| edelweiss95 a întrebat:

Am si eu nevoie de parerile voastre. De cateva saptamani relatia pe care o aveam cu o prietena, s-a transformat intr-una de dragoste. Da, am devenit iubite. Toate bune si frumoase, dar avem o problema care la prima vedere nu pare mare lucru. Avand in vedere ca vrem sa tinem totul secret, ne este foarte greu sa gasim momente in care se ne putem tine in brate, sa ne manifestam cum am vrea una fata de cealalta, chiar daca invatam in acelasi liceu. Pur si simplu ne prea avem ocazia sa fim singure. Ei bine, ea a venit cu ideea de a-i spune mamei ei despre noi, considerand ca e o femeie cu o minte deschisa si ar putea sa fie ok cu chestia asta. Locuieste doar cu mama si cu sora ei mai mica, tatal ei fiind plecat la munca in strainatate. Ea crede ca daca ii va spune mamei ei, vom putea sa ne intalnim la ea acasa, fara sa ne mai facem griji. Problema mea cu ideea ei este ca mi-e teama ca nu cumva sa se insele si mama ei sa ne faca scandal, eventual sa le spuna si alor mei si sa iasa un dezastru. Credeti ca ar trebui sa fiu de acord sa ii spuna?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Nu stiu cat de deschisa la minte este mama iubitei.Pe moment este mai bine ca parintii vostrii sa stie doar strictul necesar, adica, ca sunteti prietene.Nu-i nicio problema sa va tineti de mana.Parintii vor crede ca va prostiti, ca sunt copilarii.
Exista posibilitatea ca mama iubitei sa se isterizeze si sa le spuna alor tai si...s-a dus dracu tot.
Mai tineti relatia ascunsa un timp.Esti sigura ca esti lesbiana sau e doar o faza prin care treci?(cumva sunt un pic invidioasa pentru ca eu n-am avut parte de asemenea experiente big grin )
Deci, concluzie finala, pentru ochii lumi sunteti prietene, in intimitate sunteti iubite.Pana cand tineti secret? Luand in calcul cat de deschisa la minte este societatea, secretul poate tine pana in anul 3 de facultate sau pana ai un serviciu.Atunci parintii n-au decat sa accepte.Stiu ca mai e mult pana atunci, dar atunci vei stii sigur daca esti gay sau heterosexuala.
Succes!

13 răspunsuri:
| PanaDeIdei a răspuns:

Nu va sarutati in public, dar luatul in brate este ok. orice prietene fac asta! Puteti merge una la alta, avand in vedere ca parintii vostrii stiu ca sunteti cele mai bune prietene, nu cred ca vor avea nimic de comentat big grin. Aveti grija insa sa nu fiti prinse cu ceva mai mult decat imbratisari... Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti fete amandoua?

| 010101012 a răspuns:

Ar fi o idee buna! V-ati baga amandoua mintile in cap si nu v-ati mai gandi la prosti cum ca " o, sunt fata si am o iubita" straight face. Eu zic sa
renuntati la ceea ce numiti voi o "relatie". Sau, daca nu vrei, atunci spune-le parintilor ca esti lesbi si accepta consecintele sau incurajarile, depinde ce fel de parinti ai. Baga-ti mintile-n cap si tu si prietena ta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 010101012):

Auzi de ce nu lasi fata in pace daca e lezbi ce are? ....in plus peste 2 ani lezbianismul o sa se legalizeze de ce sunt oameni care descurajeaza relatiile de acelasi sex? mai bine taci

| edelweiss95 explică (pentru 010101012):

Nu inteleg de ce e problema ta faptul ca am o iubita si nu un iubit. Chiar nu poti dormi noaptea din cauza asta? Intrebarea nu se referea la a lua o decizia daca sa fiu sau nu cu iubita mea. Te-ai bagat in seama aiurea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru edelweiss95):

Draga edelweiss95 ce sa zic e cam riscant intreab-o pe iubita ta daca mama ei stie despre ea desi ar fi trebuit sa isi dea seama de asta......si eu cunosc fete cu care ma inteleg bine si au o relatie cu o femeie.....de exemplu o prietena cu care ma inteleg destul de bine are o relatie de un an cu o femeie de 28 de ani prietena mea avand 18 ani.Aceasta prietena a mai avut relatii ca si tine de la varsta de 16 ani deci nu e o mare crima!
in final ce sa iti zic succes

| 010101012 a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost doar o parere si am avut dreptul sa mi-o exprim. daca nu esti de acord treaba ta, dar fiecare cu parerea lui

| 010101012 a răspuns (pentru edelweiss95):

Ai spus ca ai nevoie de pareri, asaca ti-am spus parerrea mea. Daca nu iti place nu o lua in considerare si gata

| anonim_4396 a răspuns (pentru edelweiss95):

Daca vrei mai multe sfaturi trimite un mesaj cu id-ul tau pot sa iti povestesc despre prietena mea sa iti spun cum au reactionat parintii ei

| TheSheeker a răspuns:

Spuneti-le parintilor vostrii ca sunteti cele mai bune prietene si asa veti fi tot timpul impreuna! Nu cred ca va deranja parintii ca aveti o prietena, bine in cazul vostru ceva mai mult decat prietena, dar pur si simplu lasa lumea sa stie ca sunteti doar cele mai bune prietene ever! In orice prietenie exista imbratisari! Succes!

| DimaondRax a răspuns:

Fiecare face ce vrea dar hormoni vostri sau intros pe invers si energia voastra este pe dos masulinul este excitat de feminin iar femininul de masculin dar daca te face fericita bravo tie!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru DimaondRax):

Nu a avut nici un sens fraza aia

| gabriela2201 a răspuns (pentru DimaondRax):

Erau intorsi pe dos de la bun inceput, de asta unii sunt hetero si altii homo/lesbi;