| conservaGaming a întrebat:

Am penisul de 12cm la 17 ani, e ok?(nu mi s-a rupt ata)

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar 12 cm este un penis micut!
Din pacate, nici nu va mai creste, pentru ca, cresterea lui s-a incheiar la 16 ani.
Va trebuii sa inveti tehnici ajutatoare, sa poti satisface o fata, daca esti preocupat de sexul cu o partnera.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a nu fi ipocrit, raspunsul corect in privinta lungimii penisului tau poate fi doar acesta : ''cam mic''. Dar acest neajuns poate fi depasit prin folosirea organelor ''anexa'' : degete, buze, limba. In privinta faptului ca frenul (''ata'') este intreaga/intacta trebuie sa fii constient ca prin acel tub/tegumen trece un vas de sange prin care sangele ajunge in gland (capul penisului) si are rolul de a mentine sanatoasa piele fina care acopera glandul. In pielita fina sunt situati senzorii excitatiei si a placerii resimtite in timpul actului sexual. Daca se rupe frenul, senzorii respectiv isi inceteaza activitatea si penisul devine o ''scula inerta'' buna pentru a face ''pipi''. Roaga-te ca macar frenul sa-ti ramana intact intreaga viata asa cum se intampla in cazul a 9 barbati din 10. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă se scoală, sigur că e OK.
În plus, „ața" (frenul) NU trebuie să se rupă; ruperea sa este un accident NEdorit!

| Emilian65 a răspuns:

Da,este bine.El va mai creste.

| SkyPilot a răspuns:

Cam mic, dar se poate folosi. Exista pozitii in care ii folosesti intreaga lungime - cele in care esti foarte aproape de fata, pe la spate sau cu picioarele pe umerii tai. Oricum, ajungi la punctul G (cam 7 cm. de la intrarea in vagin) ceea ce este esential. Poti suplini lungimea cu tehnica.
Am cautat si eu pe net pe siteuri serioase din domeniu chestia aia cu pierderea sensibilitatii daca se rupe ata. Habar nu aveam, e prima oara cand aud asta, si se pare ca nici medicii din domeniu nu stiu de asa ceva.
In teorie mai poate creste. Unii zic pana la 21 ani, altii pana la 24. Eu il am asa cum este de la 15 ani.
Asa-zisele procedee de marire nu functioneaza, sunt escrocherii pure.

| Plato a răspuns:

"Ok" sa ce? E irelevant.

| conservaGaming explică (pentru Plato):

La marime m-am referit daca e ok

| danielzajmk a răspuns (pentru conservaGaming):

Nu, nu e ok happy

| ruddy a răspuns:

Ii mediu, iar faza cu ata, poate nu se rupe nici cand o sa faci sex, nu ii o regula.

| antoniaidk a răspuns:

E mic

| narcuz a răspuns:

Eu am 8 cm si am 22 de ani sad