| RAY a întrebat:

Am realizat de ce femeile pun pret si pe starea financiara a barbatului, pai daca porcul o lasa gravida ea va ramane singura cu copilul, sper ca acum am inteles cu toti? in Romania majoritatea mamelor iti cresc copilul singure ara pensie alimentara platita de tata

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

E si normal sa pui pret pe starea financiara a partenerului. Nicio femeie nu si-ar dori langa ea un trantor happy ci un barbat potent financiar. Barbatii pot sta cu femei cu venitul mai mic decat al lor, insa, inversul e tragic.

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Banii vorbesc, banii vorbesc
unii te ridica, alții te opresc
banii nu tac, banii se fac
totul e în mana lor

| dullcat a răspuns:

Felicitari pentru realizare.

| RAY explică (pentru dullcat):

La majoritatea mamiferlor masculi sunt porci o lasa gravida apoi adio, mai vad pe tiktok clipuri cu incercari de relatii intre masculi si femele, clipuri in care se saruta nu stiu cat de reale sunt
https://www.youtube.com/watch?v=Ay3_nEwLs00
Pisicile iubesc alte pisici?

Pisicile pot simți atracție fizică. Când două pisici sunt în călduri, hormonii și feromonii lor le fac să fie atrase una de cealaltă, astfel încât se simt obligate să se reproducă. (De aceea, dacă aveți o pisică, ar trebui să o sterilizați sau să o sterilizați pentru a evita orice așternut neașteptat!)

Dar pisicile nu se leagă de obicei după împerechere – în multe cazuri, s-ar putea să nu se mai vadă niciodată – așa că nu este același lucru cu a te îndrăgosti în sens uman (care este atracția fizică combinată cu o legătură emoțională).

Cu toate acestea, pisica ta poate forma o legătură emoțională puternică cu o altă pisică și poate chiar să devină iubite, pe care probabil că știi deja dacă ai două pisici care își petrec tot timpul împreună. Pisicile legate dorm și se joacă împreună și se îngrijesc reciproc. Ei pot experimenta mai puțin stres, de asemenea, datorită interacțiunilor lor pozitive unul cu celălalt și pentru că au un tovarăș de joacă atunci când proprietarul lor iese din casă.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu toate cazurile sunt așa triste.
Din ce am văzut eu, există câteva tipologii de oameni:
1.Cei care se căsătoresc datorită presiunilor sociale și /sau familiale, iar aici vorbim de obicei de parteneri aleși total la întâmplare și care, in timp, își arată adevărata față, profitând pe unde pot (fie cu scopuri materiale sau carnale)
Pentru că acești oameni nu au experiență de viață, nu știu pe cine ar trebui să aleagă și aleg pe primul/prima venit(ă).
2.Barbatii trecuți de prima tinerețe care sunt sau care au fost căsătoriți.
Fetele tinere visează la prințul din povești, iar ei urmăresc doar plăcerile carnale.
Când apare copilul, bărbatul dispare din peisaj, ajungându-se la situații cu adevărat penibile.
3.Cei care se căsătoresc prea de tineri.
Aceștia sunt cam la fel cu cei din prima tipologie.
4. Cele ce se căsătoresc cu masculi alfa în speranța ca ii vor schimba.
Aici, pe lângă faptul că masculul da in laturi când vine de copil, mai dă și la ochi femeii pentru că e el incapabil și iresponsabil.
5.Mai exista o tipologie, cea a săracului și a bogatului.Desi e mare iubire la început, cel bogat n-o să renunțe la moștenirea promisă de mami și tati și, de cele mai multe ori, se ajunge in punctul despărțirii.
Aceste tipologii au o rata de eșec de 80-90%, pentru că oamenii respectivi nu știu cum funcționează o căsnicie, ce presupune și de cele mai multe ori intervine și copilul care asistă nevinovat la această situație.
Însă, legat de de acele femei care pun accent pe starea materială a bărbatului …și-au cam pierdut încrederea în ei sau poate merg pe premiza că bărbatul oricum nu le mai oferă altceva, macar bani sa le ofere și de aici pornesc mari drame.
Multe situații pot fi foarte ușor evitate daca s-ar renunța la orgoliul, daca am încerca să schimbăm ceva și dacă chiar vrem să trăim bine, in rest ...numai bullshits!

| RAY explică (pentru Hyperion7):

Vb cu lupica

| Hyperion7 a răspuns (pentru RAY):

Lupica e in lumea lui, m-am lămurit cu elbig grin

| Lupică27 a răspuns:

Si cine e de vina ca raman singure cu copii ray? femeia alege barbatul si nu invers!

| RAY explică (pentru Lupică27):

Dar de unde să știe femeia că ăla vrea doar sex de la ea? Joaca teatru se da băiat bun și apoi o lasă e bătaie de joc aici nu includ nebunele care le plac curvari

| Lupică27 a răspuns (pentru RAY):

Daca femeile n-ar mai fi pe interes barbatii n-ar mai juca teatru.

| Hyperion7 a răspuns (pentru RAY):

Vorba fie între noi, și unele femei sunt prea naive!

| RAY explică (pentru Lupică27):

Cu toti avem interese, noi vrem sex ele vor sa le atragi fizic cum vrem si noi, doar ca femeile vor siguranta ca nu le lasi gravide si pleci, pentru noi e usor ne terminam si gata, ea daca ramane gravida 9 luni ce face si apoi

| Lupică27 a răspuns (pentru RAY):

Pai mai exista si prezervative si alte metode anticonceptionale, nu stiai?

| T0Teu a răspuns:

E normal sa iti pese cat de cat de starea lui financiara dar nu consider ca e pe primul loc acest criteriu. Evident, nu m as casatori cu unul care nu munceste/ nu vrea s o faca, dar m as uita la unul care munceste dar nu castiga atat de mult. Pana la urma nu bogăția te face fericit. Fara dragoste o casnicie e moarta, dupa părerea mea