| irina_8165 a întrebat:

Am racit jos help ce pastile se iahappy?

17 răspunsuri:
| irina_8165 explică:

Azure... multumesc frumos voi tine cont de sfatul tau:* elvila multumesc mult
catops :-si mai bine aruncai cu o piatra in geamlaughing))) mersi o sa tin conthappy

| Elvina a răspuns:

Ciprinol. Dar ai grija nu mai sta pe ciment si nu te spala pe picioare cu apa rece ca ti se va intampla iar. De asemenea sa nu mergi pe gresie cu picioarele desculte. Poarta papuci de casa. Bafta!

| Azµre a răspuns (pentru Elvina):

Degeaba le spui că oricum fac ce le taie capul. În loc să se ducă la un medic fie el de familie sau nu, preferă să stea așa. Acum nu-și dau seama dar mai târziu au de suferit ajung la infecții serioase sau ovare polichistice și nu numai. În afară de faptul că o banală răceală se poate transforma într-una cronică, și atunci va fi vaide păsărica ei...

| Elvina a răspuns (pentru Azµre):

Eu am incercat sa o ajut, stiu cum este, caci am trecut si eu prin asa ceva. Daca vrea sa-i fie bine, ma va asculta, daca nu, asta e.

| Azµre a răspuns (pentru Elvina):

Știu și eu și sunt băiat, eu unul am răcit tot jos laughing și crede-mă nu e o tocmai o plăcere... am avut dureri îngrozitoare de testicule și nu numai. Și prietena mea a răcit la ovare nu a tratat a trecut cu vederea... norocul ei că am tras de ea să o duc la un ginecolog, de la răceala respectivă netratată a facut chisturi pe un ovar, a trebuit să facă 2 ani tratament să scape de ele. Așa că nu e de glumă cu asta.

| Azµre a răspuns (pentru Elvina):

Ți-am trimis mesaj înapoi sper să îl fi primit.

| Elvina a răspuns (pentru Azµre):

Da.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Niciuna,dus cald, sa tii caldura la spate si acolo jos si ceaiuri.

| Azµre a răspuns:

Tratament de 7 zile cu Ciprinol 500Mg se i-a o pastilă la 12 ore. Trataemntul cu paracetamol sau aspirină nu este bun, elimină efectele dar răceala rămâne și va reapărea cu prima ocazie. Tot odată un control la medic ar fi indicat.

| CRISS69TM a răspuns:

Pulicilina este cea mai buna.si o poti obtine gratis.

| catosp a răspuns:

Pai daca ai racit jos... urca-te in pat.laughing

| dididedediu a răspuns:

Trebuie sa iei neaparat "Neolicin" Nui nici scump deloc, si-o dupa prima pastila simti ca deja iti trece..si eu am fost asa..si de la 2 pastile nu mai aveam nimic..iti garantez ca daca iei neolicin iti trece deja de la 2 pastila..trebuie sa iei una dimineata si una searawinkingbafta:*

| Reyko95 a răspuns:

Se ia Cuminol

| IngerPierdut1996 a răspuns:

Fa-ti un ceai de "codite de cirese " fara zahar (e bun la gust )
NU GLUMESC ia un bidon, pune apa calda si tinel cat mai aproape de vagin.
Iar medicamente : Urinex, No-spa, Ciprinol.
Funda? :*

| IngerPierdut1996 a răspuns:

Mai e cava (sa nu razi, p mine m-a ajutat )
Pune-o p mama sa iti incalzeaca caramizi (mie mi-a placut sa stau p ele cand erau calde -aproape fierbinti ) m-am vindecat repede happy
Si bea mult ceai ( stiu ca te doare la urinare dar trebuie sa bei lichide )
Bafta :*

| redlaser44 a răspuns:

Parasinus si aspirina

| norocos23 a răspuns:

Am răcit jos, ce pastile trebuie sa eau