| abc123_5207 a întrebat:

Am un iubit, se poarta minunat, vorbeste frumos, mai putin cand ma tachineaza, este educat, il iubesc mult dar are o problema cu anturajul, are niste prieteni, de cate ori se intalneste cu ei dispare de acasa cu zilele si cand se intoarce regreta dar mai si minte, ma minte ca e acasa cand el e plecat cu idiotii lui, nu stiu ce sa mai fac, simt ca innebunesc, nu stiu daca incearca sa nu ma ingrijoreze sau pur si simplu nu gandeste? el ma iubeste mult, mi-a demonstrat-o de multe ori, dar nu mai pot sa suport aceasta situatie, mi-a promis ca nu o sa se mai intample, dar uite ca s-a intamplat si acum stau iar ingrijorata si nu are nici tel la el, nu am suficienta putere sa il indepartez de idiotii aia pe care ii crede prieteni, va rog mult ajutati-ma, s-a schimbat mult de cand e cu mine, dar inca e dependent de acei rau famati baieti, si are ceva cu minciuna, va rog mult dati-mi sfaturi serioase, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| WestSid3 a răspuns:

Poarta o discutie cu el, dar nu pe un ton ridicat.
Spune-i ce inseamna el pentru tine si mai spune-i cum te simti cand il sti plecat cu zilele cu acei prieteni ai lui.
Daca ajungeti la cearta, ar fi mai bine sa opresti conversatia sau s-ar putea sa va certati urat, depinde de caracterul vostru si de intensitatea relatiei.
Din cate spui, nu il poti indeparta de prietenii lui... Mai bine ar fi sa-l convingi sa-si aleaga alt anturaj, niste prieteni statornici, care nu il fac sa plece cu zilele de acasa. Daca tot pe a lui o tine, relatia o sa continue tot asa ca acum, poate mai rau. In cel mai rau caz, pune-l sa aleaga intre tine si prietenii lui, iar atunci ai sa vezi cat de mult te iubeste, dar nu te sfatuiesc sa o faci prea curand, risti sa il pierzi. Mai bine catiga-i de tot increderea.
Numai bine!

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai ce sfaturi serioase ai vrea, problema e simpla, ii spui direct in fata ceea ce ai scris aici, ca nu iti place anturaju ala si sa aleaga tu sau ei.Asa te macini singura si nu ajungi nici unde si cel mai important e ca iti pierzi zile luni din viata degeaba.Raspunsul e simplu si el il are, tu sau ei.Bafta!

| thereforyou a răspuns:

Ai grija, poate s-ar putea sa ii aleaga pe ei in locul tau, daca sunt foarte buni prieteni. Dupa cum stii zicala " Bros before hoes", incearca sa vorbesti cu el despre prietenii lui.va intelegeti voi.

| ionut7782 a răspuns:

Exact asta cred si eu. e timpul pentru o discutie foarte serioasa si nu il mai crede ca nu mai face.sau spune-i tot ce ai pe suflet si daca o mai face odata ii spui eu sau ei si gata stie ce are de facut cum vei sti si tu la randul tau.succes

| christinebubu a răspuns:

Sunt cateva variante.
1. fa-i acelasi lucru
2.desparte-te de el cateva zile ca sa ii arati ca nu poate continua asa la nesfarsit si apoi cand va intelege impacati-va
3.desparte-te de el definitiv
+ ca nu ai de unde sa stii daca mai are pe cineva acolo sau nu.
mai ales ca sta cu zilele si WAW nici nu-si ia telefonul cu el

| Iulia_4983 a răspuns:

Daca nu s-a schimbat pana acum, nu se va schimba niciodatahappy
si problema e ca daca il pui sa aleaga intre tine si ei nu poti sa fi sigura de ce va alege.asa-i?happy

| Șâret a răspuns:

Spune-i in fata ce ai scris aici.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,raised eyebrowsasa cred si eu. Deci daca as avea un asa prieten, l-as pune sa aleaga! da-da, nu-nu si mai departe! Inteleg ca il iubesti si tii la el, dar nu se poate asa, ce facem noi aici, suntem noi doi sau tu si prietenii?! Bine, e ok sa aiba si prieteni dar nu din astia! Bafta>big grin

| man_4700 a răspuns:

Daca te-a mintit si tu l-ai acceptat inseamna ca nu ai curaj sa-l dai la o parte, in cazul asta trebuie sa stai cu el si sa te chinui mereu.