| Darius_4819 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre o sarcina sunt baiat si nu prea stiu cheestiile astea.Am avut mai mutle contacte sexuale cu prietena mea dintre care si cateva neprotejate. Dar a facut test de sarcina si a iesit negativ.lunile precedente i-a venit normal dar luna asta i-a intarziat 1 zi si a facut un test de sarcina si a iesit negativ poate fi insarcinata? ast raspuns urgent.mersi frumos.

Răspuns Câştigător
| Liviu3478 a răspuns:

Daca i-a intarziat o zi nu inseamna ca este insarcinata. Din moment ce i-a venit menstruatia e foarte putin probabil sa fie insarcinata mai ales daca spui ca a facut cateva teste de sarcina. Asa ca stai linistit, nu esti inca taticwinking.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate fi insarcinata. Testele de sarcina sunt concludente numai dupa minim 7 zile de intarziere (daca sunt facute din urina de dimineata). Orice test negativ inainte de acest interval nu are absolut nici o semnificatie.

| luciana200972 a răspuns:

Nu neaparat, mai asteptati o saptamana doua si repeta testul de sarcina din nou.

| voice a răspuns:

Nu e ok

| voice a răspuns:

Nu. e ok. nu ai de ce sa te ingrijorezitongue

| ╔═.♥.══════╗ a răspuns:

Doar o zi nu inseamna nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testul de sarcina da rezultate dupa 7 zile de la contactul respectiv cu o mica marja de eroare.