| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de la scoala. E mai mare cu un an ca mine...dar e dragut. In fine, asta cu conteaza prea mult. Vreau sa va intreb:
Cum sa intru in vorba cu el?
Cum sa-l intreb daca ma place?
DAU FUNDA! E urgent va rog ajutati-ma! happy

Răspuns Câştigător
| Be3bitza a răspuns:

Primul pas: poti sa incerci sa te uiti in ochisorii lui si sa-i zambesti, iar daca te va privi si el la fel de frumos sau iti va zambi inapoi inseamnca ca te place sau ii esti draga, inprietenestete cu el arata-i ca esti o fata deschisa si prietenoasa, fa-i complimente cum ar veni ''ce dragut esti sau ce ochi frumosi ai'' daca vezi ca nu iti da importanta ar fi bine sa il lasi nu are rost sa il sacai sau ceva de genu pentru ca vei pierde, poate nu te place sau poate are deja pe altcineva... tongue multa bafta:*

1 răspuns:
| Mereoleacădeusername a răspuns:

Draga mea, se pare ca treci prin aceeasi problema ca a mea.
Eu una te sfatuiesc sa incepi cu un :" Ceau, ce faci?", apoi cauta un subiect de discutie interesant. Afla despre el si interesele lui si vorbiti despre asta.

Sper ca ti-am fost de folos :*