| alinutza07 a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca medicul ginecolog poate vedea ca ai facut un chiuretaj happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca l ai facut demult nu cred ca poate vedea, dar daca e recent tot cei posibil

| alinutza07 explică (pentru mona):

In ianuarie.

| stalin a răspuns (pentru alinutza07):

Ianuarie 2012? eu zic ca da, isi da seama! nevastamea a facut unul acum vreo 7 ani si nu mai sunt urme! ginecologul ei nu si-a dat seama, dar i-a spus ea ca sa stie si medicul ce are de facut...in fine, nu vad de ce ar trebui sa faci un secret din asta fata de medicul tau!

| CiprianTPU a răspuns:

Alinutza, Alinutza, te joci cu focul! Da, un ginecolog poate vedea, mai ales ca l-ai facut de curand. Am un prieten ginecolog si discutam destul de des chestii de genul asta. Ai mare grija ce faci de acum in colo! Din punct de vedere medical avortul este o interventie chirurgicala deloc obisnuita, este o operatie oarba, bazata pe o tehnica speciala. Tocmai din acest motiv medicul nu vede si nu poate urmari cu ochii ceea ce efectueaza cu mana, se pot intampla incidente, adica exista pericolul perforarii uterului cu aparatura folosita. Astfel risti sa-ti periclitezi viitorul, o familie, o casnicie fericita.

| ananyyo a răspuns:

De ce? esti gravida din nou?!? si vrei sa minti ginecologul? sau ce?

| alinutza07 explică (pentru ananyyo):

LOl.Normal ca nu happy. era doar o intrebare pur si simplu. si vedeti ca nu observa nimic tongue