| lulu_8226 a întrebat:

Anu' trecut am stat cu un baiat, dupa ce m-am despartit de el, prietenul sau ma suna sa ies pe afara. La inceput am crezut ca face la misto dar la inceputul vacantei iar a inceput sa umble dupa mine. De data asta am acceptat sa fiu cu el. Prima saptamana eram sigura ca tine la mine, stateam toata ziua impreuna, ma invitat la el acasa si oriunde pleca ma lua cu el. Apoi a inceput sa fie rece: nu raspunde la telefon, nu ma suna, pe mes nu vorbim, pe afara iesim doar seara de la 10 pana la 11-12. Si mai e si fostul meu prieten care sta cu el mai mult decat mine si am impresia ca ii spune minciuni despre mine. Cand ii spun ca imi lasa impresia ca face la misto spune ca nu-i asa. Prietenii lui imi spun ca nu e la misto si ca relatia noastra e lunga fata de cele anterioare lui. Dar nu stiu ce sa cred, as vrea sa ii dau papucii dar nu pot, de cate ori ma suna zic ca nu o sa raspund dar o fac. Va rog sa-mi da-ti un sfat!

Răspuns Câştigător
| AnotherWayToDie a răspuns:

Hey! Pai...eu spun ca din chestia asta cu raspunsul la telefon reiese ca tu tii la el destul cat sa iti incalci propriile principii. Daca, crezi ca fostul prieten ii baga strambe intalnestete cu el si intreaba'l de sanatate poate poate se scapa cu ceva, daca stii sigur ca tipul asta tine la tine nu vad rostul sa va despartiti poate e mai ocupat in ultimul timp si de aceea nu puteti iesi impreuna asa de mult. Puteti discuta orice doar sunteti un cuplu...si tu ii poti fi alaturi cand are probleme, incearca ma car! Bafta! fundita?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Alexaa_4438 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa stai cu un baiat din mila, iar el daca se ia dupa prietenul lui inseamna ca nu tine la tine si nu te cunoaste deloc. Daca simti ca trebuie sa ii dai papucii fa asta cat mai repede alt fel risti sa ti se dea tie papucii.

| lulu_8226 explică:

PS: Nu stau din mila am inceput sa-l iubesc.