| vladutzu97 a întrebat:

Am si eu o întrebare. sunt destul de nelămurit ce s-a întâmplat. Am început sa mă înţeleg foarte bine cu o fata frumoasă, din clasă cu mine. Am început sa mă îndrăgostesc de ea, ea a zis ca vrea sa se întâlnească cu mine si până la urma am întrebat-o dacă vrea sa fim împreună, a spus da, am fost fericit. Ne-am întâlnit, am fost la un film, a fost superb. Duminică, ne-am întâlnit iar, totul a fost minunat din nou. Mi-a spus ca mă iubeşte, ca si-a dat seama ca vrea sa fim împreună etc. Si dintr-o dată de luni, se poartă rece cu mine, iar marţi seară imi spună ca nu mai vrea sa fim împreună, ca a încercat si nu a mers etc. Si nu a vrut sa îmi dea niciun amănunt, a spun ca vrea sa o las un timp în pace, si nu ştiu de ce. Mă poate ajuta cineva, ca nu ştiu ce sa fac ca sa ne impacam din nou. Si nu vreau sa o pierd.

11 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? o.O copii idioti ganditi logic

| eu4you a răspuns:

Zici ca e frumoasa, hmmm? Daca e frumoasa=>e probabil sa fie populara=>nu are cum sa fie decat o fata superficiala, care e impreuna cu baieti doar pentru aspectul lor.Ori ma insel si tu ai facut ceva care a deranjat-o.Si asta e foarte posibil.Ori, a stat cu tine de proba, sa vada daca poate sa fie impreuna cu tine...si daca a facut asta => din nou ca e superficiala sau a vrut sa fie cu tine doar ca sa uite alt baiat.Imi pare rau dar nu o mai poti cuceri decat daca te place cu adevarat, ii e mila de tine, sau, pur si simplu din lipsa de iubit.De una din aceste variante nu poti sa iti dai seama decat tu.Intreab-o daca vrea sa fiti din nou impreuna. Daca zice nu, inseamna ca nu e asa superficiala si ca ii pasa de sentimentele tale.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Poate a trecut printr-o despartire recenta si nu era pregatita pentru alta relatite dar lupta pentru ea, nu o lasa sa iti scape printre degete fa asta sa o recastigi eu zic ca e cel mai bine cand nu vrei sa pierzi pe cineva...iti doresc multa baftawinking

| 1234abcd a răspuns:

Poate ai facut tu ceva gresit, sau poate a auzit ceva despre tine sau poartepur si simplu si-a gasit pe altcineva

| vladutzu97 explică (pentru 1234abcd):

Nu a găsit pe nimeni. Si nici măcar nu am vorbit cu altcineva despre asta... Si chiar nu o înţeleg.

| 1234abcd a răspuns (pentru vladutzu97):

Ceva s-a intamplat...da cand ai intrebato de ce nu mai vrea ce ti-a zis?

| naitreaba a răspuns:

Relatiile in aceeasi clasa nu functioneaza niciodata.

| gennosuke99 a răspuns:

Daca era din clasa cu tine e riscul ca daca un coleg afla va rade... asa vor face si ceilalti deci nu e bine sa ai relatii in clasa pana in clasele 10-12 sau facultate. sper ca te ajut. dar fete sunt destule adica sunt vreo 7 la 1 barbat in lumea asta si oricum daca esti de gashk si nu esti marlan o sa te placa fete si mai frumoase. ideea e sa astepti si sa ramaneti prieteni buni pana terminati scoala smug

| Zambeste142 a răspuns:

Daca acea fata nu te mai place inseamna ca are un motiv anume, ori a observat ceva, ori tu ai spus ceva gresit cuiva iar ea a aflat sau pur si simplu se plictiseste repede intr-o relatie, daca vrei sa te impaci din nou cu ea mai bine vezi daca ea a tinut la tine, fa-o un pic geloasa si fi putin nepasator, apoi zii sa va intalniti dupa cateva zile ca vrei sa-i spui ceva important, vezi cum reactioneaza daca accepta inseamna ca tine si ea la tine, daca nu - fete sunt destule!

| StereaCosmin a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa incerci savorbesti cu ea si sa afli de la ea de ce v-ati despartit.
Poate ca ea a acut de la inceput pe altcineva si a facut asta sa profite de tine.
Sper ca te-am ajutat. BAFTA

| vladutzu97 explică (pentru StereaCosmin):

Problema e ca am vorbit cu ea si a spus ca nu vrea sa poarte această discuţie cu mine. Dar nu mi-a dat niciun motiv. Si nici nu mai vrea sa vorbească cu mine acum. Si ştiu ca tine la mine de la prietena ei foarte bună, care a zis ca nu ştie ce a păţit de s-a despărţit de mine, si ca se poartă foarte egoist în ultima vreme.