| Dandelion7 a întrebat:

Ar trebui sa-mi las iubita sa experimenteze sexul cu alti baieti? Nu vreau sa stau in calea placerii ei, dar imi este frica ca poate va intalni ceva ce eu nu pot sa-i ofer. Ce ar trebui sa fac?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fie o lasi dar contra cost sa ramai cu banii si tariful sa fie 100 lei 30 min / 200 1h apoi faci afacere cu ea macar nu ramai prost. Sau o bagi in pastele masii sa se reguleze cu cine vrea dar nu sa fi partenerul ei

| Sofer a răspuns:

De ce sa experimenteze cu alti cand o poate face cu tine. Ca nu e greu sa o satisfaci.

| SG1995 a răspuns:

Hm, dacă nu ai tendințe bi, nu te sfătuiesc, pentru că apare gelozia, dacă ești dispus ca ambi să faceți sex cu aceeași persoană (gen threesome ), sau să căutați un cuplu și să faceți schimb de parteneri, poate ar merge. O relație deschisă (pe plan sexual ), nu funcționează, decât atunci când ambi sunt pe aceeași undă, și sunt legați emoțional, știind că există anumite limite, iar ăsta înseamănă că într -o relație deschisă nu faci ceva (sex cu alte persoane ) fără știrea și acordul partenerului. Ideea e că pentru ca o relație de genu să funcționeze ai nevoie în primul rând să ai încredere în tine, și apoi în persoana de lângă tine. Dacă sunteți strigh ambi va recomand să faci sex cu un cuplu dispus să experimenteze așa ceva.

| mentholinks a răspuns:

Iubita ta nu e un obiect care îți aparține cum spune Plato, nu ai niciun drept sa o împiedici sa facă ce își dorește. Asta e iubirea adevărată și necondiționată.

| Plato a răspuns (pentru mentholinks):

Nu cred ca ai inteles deloc ce am spus. Gen chiar ai inteles complet pe langa.
Ba da, poate sa spuna ca e a lui, daca chiar ar fi. Din moment ce il înșală, nu mai are cum sa fie a lui.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Din moment ce il înșală, nu mai are cum sa fie a lui."

Inselat era daca facea ceva si nu ii spunea. Dar aici nu este cazul.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Daca l-ar iubi, nu ar lasa-o sufletul sa-l insele sau sa se culce cu alt barbat. Efectiv nu ar putea, nu ar lasa-o inima. Cand iubesti, ai ochi exclusiv pentru persoana aia.

| Plato a răspuns:

Doamne, multi ai in gradina Ta, si multi mai sar gardul.

Din moment ce ti-a trecut prin cap asemenea gand incalificabil, las-o de tot, prietene, si du-te sa te dai cu capul te un copac pana-ti revii.
Ti-a taiat lupa la nastere, in loc de cordon? Cum, cum, cum, cum Doamne iarta-ma sa te gandesti s-o dai s-o fufa altii. Si ea, daca ar accepta asa ceva, inseamna ca e o curva penala, o panarama ordinara.

Prietene, daca te iubeste, simpla ta prezenta e placerea ei suprema si desavarsita. Dar n-aveti cum sa va iubiti, iubirea nu poate coexista cu tampeniile astea ce le-ai spus acum. Roaga-te la Dzeu sa-ti dea minte.
In momentul in care se gandeste macar sa experimenteze cu alti baieti, NU mai este iubita ta, si de fapt nici nu a fost vreodata.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Aia e cùrva care vrea sex in grup si el nu stie ce sa faca cu ea. Copii

| Goete a răspuns:

Daca esti convins ca poti suporta sa o vezi gemand cu altul, avand orgasm cu altul, daca esti convins ca placerea ei va deveni si placerea ta, atunci nu ai de ce sa nu o faci daca ea vrea. Dupa parerea mea e cel mai bine ca aceste aventuri - chiar daca sunt doar pentru olacerea ei directa - sa le aveti impreuna, si nu ea singura. Si e nornal ca va gasi ceea ce tu nu ii poti da - dar o va avea tot de la tine, prin libertatea sexuala pe care i-o oferi.
Singura problema e ca tu sa fii convins ca poti.

| FreddieM a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, eu zic s-o lasi sa faca sex cu cine vrea. E doar sex pana la urma nu? Mai bine o pastrezi vigina in inima si mintea ta. Mult succes

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Sa nu o lasi. Teoretic, daca o iubesti, este doar a ta si nu ai vrea sa o imparti, doar nu e un obiect.

| SG1995 a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Nu e o un obiect, dar n-o împarți, unde e logica în ceea ce spui?

| GirlOnline81 a răspuns:

Asa groaznic esti in pat?

| Dragosdoar a răspuns:

Ne intrebi pe noi asta?
vorbeste cu ea mai intai

| Rux04 a răspuns:

Buna. După parerea mea nu. Asta nu este iubire. Vrea cu alții? Atunci mai bine vă despărțiți și apoi o face cu câți vrea.

| IamJoKeR a răspuns:

Ea ar trebui să te accepte așa cum ești daca te iubeste. Dacă își dorește cu adevărat sa o faca cu alții si fara sa fii de fată ea nu te merită, ar trebui sa-i dai liber sa isi faca viata dar tu să îți găsești pe alta care nu are fantezii de genul, alta fata care sa te vrea decât pentru ea

| Raizing a răspuns:

Felul cum te exprimi(numai iubita nu-ti este!)Parca te-ai referi la o jucarie(ea), cautand alt stapan laughing

N-o iubesti, cauta alta!

| Blueberry8 a răspuns:

What?!

| BravoJohn69 a răspuns:

Eu zic sa faci tu sex cu iubita ta dacă nu poți atunci de ce mai ai o iubita?

| PitR a răspuns:

Tu trebuie sa te hotarasti daca vrei sau nu. Daca poti accepta sa fie cu altii sau nu. Si apoi vezi daca o lasi sa experimenteze sau o lasi de tot. Cheia e la tine.
Sau ea experimenteaza deja si tu cauti consolare?

| IvyOlivia a răspuns:

Poți, să îi spui că nu vrei, să facă așa ceva, iar dacă te iubește te va înțelege, dar dacă nu înseamnă că nu te iubește cu adevărat.

| 19Martinel98 a răspuns:

Daca ea ti a propus asta atunci las o si ramaneti doar amici sau prieteni cu beneficii. Daca nu ti a propus ea aceasta tampenie ci doar ti a trecut tie prin cap ai 2 variante:
1) investeste in tine, cauta sa te dezvolti, sa ti cresti stima de sine sa nu mai ai astfel de ganduri aiurea
2) desparte te de ea. Tot avand teama aceasta cum ca nu esti destul de bun pentru ea, te va afecta, si fara sa ti dai seama, chiar nu vei mai fii bun pentru ea.

P.S. esti al exemplu pentru rubrica creata de mine, intitulata "Cum **** au unii relatii, iar eu nu." XD

| SoulCalibur a răspuns:

Eu cred ca Plato are dreptate, ori o lasi cu altii dar o sa stai cu frica ori o lasi de tot si GAME OVER.

| Bogdan_5729 a răspuns:

Mare e gradina ta doamne si multi incuiati pe aici. Fiecare e liber sa faca ce vrea. Daca si ea e de acord cu alte cuvinte nu exista niciun fel de constrangere din partea lui.