| anonim_4396 a întrebat:

Am stat cu o fata impreuna 2 ani, dupa care acum 3 luni ne-am despartit. De atunci nu am mai vazut-o ca stam in orase diferite, ea a plecat acasa la ai ei. Dupa 2 saptamani, dupa ce ne-am despartit, ea mi-a trimis un msg pe tel ca ma iubeste si vrea sa ne impacam. Eu i-am raspuns ca vreau sa ne impacam, si am vb cu ea la telefon pana acum 2 saptamani.
Vreau sa zic ca nu au existat motive, pur si simplu a plecat asa, zicandu-mi sa ne vedem fiecare de viata noastra. Si nu a fost prima data cand ne-am despartit asa, de fiecare data fara motive intemneiate. In ultimul timp, cam de 2 saptamani a inceput sa ma sune tot mai rar, dar cand ma suna imi zicea ca ma iubeste. Am aflat de la cineva ca ea are o alta relatie, si am sunat-o azi, si i-am zis daca are pe altcineva sa-mi zica, ca am sa o las in pace, sa nu ma amageasca, ca am stat 2 ani cu ea nu 2 zile. Imi vorbea rastit, si nici nu mi-a dat un raspuns clar ca are sau nu pe altul. Am rugat-o din toata inima, macar sa-mi zica ca e dreptul meu sa stiu. Ea mi-a zis ca are niste probleme de familie, si nu e treaba mea, si cand am intrebat-o daca mai vrem sa fim impreuna nu mi-a zis nici da nici nu, desi pana acum 2 sapt vroia sa vina iar in orasul meu sa stam impreuna.
Vreau sa va mai zic, ca pe contul ei de fb figureaza intr-o relatie cu altcineva, cand am intrebat-o mi-a zis ca nu-l cunoaste pe respectivul, dupa aia ca-l cunoaste, nici eu nu am inteles mai nimic. Altceva mi-a zis ca acolo e facebook si nu e viata reala. Eu am ajutat-o din toate punctele de vedere, care putini dintre voi ati face asa ceva pentru o fata. Si moral, si material am ajutat-o. De fiecare data cand pleca de langa mine, se intorcea plangand si imi cerea iertare. Au fost cam 4 despartiri in acesti 2 ani, 4 despartiri fara motive reale.
Acum ma intreb de ce nu vrea sa-mi zica daca e cu cineva sau nu, eu i-am zis ca mi-ar face un bine daca mi-ar zice adevarul, macar sa stiu, sa sper sau sa nu mai sper. Nu am inteles absolut nimic de la ea, si mi-a zis sa o sun doar dupa ce imi va trimite un mesaj, si atunci imi va spune daca e cu altul sau nu, pana acum nu am inteles, desi pe fb figureaza.
Am impresia ca vrea sa ma faca, ca nu ma mai iubeste, ca vrea sa sufar. Desi am rugat-o sa-mi zica adevarul ca e mai bine pentru mine.
Voi cum credeti ca as putea proceda in cazul asta?

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Nu cred ca intentia ei e sa te faca sa suferi.Pur si simplu vrea sa te tine ca un plan B.In cazul in care nu-i merge ce si cum,sa se intoarca la tine avand multe avantaje dupa cum ai spus, mai ales materiale.
Cel mai bine ar fi s-o lasi in pace, nu-i mai raspunde, n-o cauta.Pur si simplu fa in asa fel incat sa se simta ca pentru tine nu inseamna decat o alta fata, fara nimic special.
Cea mai mare greseala ar fi s-o primesti inapoi.Vei suferi mult mai mult.Nu te merita!

| anonim_4396 explică (pentru irina20):

Am rezolvat problema. S-a confimat ca are pe altul. Am sunat-o si i-am zis tot ce aveam la gura. Acum este definitiv, bine ca am scapat de o asemenea taratura.

| irina20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu va merge relatia, in mod sigur te va cauta.Procedeaza la fel! happy
Ms pentru fundita.

| anonim_4396 explică (pentru irina20):

Ai avut dreptate. I-a dat ala papucii imediat dupa ce a aflat ca ea inca nu se despartise de mine. Acum se roaga de mine, sa o iert, si imi promite marea cu sarea. A uitat cum imi vb dupa ce am aflat de ei 2, mi-a vb ca la ultima carpa.

| irina20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te injosi sa procedezi la fel.prin vorbe urate. Ignor-o pur si simplu!
Ma bucur ca te simti "invingator"! happy

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vezi-ti de viata ta, singur, fara ea. Daca se va intoarce, istoria se va repeta.

| Radu284 a răspuns:

Pai daca nu zice ca nu are pe cineva, si si-a schimbat comportamentul, tu ce crezi?

Probabil ca acum testeaza apele, sa vada cum te comporti, daca ala e mai bun ca tine, cat de gelos devi, etc.

In locul tau m-as comporta cu ea cum se comporta ea cu tine. Fi rece, misterios, nu o mai baga in seama (decat daca te contacteaza ea). Si obisnuieste-te cu ideea ca it's over.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Daca raspunzi la intrebarea ta de la T/A, dar trebuie sa raspunzi serios, iti vei da seama ce trebuie sa faci
http://www.tpu.ro/trivia-amuzante/eu-sunt-prost/

| SexExpertu a răspuns:

Vezi-ti de viata si cauta alta fata. E clar ca nu te merita. daca te iubeste si vrea sa fie cu tine vine ea singura la tine. Daca are chef de joaca, de ambitii, de gelozii.o sa-i treaca cand o sa vada ca te pierde!