| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 12 ani care s-a masturbat si nu i-a iesit sperma.
inseamna ca e impotent?

P. S. ii era rusine sa posteze

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, in nici un caz. inseamna doar ca e prea mic.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu e ipotent.inseamna ca momentan nu e dezvoltat /pregatit suficient din punct de vedere sexual.sa mai incerce peste 1-2 ani. laughing
adica sa mai incerci...winking

| ATHOS a răspuns:

Nu este impotent. Trebuie sa mai astepte putin timp si va avea si sperma. Pana la maturizarea sexuala ma e nevoie de timp. Ii poti recomanda renuntarea la masturbare.
Bafta!

| Crisu_7532 a răspuns:

Impotenta se defineste ca fiind incapacitatea de a obtine si mentine o erectie pentru o activitate sexuala satisfacatoare.
apropo, esti cam mic de varsta ca sa incepi deja cu masturbarea.inseamna ca deja in cateva luni o sa vrei sa faci sex (daca n-ai facut deja). si lasa-ne cu "am un prieten. ii era rusine sa posteze". te rog, nu suntem numai cretini pe site-ul asta. unii dintre noi au si ceva materie cenusie functionala si ne jignesti cu afirmatii de genul acesta.

| saymoon a răspuns:

Doamne, mai copilasi, voi sunteti intregi la minte? La 12 ani sa se masturbeze? Cum e posibil asemenea lucru, copii de tata si ei se masturbeaza.

| membrugirl2010 a răspuns:

Eu cred ca tu esti

| Cristiano13 a răspuns:

La 12 ani nu iese doar de la 13...

| cristiano9 a răspuns:

Prietenul ala esti TU laughing)

| OFM a răspuns:

Cum sa ii iasa la 12 ani de la 13 in sus si atuncy o sa iasa lichidul in care inoata permatotizi cateodata sperma

| mitzu_2136 a răspuns:

Nu este ipotent doar ca este prea devreme sa faca asa ceva ...organele reproducatoare se dezvolta cel mai tarziu, la varsta asta nici nu cred ca i-a crescut par in zona pubiana adica mai pe intelesul tau in zona organului sexual

| tzukynel10 a răspuns:

Mda...pai nu esti dezvoltat pentru asa ceva...las ca trece timpul in care o sa te saturi si de masturbat si de spermawinkingstai u fara grija baietasi