| Sara2 a întrebat:

Anticonceptionalele milligest dupa cat timp protejeaza? medicul mi-a zis ca din prima zi(daca le incep din prima zi a menstruastiei), dar o fata mi-a spus sa nu ma risc ca aceste anticonceptionale ma protejeaza abia peste o luna, eu tind sa cred medicul dar imi este frica de ce mi-a spus acea fata, stie cineva sigur dupa cat timp sunt protejata? cat este indicat sa astept? si inca ceva, ce inseamna prima zi a menstruatiei? mie uneori imi curge un strop si a 2 zi imi vine normal, care e prima zi? sau de exemplu daca imi vine azi la ora 12:00 si eu hotarasc sa le iau seara la 22:00 e ok asa? ma refer la inceput cand le iau pentru prima data, intreb atatea deoarece nu vreau sa gresesc, medicul nu sta prea mult la discutii

1 răspuns:
| codyta a răspuns:

Mai bine ai asculta de medic stie mult mai bine decat aceea fata happy doar el a facut o scoala la care a invatat despre asa ceva. Parerea mea nu te mai lua dupa toata lumea si incepe sa asculti medicul el stie mai bine