este asa rece.

| Zizzou a răspuns (pentru babyloving):

Intreaba-l de ce este rece cu tine, de ce te lasa balta pentru un joc si ce s-a intamplat. [cand m-am certat cu cineva din familie m-am dus la poker unde am cheltuit cam 12 milioane, nu mai eram sociabil, eram tot timpul stresat etc.]
Daca are probleme spune-i ca nu trebuie sa aiba secrete fata de tine si sa nu faca jocul mai important de cat tine

| Anonima264 a răspuns:

Dar lui chir ii place de tine?
Poate te-a mintit de se compoarta asa!

| babyloving explică (pentru Anonima264):

Mi-a spus ca ma place dar se joaca jocul ala metin si nu mai vorbeste cu mine.Acum parca e obsedat.

| Anonima264 a răspuns (pentru babyloving):

Pai sunt doua solutii:
a.Cum ai spus tu a devenit obsedat de joc
b.Jocul ia schimbat personalitatea!

| Anonima264 a răspuns (pentru babyloving):

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el sa se lase de joc!

| babyloving explică (pentru Anonima264):

O sa incerc sa il conving pentru ca imi da impresii gresite despre el si de cand se joaca s-a schimbat complet.

| Anonima264 a răspuns (pentru babyloving):

Oricum sa nu iti fie teama sa ii zici deoarece daca te place cu adevarat se va lasa si nu se va supara ca i-ai zis!
Noroc!

| babyloving explică (pentru Anonima264):

Multumesc pentru sfat si sa speram ca o voi scoate la capat pana la urma.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu el si te-a respins? Uneori jocurile astea pot crea dependenta, am fost si eu candva asa, stateam si jucam 24/7.
Vorbeste cu el si intreaba-l de ce este asa, de ce nu mai vrea sa vorbeasca.
Poate e chiar din cauza jocului, sau poate nu te mai place, nu stiu. Incearca sa afli acest lucru de la el sau de la prietenii lui, pana la urma vei gasi raspunsul.

| i86e2 a răspuns:

Înseamnă că nu mai e interesat de tine, găsește-ți pe unul care e interesat de tine și când își pierde și ăla interesul, găsește-ți altul și tot așa.

| ZakkyRock2 a răspuns:

Nu te mai place si incearca sa se indeparteze de tine ca sa nu te raneasca si s-ar putea sa ii placa de altcineva tot din grupul vostru de prieteni fundita?

| babyloving explică (pentru ZakkyRock2):

Da dar el in felul asta ma raneste si mai tare, dar comportamentul asta il are de cand a inceput sa se joace jocul ala idiot.

| ZakkyRock2 a răspuns (pentru babyloving):

Spune-i sa se lase de el si zile si la prieteni sa ii zica ca daca poate daca ii ziceti mai mult o sa se lase

| babyloving explică (pentru ZakkyRock2):

Sa speram pentru ca si la festivitatea de incheiere nici un buna sau vacanta placuta nu mi-a spus.

| ZakkyRock2 a răspuns (pentru babyloving):

Dar ai vorbit cu el despre,, voi``?

| babyloving explică (pentru ZakkyRock2):

Am adus in discutie subiectul despre noi si daca ma place si cand vorbeam cu fetele despre asta mi-a facut cu ochiul si am aflat de la varul lui ca ma place pentru ca lui ii zice tot ce are pe suflet.

| ZakkyRock2 a răspuns (pentru babyloving):

Daca tot se intelege asa bine cu varul lui, lui trebuie sa i spui sai spuna sa se lase ca am avut si eu un prieten obsedat de metin si a devenit un... era unu din cei mai buni din clasa absolut peste tot era unu din cei mai buni dar a devenit obsedat si nu mai stia nimic deci fa-l sa se lase si spune-i ca e pentru binele lui

| babyloving explică (pentru ZakkyRock2):

O sa incerc pentru ca asta ii face rau si lui si mie.

| ZakkyRock2 a răspuns (pentru babyloving):

Iti zic ca o sa fie un pic cam greu ca jocu ala de obicei e mai greu sa te lasi si prietenului meu ia luat cam 2 saptamani pana s-a lasat(dupa ce am inceput sa ne rugam de el sa se lase) si sper ca ti-am fost de ajutor

| babyloving explică (pentru ZakkyRock2):

Chiar mi-ai fost sa stii. Daca ai trecut prin asta poti sa imi lasi id de mess sau ceva sa mai vorbim?

| ZakkyRock2 a răspuns (pentru babyloving):

Zuum_smecherasul2011

| Zizzou a răspuns (pentru babyloving):

Pentru persoana iubita poti face sacrificiul sa nu te joci un "joc stupid". Nu inteleg cum pentru un joc iti ranesti partenera/ul