| miky_3198 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare...de ceva timp prietenul meu nu prea se mai poarta cu mine ca la inceput adica nu prea ma mai saruta k inainte, nu prea ma mai ia in brate sta mereu suparat, ganditor. l-am intrebat de ce s-a schimbat si imi zice ca are probleme cu magazinul recent facut si ca este mereu nervos si nu mai are chef de nimic si mi-a mai zis ca el cand este cu mine incearca sa fie calm... poate nu se simte bine alaturi de mine? ce as putea face

Răspuns Câştigător
| unavailiable93 a răspuns:

Eu as zice sa fi intotdeauna alaturi de el, sa ii spui cat il iubesti, sa ii spui ca esti alaturi de el si ca il sustii in tot ceea ce face. Deasemenea as zice sa ai rabdare ceva vreme pana isi revine din popasul asta si zic din nou sa il sustii si sa ai grija ca el sa stie ca esti alaturi de el, si nu numai ca o sa reveniti la normal, dar o sa insemne mult pentru el si el, o sa tina cont de asta, si o sa te iubeasca si mai mult. Succes cu relatia!

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca chiar are probleme, incearca sa il intelegi si sa fi alaturi de el sa vada ca il iubesti... daca vede ca esti langa el la bine si la rau el te va aprecia si iubi mai mult, eu zic sa incerci sa il bine dispui, fa ceva special pentru el, iesiti la o cina romantica, la o plimbare, mai iesiti din anonimat, daca vezi ca e extrem de ciudat, atunci eu zic sa te interesezi si tu in legatura cu magazinul daca chiar e asa cum spune, bafta!

| fabiola a răspuns:

Ce l-ar tine sa stea cu tine daca nu s-ar simti bine? O relatie nu sta numai in saruturi si imbratisari.Sunt si problemele de viata pentru care esti responsabil.Incearca sa il intelegi, sa-l ajuti chiar acordandu-i un timp pentru as rezolva problemele.Va aprecia asta mai mult decat daca il presezi!

mlm
| mlm a răspuns:

Poate amicul tau trece printr-o pasa proasta cu magazinul asa cum iti tot zice el, dar problemele le lasi la serviciu, ori le imparti cu cel de langa tine si gasesti o cale de rezolvare, incearca sa vb cu el si sa ai propui sa iti dezvaluie problemele care le are poate le rezolvati cumva impreuna.Bafta multa.

| liz23 a răspuns:

Tu il cunosti cel mai bine, parerile date te ajuta la modul general.probleme avem cu totii... avem momentele noastre bune si mai ptuin bune... dar fata de persoana iubita nu poate fi o schimbare permanenta, poate doar depinzand de acele momente. O sa sune a raspuns clasic... dar ai rabdare cu el, lasa-i un pic de spatiu al lui in care sa isi puna gandurile intr-o ordine, daca el tine la relatia voastra nu are cum sa o puna deoparte intr-un coltisor pana nu va mai avea nici o problema.

| Parintele a răspuns:

S-a obisnuit cu tine...si s-a plictisit.

| elyssa20 a răspuns:

Miky draga si eu mai trec prin niste zile proaste cu sotul meu, dar asta nu inseamna ca s-a plictisit de tine. poate e asa din cauza magazinului incearca sa discuti cu el si vedeti unde e problema.stai linistita.bafta.

| Rizer a răspuns:

Da semne de despartire asa am patit si eu si uite ca acum numai sunt cu el!

| ionutzking a răspuns:

Pfff, Voi fetele mereu asteptati sa fiti sarutate, luate in brate alintate, dar nici odata nu face asta voi...sau daca da... FFFFF rar! x( ...nu cred ca nu te mai iubeste

| tweety_8071 a răspuns:

Dc mereu trebuie sa fie ceva.thinking
poate baiatul chiar are dreptate. tu ar trebui sa-l sprijini sa-l calmezi si sa te porti frumos cu el nu sa-l stresezi cu intrebari...asta daca nu vrei sa-l pierziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a saturat de tine si nu stie cum sa-ti spuna.

| selena_5624 a răspuns:

Hm...cu oricine se poate intimpla... avem probleme ...trecem printr-o perioada grea dar cum a ziso si mlm... dar problemele le lasi la serviciu, ori le imparti cu cel de langa tine si gasesti o cale de rezolvare... dar n-ar trebui sa fie suparat pe tine sau sa fie nervos cu tine...ar trebui sa se jalue tie ca sa-l poti sal sustii...pai nu stiu in cazu tau, cind zici ca n ute saruta k inainte si ca nu te ia in brate, eu cred ca deja aici e alta probema dar nu magazinul...sad ia si vb cu el... poate aveti nevoie de o pauza...nu stiu ai si tu grija de tine,sad o sa fie bine...

pa :*

| Dr.PsihologNicoletaStoicescu a răspuns:

Draga Miky prietenul tau trece printr-o perioada foarte grea din cate spui tu, incearca sa-l asculti, si nu te mai supara atat de repede.Si nu este ceea ce crezi tu, el tine la tine si acum dar din cauza problemelor care le are nu mai are prea timp pentru tine. Dar totusi incearca sa discuti cu el, spune-i tot ce simti.