| irinaa_8316 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete. ieri am fost la piscina cu verisoara mea care are 13 ani si inainte a facut baie si dupa ce a iesit din dus i'a curs si organul genitival ca o gelatina asa lunga ca un fir lung si zicea ca e de culoare alba asa. s-a speriat rau si nu stiu ce o fi. aveti idee? dau funda.va rog frumos!

8 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Organ genitival? N-am mai auzit... poate genital...
Stai linistita e doar o secretie vaginala. Dar daca devine abundenta ar fi bine ca verisoara ta sa se duca la doctor

| marrr a răspuns:

rolling on the floor) "organul genitival?laughing) Corect este "genital". Spune-i sa nu se sperie, ca acea secretie apare la toate fetele si se cheama secretie vaginala. Apare inainte si in timpul menstruatiei, cat si in perioada dintre menstruatii. Sa nu se sperie pentru ca toate fetele au asa ceva, este o masura de curatare.

| Cretaker a răspuns:

Hooouleee shiiieeet n'am mai fost atat de scarbit de cand am vazut 2girls1cup

| Any_2443 a răspuns:

Cred ca era doar o secretie vaginala. Spune-i sa nu se ingrijoreze

| H_8220 a răspuns:

Nu cred ca ar fi vreun motiv de ingrijorare. posibil sa ii vina ciclul in curand. sau, vaginul asa reactioneaza sa impiedice intrarea virusilor, bacteriilor. posibil sa fi fost de la apa. daca i-a trecut scurgerea aceea neplacuta si simte ca acum totul e ok, adica nu are mancarimi, nu se simte iritata, e posibil sa fi fost doar un semn ca urmeaza sa ii vina menstruatia. daca nu ii trece, si persista, va ssfatuiesc sa mergeti la un consult ginecologic. bafta

| KaTaLLynna a răspuns:

Pai nu stiu daca e asa grav pentru ca si mie mi s a intamplat o data si tot cand faceam baie dar nu m am speriat asa tare si cred ca e numai scurgerea pe care o au toate fetele inainte si dupa ciclu dar uneori se comporta cam ciudat asa ca spune-i verisoarei tale sa nu isi mai faca griji

| Rayenbow a răspuns:

Genitival rolling on the floor). ce-ta si cu fetele astea

| Smille a răspuns:

Este secretie vaginala.sau lichid vaginal.sa nu se sperie este ceva ce ai inainte de menstruatie.big grin.