| miky_3198 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare...de ceva timp prietenul meu nu prea se mai poarta cu mine ca la inceput adica nu prea ma mai saruta k inainte, nu prea ma mai ia in brate sta mereu suparat, ganditor de sunat daca isi mai aduce aminte de mine inainte ma suna de 30 de ori pe zi nu exagerez deloc. l-am intrebat de ce s-a schimbat si imi zice ca are probleme cu magazinul recent facut si ca este mereu nervos si nu mai are chef de nimic si mi-a mai zis ca el cand este cu mine incearca sa fie calm... poate nu se simte bine alaturi de mine? ce as putea face...crying

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Heyyyyyyyy nu dramatiza atat de tare, sint asa perioade la baieti, cunosc astfel de situatii, si eu eram in asa crize de sentimente happy, dar pina la urma totul se regleaza. Numai ca iti dau un sfat fii alaturi de el, sprijina-l, intelege-l, ok? totul va fi okwinking

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sustine-l, probabil chiar are o perioada grea pe care tu o ingreunezi mai mult cu disperarea si cu pretentiile tale. Fii calma, matura, lasa-l sa-si descarce oful, nu-l cicali, mai degraba asculta-l si sustine-l moral fara rezerve. O sa vina soarele si pe strada voastra.

| monyk a răspuns:

Fi alaturi de el arata-i ca nu e singur, ca il iubesti si ca te are pe tine, poate chiar are probleme si ar trebui sa fi mai intelegatoare, daca nu te suna de 30 de ori nu inseamna ca nu te iubeste, poate e ocupat...

| emi a răspuns:

La inceputul unei relatii, uiti de tot esti intre-o stare de euforie totala...insa cu timpul te trezesti la realitate si-ti aduci aminte de grijile de zi cu zi; nu inseamna ca relatia a inrautatit, pur si simplu, este normal, tu trebuie sa-l ajuti in problemele lui, evaluati ca si relatie.
Iti imaginezi, daca toata lumea ar fi vesnic indragostita?happytrebuie sa avem grija si de responsabilitatile noastre, pe care le neglijam la inceputul unei relatii...nu-ti fa griji, si fi matura nu te plange ca trebuie sa-ti dea doar tie atentie, crede-ma inca este vrajit de tinehappyinsa din pacate probleme sunt multe, arata-i ca poate sa le imparta cu tine, barem cu un sfat sau sa-l asculti il poti ajuta, iar in rest...crede-ma este normal, si inseamna un singur lucru:progresati catre o relatie normala si matura, este putin greu sa acccepti asta, pentru ca tuturora ne place starea de la inceput...insa asta-i cursul normal al vietiihappy