| ady2607 a întrebat:

Imi place sa mint...mult. Cateodata mint si cand nu e nevoie. Am promis fata de cineva ca nu voi mai minti, dar cand am ajuns acasa i-am trimis un mesaj in care erau 3 propozitii-toate continand cate o minciuna. Daca nu mint mi se pare ca nu pot sa traiesc. Slava Domnului ca le tin minte pe toate, iar cateodata evit situatiile care ar putea conduce la o minciuna spusa anterior, care s-ar batea cap in cap cu realitatea. E foarte frustrant, pentru ca s-au adunat multe. Am auzit ca minciuna are picioare scurte, dar la mine a avut numai picioare lungi, pana acum n-am fost prins. E asa grav ca savurez fiecare minciuna?

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Adevarul iese intotdeauna la iveala. Poti sa spui hop si pophee heepoti sa sari si groapa, tot acolo se ajunge.
Revino-ti! Chiar daca spui minciunele si nu MINCIUNI, nu e bine.La un moment dat vei fii respins de toata lumea!
Stii povestioara, nu?"...Sariti,sariti! Ursu'..."Nimeni nu l-a luat in seamawinking
Numai bine!

7 răspunsuri:
| cîrne a răspuns:

Epatantorule!

| lost.in.rain a răspuns:

Pana la urma, tot vei ajunge sa recunosti ca ai mintit. Si atunci o sa fie foarte jenant. Mai degraba renunta la acest joc, la acest obicei.

| ady2607 explică:

@strivesc_membre-n_menghine: Pe cuvantul meu ca acum am spus adevarul. Am dat un nou inteles acestor cuvintelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e dovada ca ce ai spus aici nu e alta minciuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ady2607
Stai linistit, omu', am carcotit si eu oleaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema laughing mint si cand nu e necesar... laughing si. uneori cred si eu ce mintlaughing

| elenasweet a răspuns:

Da e foare grav, deoarece tu nu mai faci contact cu realitatea adica nu mai poti sa spui niciodata adevarul si cand o sa fi prins nu o sa iti olaca