| michelle2221 a întrebat:

Am un iubit care vrea sa facem sex dar eu nu accept. Credeti ca o sa afecteze relatia noastra aceasta chestie? Si inca ceva odata cand eram in camera mea m-am lasat dusa de val si am ajuns sarutandune in pat si atuncia am zis NU si el a plecat ca un fulger.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El incearca sa profite de tine, daca nu te iubeste cu adevarat o sa te lase dar asta nu inseamna ca relatia voastra e afectata ca nu vrei sex e din vina lui ca e smecher si vrea sa te duca la pat.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Şi ce-ţi pasă dacă va afecta sau nu relaţia? Nu trebuie să îţi încalci principiile de frică că te va părăsi. Dacă te iubeşte te va aştepta până când eşti pregătită d.p.d.v. psihic şi fizic.

Baftă!

| ana_2556 a răspuns:

Daca va afecteaza relatia inseamna ca el nu te merita. Un iubit adevarat iti spune Da iubita, te astept cat va fi nevoie, cel mai important e sa fii tu pregatita si sa te simti bine si relaxata. Te iubesc orice ar fi! " Sau in orice caz ceva de genul. Iubitul meu asta mi-a spus si atunci am stiut ca el e alesul. Am avut de asemenea iubiti care vroiau sa ma grabeasca si le-am spus " PAaaa, gaseste-ti alta proasta pe care sa o aburestiwinking"

| Foca a răspuns:

Buna. Aici depinde de el, daca te iubeste te accepta asa cum esti. Dar nu stiu daca o sa fie asa.
Succes.
Ciaohappy

| Mayar a răspuns:

In nici un caz nu fa sex cu el!

| anna01 a răspuns:

"Ca un fulger "se va termina si relatia voastra daca e asa suparacios."Asteptarea" are farmecul ei si da, e uneori o dovada ca baiatul te respecta si nu vrea doar sex, ca vrea o relatie.Asculta-ti intuitia care te opreste deocamdata.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Eu cred ca se va despartii de tine daca nu faceti. Din ce ai zis tu el asta asteapta, mai ales daca esti virgina. Daca nu ai 16 ani sau mai mult eu zic sa nu o faci. Nu merita, dar acum tu faci ce vrei.

| Kazimir a răspuns:

Daca nu`i oferi baiatului ce vrea atunci spune adio laughing pfff ce greu e cu copiii in ziua de azi care nu pricep anumite lucruri extrem de normale cum e sexul.

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Ceva e ciudat ca iubit daca te iubeste nu trebuie sa plece asastraight face trebuie sa aveti o discutie si depinde si de varsta. daca u nu esti pregatita nu o face! trebuie sa te gand ce vr sa faci si l toate consecintele.nu e vb sa afecteze relatia, dar daca zici ca a plecat ca un fulger cand ai zis NU ma gandesc sa nu cumva sa o faceti si dupa aia...wave, ar fi prea naspa gandeste-te la totstraight face
succes:X Fundita?:*

| GeOrGy2o1o a răspuns:

Nu te supara dar daca reactioneaza asa e un pervers si se gandeste numai la sex. Stai linistita ca daca tine atat de mult la sex inseamna ca (dupa parerea mea)ca relatia voastra nu o sa dureze, dar depinde si de voi si app cati ani ai tu si cati ani are el (stiu ca e foarte enervanta intrebarea dar sunt curioasa de vrea el asa de mult sa faceti sex)

| iuby a răspuns:

Daca te iubeste te asteapta pana esti tu pregatita! eu te sfatuiesc sa astepti macar 6 luni inainte de a face pasul asta sau cand te simti tu pregatita si sigura ca te iubeste! ca mai apoi daca cumva e sa va despartiti sa nu te bage in gurile tuturor... daca nu te accepta asa cum esti inseamna ca nu te iubeste si nu are rost sa o lungesti cu el! fa-i ce iti spune inima dar gandeste-te in primul rand la tine :* bafta

| Lucian_5228 a răspuns:

Se pare ca el vrea sa stea cu tine doar pentru asta...incearca sa ii explici ca poate ink nu esti pregatita sa iti incepi viata sexuala, si daca te iubete, atunci va intelege. daca nu, atunci se schimba povestea...insa doar tu poti decide. BAFTA!

| michelle2221 explică:

Au fost cateva intrebari de genu :
cati ani ai? am 19 ani
si ce-ti pasa tie daca va afecta sau nu relatia? am asteptat dupa el un an si nu vreau sa se termine chiar asa...

| carlavlad1996 a răspuns:

Depinde de cati ani ai... daca nu vrei...e normal si nu ar trebui sa iti faca o vina. Dar sarutul in pat nu cred ca e asa mare lucru, spui stop atunci cand vezi ca se ajunge la o faza pe care nu o vrei dar nu exagera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o va afecta daca te iubeste. In mod sigur te va astepta pana cand vei fi pregatita. Btw, cati ani ai?

| olly_7546 a răspuns:

Daca a reactionat asa inseamna ca pentru el important e sa faceti sex nu relatia, vezi cum faci sa vorbesti cu el si sa vezi ce faceti in continuare.Fal sa accepte dorinta ta de a nu se intrampla nimic.