| Dominicc a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete.

Daca ar fi sa intalniti un baiat, care vrea sa va cunoasca sau sa intre in vorba cu voi; Sa zicem ca baiatul e placut la aspect (deci dragut mai pe limba voastra, nici urat, da nici fat'frumos) Bine ca nu toti sau toate il vad la fel. Unele mai urat, altele mai frumos, dragut, etc. Nu? Revenind. Intra in vorba cu voi. Sa presupunem ca e calm si da de inteles ca vrea sa poarte o dicutie cat sa va cunoaca. Ce ati face? Il evitati si incercati sa o lasati balta deoarece nu se incadraza in standardele voastre?( nu e asa frumos cum ai vrea tu, e plictisitor prin felul lui, nu are destula vrajeala cat sa te atraga, ma rog) Sau dati drumu discutiei cat mai serios? Ati accepta cu toate ca poate asta se intampla pe strada cand vi de la scoala, sau te duci, sau esti pe langa un magazin. Si asta sa fi singura si el de asemenea. Ca deseori baietii prin curaj cand sint in grup.

Cu toate astea care ar fi ideea? Cum ar trebui sa iti vorbeasca (tie, vreau parerea ta cum ai vrea sa iti vorbeasca un baiat) ca sa purtati o dicutie fara alte probleme, ma grabesc sau eu mai stiu(scuze genu din astea)

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Dupa aspect nu prea judec omul.Am avut o relatie cu un tip care nu ma atragea fizic, nu era nici pe departe genul meu, dar care a stiut la momentul respectiv sa ma atraga prin alte chestii, la fel cum am fost cu un tip care ma atragea fizic, dar s-a dovedit ca nu e ceea ce vreau din alte puncte de vedere.Si in primul caz s-a incheiat din cauza aceluaiasi lucru-nu ne prea coincideau de nicio culoare asteptarile de la o relatie.
De aceea nu refuz niciodata sa vorbesc cu un om de la bun inceput. Vreau sa vad eu ce si cum, nu sa judec din aparente.Toata treaba e sa fie un om realist, deschis si cu o gandire placuta. Daca incepe cu replici puerile, subiecte de discutie plictisitoare, glume de prost-gust si mai e si limitat de felul lui/ei, astfel ca nu pot discuta niste subiecte mai complexe si nu stie sa-ti sustina punctul de vedere decat violent, cu siguranta nu va fi decat un alt om pe care il salut pe strada, in rest, nimic mai mult.
Mai mult decat fizicul ma atrage personalitatea si gandirea unui om, iar daca cele din urma nu sunt prioritatile lui/ei, adica pe acelea sa le dezvolte si sa le puna in evidenta, prefer sa nu ma agit.
Mi-ar placea sa abordeze simplu, sincer, nu cu texte de pe google sau falsitati.Nu-mi place sa mi se ceara numarul de telefon sau id-ul din prima, ar fi dragut sa fixeze sa ne mai intalnim undeva si sa mai vorbim.

5 răspunsuri:
| Dominicc explică:

Da?

| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva, dar mi s-ar parea ciudat sa intre asa in vorba cu mine. Adica sa vrea sa ma cunoasca pe strada, sa vrea sa vorbim mai multe in locul acela. Indicat ar fi sa-mi ceara nr de tel si apoi sa vorbim, sa ne cunoastem mai bine, chiar sa iesim la un suc. Apoi totul va veni de la sine.
Bineinteles ar trebui sa nu am prieten. Ca daca am, nu ii dau nr de tel si nici nu ma intereseaza persoana lui oricat de dragut ar fi el. Doar ii raspund daca intra in vorba cu mine si ii spun amabil ca am prieten.

| Mandy a răspuns:

Pai, mie daca mi s-ar intampla asta, asi incerca sa scap de tipul respectiv. Mi se pare total ciudat si nepotrivit sa abordezi o tipa asa, din senin.Asi crede ca tipul are ceva cu mine si probabil e beat/drogat, sau vrea ceva de la mine. Indiferent de cat de bine arata
Ca sa ma atraga un tip, mi-ar placea sa ma lase pe mine sa decid daca sa intru in vb cu el sau nu. Daca e ok, ii dau niste semne, gen priviri, zambete... sper ca ai prin ideea.Ca esti baiat inteligent, judecand dupa intrebarea pe care ai pus-o.big grin

| michaelj a răspuns:

Pe limba noastra esti urat cu spume si bubos.

| Deeniiii a răspuns:

Pai nu trebuie sa judeci omu de cum il vezi adica nu conteaza daca ii mai urat sau mai frumos daca intra in discutie cu mine as vorbi cu el deoarece as avea posebilitatea sa cunosc si alti oameni.Nu judec neaparat dupa fizic si ce ii in interior conteaza.Cum ar fi daca ar intra in vorba cu mine un baiat foarte dragut da foarte grosolan la-s da dracului dar daca ar fi cum zici tu urat si spre diferenta de celalalt de treaba desigur ca as continua discutia cu el intr'un mod serios.Deci nu conteaza ce fel de om ii urat sau frumos mai mult conteaza sa fie de treaba.

Scuze daca nu va place raspunsul meu dar eu asa iau in calcul omul.
Imi place intrebarea