| Saiko2502 a întrebat:

Am si eu o MARE problema: imi place de in baiat tare tare mult chiar daca este cu 1 an mai mic decat mine eu m-am indragostit de el cutoate ca el nici macar nu stia de existenta mealaughing in fine intr-o zi o fata a tipat in gura mare ca eu il plac (s-a uitat el mai atent la mine si dupa si-a continuat drumu) ei bine nu ma baga in seama dar cred ca stie numele meuthinking in fine au trecut cateva zile si tot nu vb cu mine. Cum pot sa fac sa vb cu el (adica ce sa-i zic) sunt o fire mai timida si ma rusinez destul de usor va rog eu mult sa ma ajutat Ce sa-i spun?worried Chiar tin la elcrying

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sunt niste pasi:
1.Intra cumva in gasca lui de prieteni.
2.Incearca sa-l cunosti, caci e posibil sa nu il mai placi dupa ce ii vezi adevarata fata!
3.Nu ii mai arata niciodata ca esti moarta dupa el.Fa pe nestiutoarea, dar flirteaza subtil!
4.Lasa-l pe el sa iti ceara prietenia.

| Crisu a răspuns:

Buna! Tu crezi ca merita? Intr-adevar trebuie sa lupti pentru a obtine ceva, insa daca el vroia sa fie cu tine te-ar fi intrebat de cand a aflat ca-l placi. Daca nu esti sigura... nici macar daca iti stie numele, atunci la ce te stresezi? Asta este alegerea ta, insa eu iti spun ca nu merita. Daca era interesat de tine si de persoana ta, te-ar fi bagat el in seama din momentul in care a aparut zvonul ca-l placi.

| andrada a răspuns:

Sall!
Si eu sunt in aceeasi situatie, exact la fel (doar ca el e de varsta mea). Cand esti la scl incearca sa mergi unde merge si el in pauze, ceva gen sa-l urmaresti dar nah... vezi u cum faci ca daca il pui sub lupa o sa zica ca esti disperata si nah. Cand merge el in curtea scl mergi si u. Dupaia ar mai fi o idee sa te imprietenesti cu amicii lui. Baiatul de care mie imi place e in alta cls si eu m-am imprietenit cu o colega de-a lui si acum merge la ei in clasa sa vb cu fata aia si il vad si pe el. Asta fac eu ca alte idei nu mai am.
Succes!

| PinkTerror a răspuns:

Daca esti mai timida incearca sa gasesti o modalitate sa ramai singura cu el si sa ii vorbesti atunci. fie pune o colega mai tupeista sa ti-l aduca undeva unde puteti vb doar voi, fie trimite-i un biletel...
desi sincer mai bine te duci drept la el si ii spui ca vrei sa vb cu el pentru ca asta arata ca esti sigura pe tine si ca stii ce vrei si ce simti.
cand esti tu cu el spune-i ca el stie ce simti pentru el dar ca nu este corect pentru ca tu nu stii ce simte el pentru tine.
dar trebuie sa fi pregatita in caz ca zice ca nu simte nimic... tristul adevar este ca in viata asta nu mereu placem persoanele care ne plac pe noi dar iti urez succes si sper sa iti iasa

Have Fun

| PinkTerror a răspuns:

@dede nu cred ca vrea sa ii fie amica rolling on the floor big grin...

| Andra_8516 a răspuns:

Draga mea voi trece direct la siubiect:zii asa:---of...ai aflat ca te cam plac nu? sper ca nu esti suparat pe mine sau ma crezi o proasta sau de astea! i-am zis prietenei mele iar ea nu sia tinut gura! in fene cred ca pierzi timpul vbind cu mine(asta la vrajeala) mai depaRTE CONTINUA TU! EU TIAM DAT INTRAREA laughing PAA PLZ DAMI FUNDApuppy dog eyes

| Dede_8226 a răspuns:

Hei. Te inteleg perfect din acest punct de vedere laughing Si eu am patit cam aceeasi chestie acum un an-doi.
O intrebare. Este un baiat de la scoala? Nu ma prea pricep sa dau sfaturi in aceasta categorie, dar daca e un baiat de la scoala incearca sa socializezi cu prietenii/colegii lui de clasa de exemplu. Imprieteneste-te cu ei...astfel vei ajunge sa il cunosti si pe el, de asemenea. Atunci cand vrei sa te imprietenesti cu cineva, grupul se mareste. Adica prietenii respectivului ajung sa fie si prietenii tai ( Sper ca intelegi unde vreau sa ajung O_O ). Eu una asa am facut, iar acum baiatul respectiv este unul dintre cei mai buni prieteni ai mei. Deasemenea mi-am facut si noi amici xD
Eu iti urez mult succes si nu uita sa zambesti mereu. Va vedea astfel ca iti place sa vorbesti cu el si ca nu esti indiferenta. Fii tu insuti si incearca sa lasi emotiile deoparte ^-^. Sper ca vei reusi.

| Dede_8226 a răspuns:

PinkTerror - Nu, nu la asta se referea sfatul meu laughing Am spus de ce mi s-a intamplat mie. Adica mi-a placut de un baiat, am devenit buna prietena cu el si atat.Nu il mai plac laughing Dar imi place prietena lui...

Dar faza cu sa intre in cercul lui de prieteni e foarte utila pentru a ajunge mai aproape de el xD