| AtlantisMe a întrebat:

Am stat cu o prietena in pat si ne sarutam. Ne-am dezbracat si i-am bagat penisul fara prezervativ. M-a piscat si mi-a curs sange.

Si ei i-a curs sange. Ne-am oprit nu am mai facut nimic. (Stiu ca o sa ziceti ce prost.) Amandoi avem 19 ani.

A doua zi am fost la ginecolog si ne-a zis ca ne-am pierdut virgintitatea. Si ca data viitoare cand o facem sa o facem protejat si ca s-ar mai putea sa ne mai doara putin. Deci sa avem grija.

Vreau si eu niste sfaturi pentru continuare. Cum sa fac sa nu o doara si sa simta placere? Ce prezervative sa folosesc? Ce pozitie? Accept si alte sfaturi.

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In primul rand, este esential sa va protejati iar in cazul vostru, fiind asa de tineri, ideal ar fi prezervativul.Dat fiind ca amandoi v-ati dezvirginat, nu cred ca urmatorul contact sexual o sa va aduca neplaceri, asa ca nu te mai stresa. Totul e sa actionezi lent (ma refer la intromisiune si nu numai), sa te gandesti si la partenera ta, si iti garantez ca va fi bine. Sexul de calitate se obtine in ani de practica, asa ca nu fi prea aspru cu tine la inceput.Succes!

| AtlantisMe explică (pentru Abh):

Da. Doctorul la care am fost mi-a zis sa folosim prezervativ. A zis ca e prima data cand am facut-o si s-ar putea sa ejaculez in ea repede si sa o las inascinata.

Alte răspunsuri
| Dennys1521 a răspuns:

Pai acum depinde ce pozitie va place voua.
Acum daca va place voua pozitia, numai gandind asta o sa aveti o placere mai intensa.
Orgasmul se creeaza mai mult din cap, decat fizic.
Acum depinde si de sentimentele tale fata de ea.
Data viitoare sa te protejezi sa nu ai surprizewinking

| briosicabriosel a răspuns:

Buna,
Placere o sa simta imediat dupa ce introduci penisul. Durere nu o sa mai aiba pentru ca ai dezvirginat-o, nici tu nu vei simti durere, protejati-va este cel mai bine, un prezervativ durex ca sunt cele mai bune.

| myruna2012 a răspuns:

Dupa pareara mea ar trebui sa aveti grija dar in ziua de azi s-a inventat pastiluta de a doua zi!

Mai am niste sfaturi pentru tine :

Hai sa zicem ca nu va trebuie neaparat o pozitie speciala...
Cel mai fain e sa iei un ulei de corp pe baza de apa sau unul normal si s-o dai pe corp...
Foloseste prezervative de la Durex, nu se rup niciodata!
Dupa ce ai dat-o cu acel ulei, intinde-te si vezi sa vina ea peste tine.
Tu doar ii bagi penisul apoi ea ca e peste tine poate sa-l bage cat de adanc vrea si sa aiba "controlul"
In timp ce ea e peste tine si are "controlul" freca-i si tu clitorisul!
Un deget sa fie langa clitoris si cealalalt deget de la alta mana sa-i dai clitorisul sus, jos foarte repede!
O s-o faci sa se excite!

DACA VREITI PUTETI SA FOLOSITI SI ALTA POZITIE :

Ea sa stea intinsa si tu in genunchi si ii bagi penisul foarte adanc!
Ca sa ai tu controlul pentru ca daca ea are controlul o sa faca ea treaba!
Nu sunt de acord cu sexul anal (in fund). Se pot transmite foarte multe boli!
Spune-i sa-ti faca sex oral pana penisul este foarte umed!

FEMEILE NU SIMT IUBIRE DACA FOLOSESTI PREZERVATIV!
Am sa va zic cand puteti face sex fara prezervativ!
Sa zicem ca ea este in ultima zi de menstruatie, voi puteti sa faceti sex fara prezervativ maine sau poimaine...

Pentru ca :

Sperma are niste molecule (era un cuvant cu "s" foarte lung pentru cuvantul "molecule")
Si acele "molecule" sunt feminine notate cu X, Masculine notate cu Y.

Cand tu ejaculezi, acele "molecule" se duc pe acolo pana ajung in uter!
Moleculele feminine sunt mai rapide dar mor la 1 zi!
"Moleculele" masculine nu sunt foarte rapide dar mor la 2-3 zile!
Deci, nu poti ramane insarcinata pana ce nu-i vine ovulatia!
OVULATIA VINE LA 14 ZILE DUPA MENSTRUATIE!
Unele femei cred ca raman insarcinate cand vine menstruatia- FALS!
Daca faceti la 2-3 zile MAXIM dupa menstruatie poti fi sigur ca nu va ramane insarcinata!
PENTRU CA TOATE "MOLECULELE" VOR MURI!

Asa, unde eram...

Sa iti faca sex oral si sa fie foarte umed penisul ca apoi tu sa-i bagi penisul umed! (o sa se simta mai bine)
NU O PUNE SA-TI INGHITA SPERMA!
Si apropo poti sa-i bagi si degetul in vagin dar tot asa sa linga ea intai degetul!
Tu sa-i faci sex oral si poti sa-i bagi limba in vagin!
Sa o lingi foarte mult!
Apoi iar poti sa-i bagi penisul!
SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR!

Bafta happy!

Alte răspunsuri
| G3ss a răspuns:

Frate trebuie sa stii mai multe lucruri.1.Cand esti virgin si bagi penisul in vagin prima data te va durea.Ti-ai pierdut virginitatea.2.Mereu o va durea nu conteaza ce fel de prezervativ folosesti.3.Alege ce pozitie vrei.Numai sa fie contact.