| Vlad162 a întrebat:

o pun direct.Ce naiba inseamna cand iubita iti spune pe ton afectat ca are nevoie sa-si puna ordine in viata si sa luati o pauza temporara in care sa nu mai iesiti deloc?

Răspuns Câştigător
| agoodvampire a răspuns:

Sincer nu inseamna ca vrea pur si simplu sa te lase cu ochii in soare. Sunt fata si trec prin chestii din astea. Ma intalneam cu prietenul foarte des, vorbeam foarte mult si parca la un moment dat aveam nevoie de putin timp liber; sa ma gandesc si la alte lucruri, sa fac si alte lucruri. Nu neaparat ca vrea sa se desparta de tine dar pur si simplu poate are niste probleme si are nevoie de timp pentru a le rezolva iar cu tine pe capul ei nu poate face nimic. Sau ma rog exista si a doua varianta in care se desparte de tine intr-un mod elegant dar haide sa gandim pozitiv. Nu stiu ce sa te sfatuiesc, incearca sa aveti o conversatie matura in care sa iti explice ceea ce vrea sa zica.
Multa bafta! kiss

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inseamna ca o s o pierzi garantat

| VadTot a răspuns:

Inseamna ca si a gasit pe altul si nu stie ce sa faca cu tine Sau pe cine sa aleaga Apropo sunt curios de cat timp sunte ti impreuna. Daca nu sunte ti de mult timp impreuna te sfatuiesc sa o uiti definitiv si sa i spui ca tu numai ai degand sa o mai astepti pe ea ..intelegi tu.ok? asa ca Next GirlsFrends si asta e da?

| neutrino a răspuns:

Este un alt mod de a da papucii cuiva.

| h3r a răspuns:

Inseamna ca s-a dus tot. Ea nu mai vrea nimic.
Probabil a zis-o dintr-o oarecare mila pentru tine ca vrea o pauza, insa ea se gandea la cu totul altceva.
Acum urmeaza greul pentru tine. Trebuie sa te indepartezi de ea si sa o uiti.
Nu te chinui cu ideea ca este doar o pauza si o sa va impacati. Gresit! Aici s-a terminat tot.
Daca intr-adevar ai sentimente de iubire pentru ea, imi pare rau ca te-a lasat asa, insa daca a plecat inseamna ca nu avea nevoie de tine. Iar tu, tocmai de-asta trebuie sa-ti pui "ordine in ganduri", mai exact sa te gandesti ca nu se mai merita niciun sacrificiu pentru ea.

Ai grija de tine, o sa treaca si asta.

| Danapiandi a răspuns:

Ca vrea sa termine relatia cu tine si nu iti poate spune direct. Prin pauza temporara se refera la o pauza definitiva. In acest caz nu poti face altceva decat sa incerci sa o uiti. Succes!

| Alcatel a răspuns:

Ca i a venithappy

| andreeaadeeaaa a răspuns:

Iti spun si eu tot direct acea persoana nu mai vrea sa fie cu tine dar crede ca nu o sa te raneasca prea tare daca nu it spune direct ci iti spune sa luati o pauza. Ori a gasit pe altcineva si se gandeste ce sa faca.happy