| b3b3l00sha a întrebat:

Anumite persoane zic "increderea adevarata in iubitul/iubita o sa o capat/am capatat-o dupa ce am intretinut relatii sexulale pentru ca atunci am simtit-o/l-am simtit cu adevarat a mea/al meu". Credeti k intr-o relatie in care se punde suflet este adevarat? Credeti ca dupa aceea chiar se simnte o anumita siguranta in privinta persoanei iubite?

Răspuns Câştigător
| stephie21 a răspuns:

Nu! Increderea nu se obtine in pat, ci comunicand cu iubitul tau...pentru ca increderea si comunicarea sunt doua dintre ingredientele unei relatii de succes, in care parteneri se simt bine si care are toate sansele sa dureze pentru totdeauna.
Apoi, sinceritatea este cel mai bun start intr-o relatie, dar este si flacara care o intretine...deci fara secrete, fara minciuni pentru ca acestea pot zdruncina increderea partenerului.
" Să nu ai niciodată încredere în acela care şi-a încălcat o dată cuvântul."

10 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu. Nu e al tau, nu e obiect, nu il castigi prin sex. Incredere in cineva ai in functie de increderea in tine si de cum s-a purtat pana in prezent.

| fabiola a răspuns:

Increderea adevarata, 100% e pura teorie!-Acele persoane care zic ce spui, spun aberatii sau vor sa obtina ceva intr-un mod romantic, ai grija!

| Linda a răspuns:

Eu zic ca sunt metode ale baietilor pentru a le prosti pe fete. Nici nu e sanatos pentru organismul unei fete sa aiba viata sexuala pana la 17-18 ani. Mai uitat-te la alte intrebari similare aici pe site.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Parerea mea? nuwinking pentru ca trebuie sa ai si inainte incredere in pers care o iub ca sa poti avansa cu ea :p

| byenkutzyk a răspuns:

Asa imi zicea si mie prietenul meu... Daca o sa ma culc cu el o sa aiba incredere in mine... Dar de fapt el nu avusese incredere in mine inca de la inceputul relatieistraight face...Sa nu crezi astfel de oameniwinkingBaietii spun ceea ce spun pana ajung cu tine in pat si dupa aceea iti dau cu flit sau daca nu iti dau cu flit in orice caz daca nu a avut incredere in tine pe parcursul relatiei nu o sa aiba nici avandu-te in patwinking

| valy07kdpv a răspuns:

Nu este o regula
"ancredere" este un cuvant foarte complex
ancredere poti avea antrun anymal
antrun om?
nycyodata sa nu ay ancredere
omul este f schymbator decy...
toata lumea cauta sa asi atinga telul pe care sil propune...

| ailin a răspuns:

Ca sa intretii relatii sexuale cu o persoana trebuie sa ai incredere in aceea persoana eu una nu as face o cu oricine deci increderea o capeti inainte dupa poate ca iti dai seama daca a meritat sa ai incredere sau nu dar daca nu ai incredere in acea persoana cum sa ajungi in pat cu eathinking poti sa stii peste c nebun/a dai?

| tremuriciiuliana a răspuns:

Nu sunt de acord cu acest lucru daca iubesti cum sa nu ai incredere, intr-o relatie in care exista iubire acest lucru nu are ce cauta, acest lucru il faci doar atunci cand simti nu ca vezi doamne fac...cu iubitul ca o sa aiba mai multa incredere in mine sau ca o sa ma iubeasca mai mult si chiar din potriva din momentul ala uni baieti iti zic in fata ai facut ...cu mine si hai pa. As dori ca nici o fata sa nu faca prostia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. creste nesiguranta si incepe gelozia. daca se duce cu altul de ce se uita la aia etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Increderea adevarata nu exista, poate doar in mintea noastra.Intotdeauna cand simti cu adevarat ca nu ai incredere trebuie sa. i spui persoanei de langa tine, ca sa. ti poata dovedi si a te face sa prinzi incredere in ea, asta daca ii pasa de tine si mai ales de sentimentele tale, chiar daca dovedeste intotdeauna in sufletul oricarui din noi va exista o indoiala. Asa ce treziti-va incredere mai intai trebuie sa aveti in voi insiva! Fii fericit ca iubesti tu, si apoi ca te iubeste cel de langa tine!