| MonicutZZa a întrebat:

Am 12 ani. Am un prieten de 18. Stiu, e greseala mea ca m-am combinat cu el, dar sunt foarte matura, am crezut ca ne vom intelege bine pentru ca nu mai sunt un copil, ca m-am maturizat mult prea repede (uneori regret ca am fost copil doar 5 ani...). El intotdeauna a fost obsedat de mine, adica am crezut ca ma iubeste, sau poate chiar ma iubeste, cert este ca el vrea numai sex, adica de Craiciun ar trebui s-o facem. Gandul asta ma ingrozeste. Am incercat sa ma despart de el, mai ales ca m-am indragostit din nou si iubesc enorm acea persoana, dar m-a batut si mi-a lasat semn. Aici au intervenit parintii, dar le-a spus ca daca se amesteca ma violeaza. Mor de frica cu fiecare zi trecuta, cu apropierea Craciunului, acelei nopti din viata oricarei femei care ar trebui sa fie cea mai frumoasa din viata. Pentru mine va fi oribila. A fost greseala mea. Nu mai am ce face. Nimeni pana acum nu prea poate face ceva. Totusi, vreau sa ma ajutati voi, pentru ca sunt disperata. Please, help me!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anunta politia. Sexul cu o minora se pedepseste cu inchisoarea, asa ca inregistreaza-l o data cand iti propune sex si anunta politia. Nu iti poti incepe viata sexuala la 12 ani, este mult prea devreme.
Si daca vrei un sfat serios, nu te mai indragosti macar vreo 5 ani. In mod cert, esti una dintre cele mai imature fete de 12 ani cu care am vorbit. Nu stiu de ce ai tu impresia ca te-ai maturizat, cand de fapt ai ramas mult in urma fetelor de varsta ta. Ai cel mult mintea unei fetite de 9 ani, mai si spui a in timp ce esti cu asta, te-ai indragostit de altul. O fata matura de 12 ani zice : nu ma incurc cu unul de 18 ani, ca nu-i normal la varsta mea si ala e un pedofil pervers daca accepta asa ceva. Numai una de maxim 9 ani crede ca tot ce zboara se mananca si ca poate avea o relatie cu orice barbat numai daca il iubeste, ignorand varsta. Crede-ma, lasa barbatii in pace si incearca sa te maturizezi cu adevarat, in ritmul tau. Probabil ai niste probleme emotionale care te-au impiedicat sa te dezvolti normal si de-aici aceasta intarziere. Ea mai poate fi recuperata, dar nu arde aiurea etapele, crezand despre tine ca esti matura. Ia-o rand pe rand, joaca-te cu papusile, invata pe rupte, fa un sport si vei vedea peste cativa ani ca imi vei da dreptate.

| Silvia a răspuns:

Ce ma?raised eyebrowsTe-a batut? Cum s-a ajuns aici? Cum i-ai permis? Cum i-ai permis sa te ameninte? Cum sa te culci cu el de la 12 ani? Cum sa te violeze? Tu nu iti dai seama in ce te-ai bagat?! Vorbeste cu parintii tai.Neaparat.Asa ceva nu se poate.

| Victoria a răspuns:

Du-te la politie si denunta-l pentru hartuire sexuala si pentru maltratare fizica! Nu poti sa iti incepi viata sexuala de la o varsta asa frageda, in primul rand deoarece este ridicat riscul de cancer de col uterin, poti sa te imbolnavesti, si in al doilea rand ar fi un fapt ce te-ar marca toata viata! Iti ai parintii alaturi, ei sunt martori la reclamatiile pe care trebuie sa i le faci acelui obsedat sexual! Nu fi slaba si nu ceda presiunilor si amenintarilor lui!

| daii a răspuns:

@darind nu e proasta.
Ai zis ca are 18 ani? nu-ti fie frica. el poate din cauza asta procedeaza asa. Poate ti-a gasit punctul sensibil. Vorbeste cu parintii tai. Tu stii unde sta el? Anunta politia.trebuie sa reactionezi. Pui piciorul in prag si ii zici sa inceteze, sa nu mai viseze.Asta se numeste hartuire adica face ce vrea peste vointa ta?! A dat in tine?:O tu ce ai facut? in momentul ala trebuia sa te duci la politie. daca aveai semne! aia era dovada cea mai clara! Daca are 18 ani il poti inchide! Parintii tai ce asteapta? tu esti un copil.degeaba esti dezvoltata, parintii tai ar trebui sa faca ceva, sa mearga la politie.Si nu-i arata ca iti e frica de amenintarile lui. Daca nu vrei, nu te culci cu el.Nu esti obligata. Daca mai da in tine, sparge-i fata! Ca ai si tu 2 maini.foloseste-le in scopuri caritabile. Te violeaza?! sa lase amanintarile astea de baietel de cartier la o parte.ca ii scoti violatu pe nas! Fii tare! lasa-mi id tau pe privat te rog frumos.

by daiiwinking

| daii a răspuns:

Vroiam doar sa va anunt ca toata povestea aceasta este adevaratasad.

by daiiwinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Vorbeşte cu părinţii şi mergeţi la poliţie. În primul rând nu are voie să te bată (pentru asta poţi să-l denunţi). În al doilea rând chiar dacă i-ai promis că veţi face sex el intră la corupere de minori pentru că tu nu eşti majoră şi se presupune că nu poţi lua decizii sigură. Mergi la poliţie şi anunţă. S-ar putea să stea mult timp închis.

| Bogdana a răspuns:

Du-te impreuna cu parintii la politie.este cea mai buna solutie.

Shin
| Shin a răspuns:

Eu cred ca e o gluma proasta sincer...
"Aici au intervenit parintii, dar le-a spus ca daca se amesteca ma violeaza." Si parintii au lasat-o asa? Nu-mi inspira incredere aceasta relatare... Oricum daca este adevarata, desi ma indoiesc, trebuie sunat la 112 si gata. Cineva de acolo o sa-ti forwardeze telefonul unde trebuie sa ajunga.
Numai bine, Shin.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@harciog: cand afli adresa, spune-mi-o si mie, ca eu sunt braileanca get-beget si te duc la fix sa-l pocnim pe individ... daca exista.

| ioana181 a răspuns:

In caz ca e adevarata povestea nu va mai dati voi destepti punand-o sa sune la politie ca aici suntem in romania si nu face nimic politia. Mai bine l-ar bate cineva ca politia nu face NIMIC asa ca lasati fata in pace cu 112.

| Bishop a răspuns:

Tasteaza pe telefon 112 si apasa tasta verde, o sa-ti raspunda cineva si o sa te intrebe ce problema ai. Atunci tu ii zici ce ne-ai zis si noua.

Zici ca le-ai zis parintilor, a? Si ei nu fac nimic pentru ca le-a zis ala ca te violeaza, daca nu faci de buna voie, si de Craciun. Deci parintii tai stiau de relatia cu el si n-au facut nimic, si el de Craciun are program, la ora D sa te violeze pe tine, de parca nu ar putea mai devreme sau mai tarziu. Vrea sa te sperie, si cum are el acces la tine de Craciun? Te-ai mutat la el? Sau o-ti mai fi si de Craciun impreuna? Copiii de varsta ta, de sarbatori stau in casa cu familia, nu cu iubitul de 18 ani. Zici ca esti matura, daca erai matura nu stateai cu tipul asta. Eu personal, nu cred ca-i adevarat ce ai zis tu aici, pentru ca parintii tai nu cred ca ar fi sta cu mainile in san, din moment ce afla ca copilul lor va fi violat.

| fabiola a răspuns:

Sa fim seriosi, eu cred ca-i basm la gura sobei! Monicutzza, tu crezi in Mos Craciun?

| Larette a răspuns:

Normal ca acel pedofil trebuie denuntat.Adica tu vrei sa fi violata? Exista politie sa stii. Du-te, il poti denunta pentru maltratare fizica(ca te-a lovit) si hartuire(deoarece zici tu ca este obsedat dupa tine). Succes!

| andytza a răspuns:

In cazul asta, parintii sunt copii.Acest animal paros nu este decat un necioplit. Draga Monica, eu am ceva dubii in ceea ce povestesti tu aici dar daca e adevarat nu pot sa-ti spun decat sa ii arati ca nu ti-e frica(pentru ca vrea doar sa te sperie, crede-ma). Daca ar fi vrut sa o faca ar fi facut-o deja si decat sa petreci alte 2 minute in fata calculatorului mai bine ai suna la politie.Chiar daca iti vei rezolva problema si cu siguranta o vei face, nu ezita sa iei masuri, pentru a nu mai fi si alte persoane in situatia ta. Ai grija de tine si nu-ti fie teama pentru ca orice in lumea asta se rezolva!

| asdffghjjkl a răspuns:

In primul rand este greseala ta ca stai cu el... daca te ameninta ca te violeaza daca nu faci sex cu el du-te la politie impreuma cu parintii si spune-le politistilor despre problema ta. incearca sa nu te mai intalnesti cu el un timp. si nu poti sa spui ca esti matura la 12 ani...la varsta mea inca nu m-am maturizat destul si te asigur ca sunt mai mare decat tine. incearca sa pui capat relatiei cu el si daca te mai bate du-te imediat la politie.

sper ca ti-am fost de ajutor big grin

pa pa wave

| 61n4 a răspuns:

Politia fateto... te-a amenintat...sti ca pentru corupere de minori se ia intre3 si 5 ani? te-a amenintat. te-a batut, ce mai vrei, ai toate motivele. nu poti traii cu frica in fiecare zi. gandeste-te ca daca te violeaza o sa-ti ia ceva timp sa redevii cea de acum.doamne fereste cine stie ce consecinte pot urma

| simona_1150 a răspuns:

Mai fata! Ai 12 ani, si te-ai combinat cu unu de 18. pentru ce? Era logic ca el o sa vrea doar...de la tine. Cum esti tu matura? Fiind cu tipi mai mari decat tine? Dar ce-o fi fost in capul smecherului aluia cand era cu tine?

Si toata lumea se indragosteste. Dar de la 12 ani? Ce dragoste oi purta tu unui baiat la varsta de 12 ani? Ce stii tu? Ce-ai face tu pentru el? Bine ca iubesti. Stiti voi la 12-13 ani ai vostri ce e iubirea... saracii tai parinti. Ce-or fi si pe capul lor acum?

Pune mana pe carte si lasa-te de relatii de-astea ca ai tot timpul din lume. Nu ii mai injosi pe parintii tai. Ca probabil s-au chinuit pentru tine sa te creasca. Si tu cum ii rasplatesti? Sa-ti fie rusine!

| BlackButterfly a răspuns:

Fa o reclamatie la politie, oricum ai si tu partea ta de vina...in fine reclama-l la politie... e cel mai bun sfat si ar trebui sa-l urmezi. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi adresa lui in particular.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ți face? Te violează dacă nu te culci cu el? Păi ce fată ești tu de stai cu pedofilul ăla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mama draga.este politie.mergi acolo. tu esti minora.il bagi in puscarie pentru hartuire sexuala. tu vezi ce spui? esti tu matura? pai esti, ca matura ala pe jos cu tine.stai dracului in banca ta cu combinatul, copil fara minte.nici nu tia cazut casul de la gura.si parintii tai chiar is asa de incuiati? de nu pot gestiona o astfel de problema? suna odata la 112 si dal pe mana legii cand vine si face panarama, il acuzi de hartuire sexuala, si l-ai rezolvat. da parca spuneai ca esti matura? si nu stii ce ai de facut? da vrei sa tai scroafa de craciun? halal maturitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, voi nu vedeti ca e un caz fara probe decit cuvintele ei impotriva lui? Treci in particular si da-mi adresa lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Domnișorico, îți cam meriți soarta! De ce? La vârsta de 12 ani să ai prieten? Tot la vârsta de 12 ani să fii amenințată cu violul? Iar la 12 ani să mănânci bătaie de la un "bărbat"?
Tu pe ce lume trăiești, părinții tăi dorm sau ce?
Termină cu el cât mai repede, poți face și o reclamație la Poliție însoțită de unul dintre părinți și vezi-ți fată de școală, bărbați găsești pe toate drumurile pentru sex! Nu de asta ai tu nevoie acum.
Și încă ceva, nu ești absolut deloc matură.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog nu va mai hazardati atita pentru ca tinara tine la respectivul pentru ca nu mi-a dat ca adresa decit un mail sa stau de vorba cu el care" bine-nteles "ca o sa ma asculte negresit ca doar n-o sa-l doara mina pe tastatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta nu ar trebui sa te incurci in relatii de genul asta. tu ai gresit ca te-ai incurcat cu el.eu am 13 ani si nu am avut nici un prieten, nici n am de gand sa-mi fac pana la 16 ani. e greseala ta dar acum trebuie sa nu il mai lasi sa te manipleze.nu pot sa cred ca parinti tai nu au facut nimic...trebuie sa se faca ceva neaparat