| PeterMan a întrebat:

Am si eu o nedumerire: sunt impreuna cu o fata de pe 3 aprilie 2012, si nu stiu daca trebuie sa-i dau sau nu cadou la o luna dupa ce neam combinat. Si daca da, cam ce ar trebui? Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| costellodonatz a răspuns:

Te-as sfatui sa nu-i cumperi ceva deosebit, daca lucrurile vor decurge bine, la aniversarea de 6 luni/ 1 an nu vei mai avea ce sa-i cumperi, iar ea se va simti nasol. Ar fi dragut sa-i cumperi un trandafir alb si sa mergeti intr-un parc in care n-ati mai fost pana acum, spunandu-i ca astazi (3 mai) sarbatoriti o luna de cand suneti impreuna si ca ar fi frumos daca ati repeta ritualul in fiecare luna. Succes.

| PeterMan explică (pentru costellodonatz):

Dar tocmai am zis ca nu ii voi cumpara in fiecare luna cate un cadou.

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa ii cumperi nimic. Doar nu o sa ii cumperi acum, din luna in luna cadou, nu? La un an da, se fac cadouri, nu si la o luna. happy

| PeterMan explică (pentru Crisu):

Dar nu ii cumpar cadou din luna in luna, ii cumpar doar in prima luna de cand suntem impreuna. Dupa, o data la un an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam aiurea la luna, dupa aia o inveti si la 2 si 3 si etc laughing), eu 1 i-am luat un inel frumos de abia la an ( in afara de ziua ei de nastere) deci te sfatiuesc sa faci la fel, sau na daca vrei la 6 luni, dar cum faci tu e prea devreme, de unnde ssti ca nu te lasa la luna a2? laughing

| PeterMan explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptate.

| PeterMan explică (pentru anonim_4396):

Dar totusi as putea sa-i cumpar o floare sau ceva de genul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PeterMan):

Asta e altceva, dar nu neaparat ceva scumpwinking

| PeterMan explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu ceva scump, ca sunt falit. Trebuie sa le cer bani parintilor. laughing

| bloodyhell a răspuns:

Cred ca ar fi ok sa ii dai o cercei sau o bratara.

| benga94 a răspuns:

Nu ii cumpara nimic,ca dupa ce trece luna o sa se astepte la cite ceva, nu e bine sa o inveti asa, ii cumperi cate ceva la zile importante, ziua ei, 1-8 martie,ziua indragostitilor,de craciun,si cam atat, in rest sfatul meu e sa nu te comlici, ca daca o inveti la cadouri prea multe, cind nu mai ai bani, iti spune pa si uitama!

| jijitzu23 a răspuns:

Trandafir rosu