| Maria1927 a întrebat:

As vrea sa-i scriu o scrisoare parintilor ca la varsta de 19 ani ma trateaza ca un copil si nu-mi permit sa ies la intalnire, ajutati-ma va rog cu ceva idei!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai nevoie sa le scrii o scrisoare si nu le poti spune direct in fata inseamna ca meriti sa fii tratata ca un copil

| UnBroken2016 a răspuns:

O scrisoare? Nu esti in stare sa le vorbesti in fata? Si tu vrei respect din partea lor? Ce gluma proasta.

| Maria1927 explică:

Ma trateaza asa ca sint singura la parinti

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Maria1927):

Te trateaza asta pentru ca nu stii sa impui respect nu ca esti singurul copil. E doar o scuza aia.

| DaniiBrown a răspuns:

Buna maria, e si normal ca te trateaza asa ca esti singurul lor copil, la orice mama nu-i convine ca sa vina un nebun si sa-i dea viata ficei ei peste cap. Are temeri ca orice mama, orice mama isi apara puiul. O mama te iubeste 9 luni de zile fara sa te vada si dupa te va iubii pana va pune ea mainile pe piept, si cand ajunge la Dumnezeu tot te va iubi! ca esti copilul ei. De ce sa iesi la intalnire? I poti spune "mama, tata il pot aduce pe prietenul meu acasa sa vi-l prezint? Daca parinti tai nu te lasa stiu ei ce stiu. Ia-le usor pe toate poate inca nu esti pregatita de o relatie. Si vorba aia mama ta te-a crescut te-a sters la fund a stat cu tine cand ti-a fost rau si sa vina un nebun care iti poate strica viata lu maicata nu-i convine happy. Bafta

| TeckTonik997 a răspuns (pentru DaniiBrown):

Tu de la ce seminar teologic de indoctrinati vii?