| Daniiellaaa a întrebat:

Am un gand ce ma macină de mult. Eu am 15 ani si sunt cu un baiat dar am o impresie ca el ma înşeala. El îmi spune ca nu ma înşeala, am încredere în el dar parca nu-l cred thinking. Ne certam aproape în fiecare zi şi urăsc asta el mi-a spus ca nici lui nu`i place asa dar tot ne certam. Plus de asta el nu ma crede ca eu îl iubescsad. Înainte sa ma combin cu el îmi plăcea de un băiat şi de curînd am aflat ca sunt prieteni. Azi am vorbit cu prietenul lui pe facebook şi a dat semne ca ma iubeşte. Nu vreau sa ma despart de iubitul meu dar nici nu`mi place asa. Ce sa fac? Dau fundasad

17 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ai incredere in el, dar nu-l crezi? straight face

| Zenit313 a răspuns:

Lipsa de comunicare, incredere, intelegere...provoaca aparitia geloziei.
Acum stii ce sa faci happy

| Vix999 a răspuns:

Pai daca vrei sa nu te mai certi...nu mai cauta nod in papura. Lasa paranoia si crizeaza-te doar cand l-oi prinde cu alta.
Pana atunci nu are sens ce faci tu. Te comporti foarte imatur si exact ca un copil razgaiat.
Ca prietenul ala al lui da semne ca te iubeste mare grija...e posibil sa iti intinda o capcana impreuna cu iubitul tau actual. Sa vada daca pici si daca inca iti mai place de acel baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El curvar, tu curva... Nu vad care este problema.

| Zuzazozo a răspuns:

Spune-i in fata ce te deranjeaza la el, iar daca nu se schimba inseamna ca nu te iubeste si ar trebui sa-i dai papucii.
Bafta!

| Daniiellaaa explică (pentru Zuzazozo):

Mersi

| Zuzazozo a răspuns (pentru Daniiellaaa):

Nu ai pentru ce.Ma bucur sa ajut.happy

| Valutzzzu a răspuns:

Pai ori ai incredere in el ori nu-l crezi, hotaraste-te si tu.

| adrianamara a răspuns:

Dati-va o pauza si vedeti daca cu adevarat aveti nevoie unul de altul!

| SecretLady91523 a răspuns:

Spune-i in fata ce te deranjeaza si gasiti o cale sa rezolvati asta. Nu trebuie sa aruncati relatia voastra la gunoi doar pentru ca sunt mici neintelegeri. Spune-i ce simti si fi sincera cu el. Sper ca te-am ajutat. Take care:*

| tinasong a răspuns:

Ai doar 15 ani nu merita sa suferi, o fata are mereu presimtiri in ceea ce priveste inselatul, parerea mea este sa discuti cu calm cu el, dar nu se merita sa ramai intr-o relatie in care nu esti fericita. Bafta! sper ca te-a ajutat raspunsul meu.

| Maryo1o1 a răspuns:

Lasati amandoi de la voi cand vezi ca e suparat sau nervos lasa-l in pace nu te baga. Cand va certati lasa de la tine si fa ca el stii proverbul ala:"canii latra ursul merge" adica zii ca el si fa ca tine dar numai daca crezi ca e 100% bine ceea ce faci. Sper ca tiam foat de ajutor. Daca mai ai nevoie de ceva da add la id asta: maryo_maryo_95

| looovee a răspuns:

Gandeste-te daca ramii cu el ce consecinte sunt si ce obtii. Zii tot in fata si vezi cum reactioneaza. Insa parerea mea este ca daca va certati atit de des, asta nu-i iubire.

| Alexandra301 a răspuns:

Sfatul meu este ca daca il iubeai pe prietenul tau cu adevarat nu mai aparea un al doilea. daca vezi ca va certati intruna si nu mai merge, desparte-te de el. si mai ales daca crezi ca te inseala...pff. mai bine desparte-te de el. acum vezi, faci cum crezi. sper ca te-am ajutat. funda?puppy dog eyes:*

| InghetataVerde a răspuns:

Alege.l pe al doilea. Daca pe primul il iubeai cu adevarat, nu exista un al doilea. Sper ca te-am ajutat:*

| GhiciceMojoJojo a răspuns:

Eu zic sa il alegi pe al 3-lea. Daca cei 2 sunt prieteni, e posibil sa se joace cu tine.

| DansSportiv a răspuns:

Daca nu va intelegeti e un semn ca trebuie sa va despartiti ..chiar daca la inceput o sa te doara mai tarziu o sa fi multumita de ce ai facutwinking