| misssomeone a întrebat:

As vrea sa încep sa iau anticoncepționale, bineînțeles după o vizita la ginecolog. Menționez ca eu locuiesc cu părinții mei extra stricți și nu as vrea sa afle ca administrez astfel de pastile, credeți că as putea sa reușesc sa ascund acest lucru fata de ei?

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Trist faza cu părinții. Dar da, poți sa le iei fără ca ai sa observe, dacă nu au tendința sa îți caute prin camera/lucruri și sa setezi o ora, de preferabil, sa fie când nu ești acasa sau sa nu fii de fata cu ei. Toate bune și frumoase.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai repezi ca nu rezolvi nimic.
Ia-o in oridinea prioritatilor, ca de esti deja gravida, trebuie sa le spui urgent parintilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal ar fi ca baiatul sa invete sa foloseasca prezervativ, la absolut toate partidele sexuale, caz in care tu nu ai mai avea nici o problema cu parintii, nu ti-ai supune corpul la modificari hormonale cu efecte adverse pe viata si nici nu ai mai cheltuii atatia bani pe anticonceptionale, cand un prezervativ costa doar 2 lei.