| Ionut3399 a întrebat:

Am vazut ca ati avut cele mai concrete raspunsuri despre sex, revin cu o problema care ma macina foarte tare dar mai detaliata, v-as ruga enorm sa nu ma ignorati, luna trecuta am avut contacte protejate, nu a fost cazul de vreun incident, testul de sarcina negativ, luna aceasta pe 20 la o zi dupa terminarea perioadei de ovulatie am avut doua contacte protejate, ne-am spalat si am urinat intre ele, ne-am sters insa cu acelasi prosop(dupa ce ne-am spalat), marti dimineata ea a avut o scurgere mica maronie, nici o ora nu a durat, iar pe restul zilei nu a continuat, seara am avut inca un contact tot protejat, fara probleme, mereu am verficat prezervativul, si niciodata nu am ejaculat in ea chiar daca am avut prezervativul, ce ma sperie este acea mica scurgere din cauza multor bazaconii legate de nidatie si faptul ca menstruatia ii intarzie de 4 zile, a avut o perioada in care s-a consumat mai mult a vomitat, a plans din cauza unor probleme de familie, acum si-a revenit putin, se poate pune in calcul o sarcina, sa ne calmam sau avem motive de ingrijorare? Niciunul nu ne dorim, avortul ar insemna mult prea mult, avem 17 ani. oricum abstinenta o sa fie clara dupa lunile astea.

Răspuns Câştigător
| Issabelle6789 a răspuns:

Nu te speria! E posibil ca fata sa aiba dereglari menstruale.Am mai patit si eu asa apoi dupa 1-2 saptamani a aparut si menstruatia. Daca spui ca mereu ati facut protejat si sperma nu a ajuns in vagin atunci nu ai de ce sa te temi.Fii alaturi de ea! Daca mai apar asa probleme ar fi bine sa mearga la ginecolog.

| Ionut3399 explică (pentru Issabelle6789):

Frica noastra pleaca si de la faptul ca ea nu are simptome ca de obicei, o sa consulte un medic clar daca se depasesc 10 zile, multumesc mult de raspuns si Doamne ajuta sa fie bine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i cazul sa-si faca probleme de sarcina, atata vreme cat absolut toate partidele sexuale au fost protejate.
Chiar si cele mai perfecte organisme tot au avut macar odata in viata lor dereglari de ciclu, fiind influentate de modificarile hormonale, de hrana sau stres.
Nu-i cazul sa va ingrijorati!
Cat priveste picatura de sange, se mai intampla, daca actul sexual a fost mai brutal, sau ai impins mai cu putere.
Nu se poate ramane insarcinata daca v-ati sters cu acelasi prosop, spermatozoizii in contact cu aerul sau carpa, mor imediat. Apoi, nu cred ca ati pus sperma pe prosop, doar v-ati sters cu el, dupa ce in prealabil v-ati spalat, asa-i?
Atata vreme cat faceti absolut toate partidele de sex protejat cu prezervativul, nu aveti motive de stres sau ingrijorarea!

| Ionut3399 explică (pentru Violleta2022):

Da, ne-am spalat bine, apoi ne-am sters, multumesc de ajutor!

| Ionut3399 explică:

Scurgerea a avut loc pe 22 iar ciclul trebuia sa vina pe 29