| andrutzza_7901 a întrebat:

Am si eu o problema broken heart deci am stat cu un baiat timp de un an si ceva, ne-am tot certam dar ne impacam dupa max o saptamana. mi-a facaut toate fazele posibile ba mi-am gasit alta si dupa 2 zile se intorcea la mine ba din gelozie dar mereu isi recunostea greseala si nah il iertam. numai ca in ultimul timp nu ma mai suna sau macar sa trimita sms ceva, ultima data cand am vorbit cu el nu ma sunase de o saptamana si i-am trimis de ce nu mai da semne de viata si dupa 3 ore sa sinchisit sa ma sune si m-am ratoit la el si a zis ca a uitat sa ma sune ca nu prea le are cu vorbitu la tel etc. de fiecare data cand vorbim il tot suna cineva si imi zice ca ma suna imediat numai ca daca ma suna ma suna foarte tarziu gen 2 noapte si eu nu ii raspund la ora aia ori nu ma mai suna deloc...acum se fac 2 saptamana de cand nu da nici un semn de viata.la un moment dat m-am saturat si i-am trimis sms cu tot ce gandeam si cu tot ce ma suparat foarte tare dar nu-i mi-a raspuns. i-am mai trimis sms cu noul meu nr si cu cf dar nu imi raspunde asa ca am renuntat sa mai dau vreun semn de viata. spuneti-mi ce sa fac.mentionez ca inca tin la el dar se vede limpede ca nu il mai interesez. mai exista o sansa sau macar cum il pot uita?

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Eu nu cred ca mai tine la tine si cred ca s-a saturat de tine.Plus ca ii gadili orgoliul cand vede ca esti asa interesata de el.Ia nu ii mai da tu nimic, nu ii mai raspunde nici tu la telefon si vezi-ti de viata ta. Daca te iubeste o sa il vezi cum se agita sa te recucereasca iar dac anul te iubeste inseamna ca nu mai are rost! Bafta si sper sa treci usor peste tot!

2 răspunsuri:
| EuOO a răspuns:

Eu zic să-l laşi în pace. Nu merită să-ţi pierzi timpul cu el. Îl vei uita cu timpul, mai ales dacă îl ignori complet. Ştiu din proprie experienţă. Ai grijă, sufletul tău nu e portiţa lui de distracţie... Fii pe fază!

| Bogdanel_8205 a răspuns:

Cea mai simplă variantă, altul.