| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten vrea sa facem sex dar eu nu i-am zis ca nu acum am doar 14 ani el a zis ca daca nu o fac va trebui sa ne despartim si nu vreau intr-un fel mie si frica sa fac pentru am auzit ca doare chiar doare? Suntem impreuna de 1 an si nu vreau sa ma despart de el da mi-e frica sa fac. HELP ME! Plssssss

Răspuns Câştigător
| Elena_8633 a răspuns:

Buna ma numesc Elena si am 45 de ani
As dori sa-ti spun cum vine cu relatiile sexuale.

Acel baiat sigur e mai mare ca tine cu vreo 2-3 ani.
La varsta ta nu ai toate organele pregatite
Si intelege ca la varsta lui urmareste sexul.
Eu cand aveam 15 ani era sa fac aceiasi prostie la care iti este gandul acum.
Cand m-am culcat cu acel '' fat frumos'' a inceput foarte brutal
Cand mi-a intrat pe jumatate parca am vazut tot si am incetat sincer.imi era frica.
Dupa care am plecat rusinata
A doua zi ''luni'' la scoala
A inceput. de ce n-ai facut-o
Si i-am zis eram amundoi prea mici pentru a face sex
Si el mi-a zis :
- Prea mici?
-Ai 15 ani.
-Fetele de 14 ani fac asta si uh ai ramas virgina?
-Nu te inteleg.
Eu m-am enervat rau si i-am zis.:
-Sa sti ca nu sunt curva ca sa fac sex la 15 ani daca chiar erai prietenul meu ma mai asteptai.
Dupa care. i-am dat papucii, a lasat fata in jos, si cand a vrut sa ma faca de ras l-am facut eu!
Si intr-adevar mi-am inceput relatia sexuala la varsta de 27 de ani. nu din cauza aspectului ca eu mai intru pe xaturi si le zic ca am facut copii la varsta de 27 de ani
ei zic, eh. se vede ce frumoasa erai straight face
daca nu faci sex pana la varsta de 27 de ani + nu inseamna ca esti urata
si sa-ti continui mica povestire
am nascuto pe diana si de ziua ei pe 7 iulie a murit intr-un accident de masina chiar de ziua ei (avea 7 ani)
timpul a trecut, sotul meu mi-a zis sa facem o fata si sa-i dam numele cristina.
eu i-am zis sa mai asteptam
peste 1 ani am facut-o
de si nu am nascut
era curios
am continuat sa fac
si la 45 de ani am nascut-o pe cristina

16 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Daca prietenul tau te iubeste atuncea va astepta pana esti pregatita. Iar cand vei fi pregatita si vei face sex sa nu iti fie prea teama, pentru a iti si mai usor incearca sa nu stai incordata si fi cat mai relaxata, de durut va durea ceva dar nu enorm si asta e doar prima data, dupa aia de fiecare data cand vei face sex va fi din ce in ce mai multa placere si mai putina durere.
Dupa ce vei face primul act sexual adica dupa ce te vei dezvirgina e normal sa sangerezi putin asta datoria ruperi himenului deteli despre asta gasesti pe http://www.seximus.ro/intrebari_sex/pozitie_himen_virginitate.php.
Dar nu fa sex daca nu esti pregatita cu adevarat, si sub nici o forma nu o fa fara prezervativ deoarece poti ramane insarcinata si daca este prima data cand intreti o relatie sexuala si chiar daca el nu a ejaculat inauntru. Iti mai recomand tot odata ca pentru prima data sa folositi si un lubrifiant ce il puteti cumpara de la orice farmacie sau sex shop, lubrifiantul va faca ce primul tau contact sexual sa fie mai placut si mai putin dureros

| Ирина19 a răspuns:

Esti prea mica pentru relatii sexuale draga mea, mai rabda, in nici intr-un caz sa nu o faci din cauza ca prietenul te ameninta ca iti va da papucii chestii de genu, mai sunt baieti pe lume, ai toata viata inainte, ai sa reusesti sa o faci, cel care te merita nu te va obliga niciodata, asa ca mai asteapta :* ai grija de u :*

| Silvia a răspuns:

Nu o face. În locul tău i-aş fii dat papucii de cum mi-a zis că dacă nu sunt de acord ne despărţim. Ce e asta, te şantajează şi tu eşti în stare să accepţi?
Te sfătuiesc să stai departe de el, eşti mică şi băieţi vei găsi peste tot.De ce să faci asta acum, când ştii sigur că mai târziu vei regreta?

| Kylexy a răspuns:

Pune-i intrebarea urmatoare: E mai important sexul decat ceia ce simt eu pentru tine? nu o face ca poate asta ii este si scopul sa te dezvirgineze si apoi tu gandindu-te ca ai fost a lui o sa faci orice sa il tii langa tine daca te iubeste cu adevarat te mai asteapta 1 2 ani

| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

Prietenul tau cred ca are mari probleme cu. comportamentul.(scuze. dar asat este parerea mea)
Ar trebui sal parasesti acum! Inainte sa te conrupa sa te culci cu el. lucru dezastros pentru viitorul tau, sau sa te paraseasca!
Acesti asa zisi baieti nu cauta decat aventura si sex. in niciun caz o relatie serioasa bazata pe sentimente sincere asa cum meriti uh!
Stiu ca il iubesti! Dar nu lasa sentimentele acestea sa iese inainte, ele reprezentand sensibilitatea ta cu care el se poate juca!
Chiar daca te vei culca cu el. sa zicem ca relatia va tine. 1 saptamana sau doua dupa incident. dar tot te va parasi. pentru ca sa folosit de tine! si uh. cu ce ai ramas? ai ramas fara virginitate, fara demnitate, cu inima scrum! Iubitul asat pe care il ai. nu e sotul tau sa ai garantia ca nu te va parasii dupa ce faci sex cu el! te va parasii odata si odata. si crede-ma. nu vei mai putae fi virgina!

sfatul meu: paraseste-l acum! ramai cu demnitatea si cu virginitatea! ca el gasesti pe toate drumurile! nu-ti merita iubirea daca te-a amenintat ca daca nu intretii relatii sexsoale cu el. se va despartii de tine! Pune punct santajului sentimental! nu ceda! oricum despartirea va veni. iti spun sigur! indiferent daca te vei culca cu el sau nu!

| Adryanna_1259 a răspuns:

Pai... depinde de tine daca esti pregatita sa o faci, desi nu prea pare ca vrei si sincer daca vrea sa se desparta de tine am impresia ca se cam foloseste de tine, nu vreau sa zic nimic rau la adresa lui dar avand in vedere ca el te cam obliga sa o faci nu cred ca merita... incearca s-ai explici ca nu esti pregatita si daca decide sa se desparta de tine inseamna ca nu tinea indeajuns de mult la tine si daca o sa accepte sa astepte inseamna ca merita sa incerci cand te simti tu pregatita

| OzVrajitorul a răspuns:

Adica el poate sa te lase pe tine ca nu te culci cu el si tu nu poti sa-l lasi? In primul rand o faci cand simti tu nu cand vrea iubitul tau.
Eu unul nu cred ca te merita cred ca sta cu tine doar de dragul de a sta daca este si mai mare ca tine atunci sunt convins ca doar de asta sta. Ar trebui sa-ti pui in ordine gandurile si sa te gandesti daca chiar vrei ca el sa fie barbat din viata ta. Succes

| Dyony01 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie.numai ca eu am 13 ani crying eu cred ca em face mai bine aman2 sa le dam papuci. ca daca nu iubeau nu ce cerea asta? m-am gandit daca o facem crezi ca ne v iubi.eu nu cred doarece eu iau chestia asta,, ma despart de tine daca nu o face-m,, ca un abuz. nu te iubeste vrea doar distractie...crying

| Elena_8633 a răspuns:

winking sper ca ai facut ce trebuia sa faci.
majrotatea zic : faci cum crezi
dar ai 14 ani.

| love4u_2128 a răspuns:

Nu o fa pentru ca chiar daca faci asta cu siguranta o sa te paraseasca sau in cel mai rau caz o sa te foloseasca pentru asa ceva in timp ce el cu siguranta va fi cu alta

| Issa_8382 a răspuns:

Daca nu te simti pregatita nu o face. E normal, esti la o varsta frageda inca.happy Iar daca el ti-a zis ca va desparti-ti.crede-ma ca nu te iubeste. Degeaba ti-o zice[banuiesc] daca nu ti-o dovedeste. Mai asteapta, poate nu e baiatul potrivit. Te asigur ca in momentul in care vei gasi persoana potrivita, totul va decurge de la sine si vei simti si tu asta.Vei trece cu vedere chiar si peste durere, care nu e insuportabila daca o faci in momentul, locul si cu omul potrivit; din contra va fi ceva de neuitat pentru tine. Ai grija de tine si nu te lasa pacalita de un baiat daca nu te simti pregatita. Te pup:*

| bebelushabb a răspuns:

Din moment ce iti pune conditia asta e clar ca decat asta asteapta. Nu o face. Ti-o spun din proprie experienta. Regret si in mom de fata, plus ca esti micuta.ai toata viata inainte pentru sex. o sa te saturi poate la un mom dat.

| albertoy21 a răspuns:

Spune-i asa daca ma iubesti cu adevarat nu vei desparti de mine iar daca te vei desparti inseamna ca te folosesti de mine daca zice ca nu ca vrea sex i spui cel mai bine daca asta vrei du-te si fa-o cu altcineva pentru ca sunt prea mica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i tu papucii zi ca o a gasesti pe altcineva care sa te merite nu un nimic ca el care te grabeste si vrea doar sex. fetelor, nu mai acceptati sa fiti jucarii sexuale pentru niste pusti 'verzi', va folosesc toti si dupa pe la 23-24 cand va vine de maritat nu va mai ia nimeni pentru ca ati fost de la 14 ani cu din astea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am 23 de ani si mi-am inceput viata sexulala cu un baiat care era mai mare ca mine cu 3 ani si dupa ce m-am culcat cu el sa pierdut in ceata.parerea mea despre acest baiat este sa il lasi cat mai repede pentru ca el nu te vrea pe tine, el vrea decat sa se culce cu tine si atata. un baiat cand iubeste o fata nu i impune cand sa se culce cu ea. sentimentul asta vine de la sine. iti spun din propria experienta ca am trecut si eu prin asa ceva.

| IoanaAlina a răspuns:

Pffoh go on, fa ce iti spune inimahappy. Dar, spui ca esti cu el de un an? Pfff pai daca te-ar iubi cu adevarat nu ti-ar cere asta si in plus daca nu vrei, sa se despata de tine. E foarte prostesc.In fine spune-i ca nu vrei sa faci sex cu el, si ca tii mult la el, si ca nu vrei sa va despariti.Esti prea mica.