| Anonime23e4 a întrebat:

Am un nodul la testicul sau ma panichez degeaba?

Salut, am o problema la testicul, dar nu sunt sigur daca o am. O data pe luna, imi mai examinez si eu testiculele. Si sapt. trecuta am observat ca daca intorc testiculul cumva, incerc sa pipai intr-un anumit fel, simt prezenta unui nodul. Dar e foarte greu sa il simt, si nici nu cred ca e nodul cateodata, doar rotunjirea testicului. Am citit pe net ca nodele la penis se observa la ochi, si se si simt usor. La mine pana si cand fac dus si am testiculele cele mai relexate si vizibile, nu vad nodulul.

Asta inseamna ca am un nodul? Sau ca ma panichez degeaba?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ala e epididimul cel mai probabil, nu ai cancer, stai cuminte si traieste-ti tineretea si lasa prostiile.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata mai sus consulta un medic urolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Nu vad de ce te grăbești să tragi concluzii pripite.

Pentru siguranța ta mergi la medicul urolog și fă-ti un control.

Mai bine să previ decât să rezolvi.

Multă sănătate!

| Teo29 a răspuns:

Mergi la urologie.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Nu ai nimic, nu mai trage atât de testiculele alea.

| andrei121234518 a răspuns:

Ai pitici pe creier, nodul fac bosorogii