| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care e in clasa cu mine.
cum sa il intreb daca ma place?
eu sunt mai timida dar vreau sa aflusad
credeti ca exista vreo sansa sa stau cu el? sau macar sa ma placa?
daca ma puteti ajuta spuneti-mi cum sal intreb daca ma place va rog.
dau fundita la cel mai bun raspuns...winking

Răspuns Câştigător
| PopStarInMyMind a răspuns:

Greu e cu baietii astia...Te inteleg.Depinde ce fel de baiat e pentru ca la varsta asta baietii sunt cam imaturi si daca ii spui ca-l placi, ori o sa se foloseasca de tine, ori o sa se poarte urat cu tine.Nu vreau sa te descurajez.Insa daca nu vrei sa ti se intample ce ti-am spus mai sus, trebuie sa o iei usor.
-Stai mai mult cu el si incearca sa aveti cat mai multe discutii.Nu conteaza despre ce(dar nici chestii de genul:"am vazut o femeie cu halat verde pe strada"). Ideea e sa devi amic cu el. Odata ce ati ajuns amici,nu o sa-ti mai fie frica sa vorbesti cu el.
-Incearca sa arati mereu bine cand esti prin preajma lui.Da-te cu parfum, aranjaza-ti parul, dati cu strugurel si rimel.Nu te machia strident! Baietilor chiar nu le plac fetele care arata ca niste pitipoance!
-Dupa ce s-a obisnuit cu tine ca amica(si tu cu el,bineinteles),invita-l in parc sau la mall(Crede-ma,nu o sa para ciudat daca te considera amica) si intreaba-l ce crede despre tine si incearca sa-i arati ca tu ilplaci mai mult decat pe un prieten!
Daca raspunsul o sa fie "nu",gandeste pozitiv, cel putin il ai ca prieten! Dar daca urmezi sfaturile de mai sus, nu cred ca ai avea de ce sa te temi.La varsta asta,majoritatea baietilor sunt mai naivi ca fetele! Succes! Si daca mai vrei sfaturi, lasa-mi id-ul tau la privat, si mai vorbim!happy

6 răspunsuri:
| rino90 a răspuns:

1. nu ai cum sa stii ce gusturi are in materie de fete pentru ca nici el nu stie inca
2. daca iti vorbeste si iti zambeste multumeste-te cu atat, pentru ca nu se intreaba daca te place sau nu. ala ar fi un prim semn
3. daca u il placi suficient, automat si el o sa raspunda inapoi si o sa te placa. doar ca trebuie sa ai rabdare si sa ii oferi indicii ca il placi (zambesti\razi la glumele lui, dar daca fals renunta! stai pe langa el, etc. nu-l sufoca. fa totul ocazional).
4. daca vrei neaparat sa auzi o confirmare, mai exista o chestie f penibila dar e. (sa pui pe cineva sa intrebe ca si cand u n-ai avea nici o legatura. sau sa faci u asa sa intrebi de o persoana la intamplare care poate nu are nici o legatura cu el. el rasp nu, iar u o sa intrebi dar de cine? si vezi ce zici, cum te strecori sa intrebi, dar de mine? whistling )
5. multa bafta si zambeste si incearca sa antiipezi ce gandeste ca sa stii ce sa faci u inainte.in general pustii sub 20 nu stiu ce vor exact. arata-le u ce vor ei (ce vrei u tongue )

| Roxxxannna a răspuns:

Pai Raluca, tot ce trebuie sa faci este sa lasi timidiatea deoparte. Pana la urma baietii nu pun stapanire pe noi straight face ce naiba. fii optimista si totul o sa fie bine :* intreaba`l tu fata`n fata, o sa inteleaga mai bine decat daca pui pe cineva sa-l intrebe o sa se simta nevoit sa minta. asa daca il intrebi tu o sa fie totul ok`! sper ca te-am ajutat fundabig grin?

| Saammyyy a răspuns:

Pai.s-ar putea sa-i placa dar depinde de ce gusturi are el si ce fel de persoana esti tu.
intelegete cu unul dintre prietenii lui si sigur vei afla...

| Andreyyw a răspuns:

Deci sa o luam cu inceputulhappy
Iti place de acel baiat, el cad te vede reactioneaza cumva, vorbeste cu tine, sta mai mult pe langa tine, si prin felul de a vorbi el cu tine se vede daca te place sau nu
Singura solutie e sa iti iei inima in dinti si sa ii spui tu ca il placi si vezi cum reactioneaza.(de aici te descurci) si daca nu merge zici si tu ca ai glumit sa vezi cum reactioneaza
Si lasa timiditatea ca nu e buna la nimic

| LittleB124 a răspuns:

PopStarInMyMind mersi ca ai raspuns.
auzi da-mi mie idul tau de mess te rog pentru ca eu nu pot sati trimit mesaj nu ma lasa TPU.
te rog da-mi idu tau aici la raspunsuri sau daca nu trimite-mi mesaj ok?happy
pup pa

| pinkypuff a răspuns:

Buna Ralucutza_1879!
Daca el te place sigur iti vei da seama de asta din comportamentul lui. Daca nu poate tu ar trebui sa il bagi pe el in seama mai mult(nu sa fii disperata dupa el)dacat pe cilalti baieti sa sa il faci sa te placa. Daca te place e ok si te va baga si el in seama ca raspunms al,, avansurilor'' tale.
fundita?:X:X:X