Întrebare recomandată | AdrianaAdriyanna a întrebat:

As vrea si eu parerea voastra. daca se poate..eu sunt indragostita de un barbat insurat imi este prieten de nadejdie..ar fii o solutie buna..sai zic ca sunt indragostita de el? oare nu ma va respinge dupa aia? sau imi va fii aproape ca pana acuma?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Cuvantul FAMILIE inseamna ceva pentru tine?
La ce te astepti in cazul in care o sa spui ca il iubesti?
Daca este un barbat care tine la familie si isi iubeste sotia, te va refuza si prietenia voastra se va termina.
Ori daca este tip de barbat care sa profita de ocazie atunci vei deveni o amanta pentru un timp, dar nu te va mai putea respecta.
Cel mai intelept lucru ar fi sa nu spui nimic si sa incerci sa te distantezi de el, ca sa nu fie tentatie prea mare nici pentru tine, nici pentru el.
E greu pamantul cu baieti liberi, o sa ai ocazia sa te indragostesti de unul potrivit tie.
Sotul altei femei trebuie sa fie TABU pentru tine, pentru ca roata se intoarce si o sa te trezesti poate si tu cand vei deveni sotie cu o amanta care iti va "iubi " sotul.

25 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

El poate nu, dar nevastă-sa?

| PredatoR a răspuns:

Iti dau doar un sfat, nu te mai baga ca p*** in p***a.winking

| PinkPanther a răspuns:

E insurat, asta spune totul. Mai bine nu ii spui nimic. E insurat, a fost alegerea lui sa o faca, iar daca si el e atras de tine e problema lui. Atata timp cat are nevasta nu ai ce cauta in viata lui. Cel mai bine e sa ramaneti amici.

| CrazyTeenager a răspuns:

Incearca, poate si el este atras fata de tine, daca nu ai nici-un resentiment fata de familia lui.

| unknownn a răspuns:

Intreaba-l pe nevastasa ca ea e sefa.

| MadRaven a răspuns:

Asa cum s-a mai spus, daca are deja o familie, o sa te respinga.
Tu ce ai face in locul sotiei lui?
Mai bine nu ii spui nimic, si iti cauti pe altcineva
Baftă!

| alexaalexandraa a răspuns:

Ce-am urat mai tare in lume au fost femeile care incearca sa desparta o familie. Daca ai fi trecut printr-o situatie de genul asta, in familia ta, ai intelege cat sufera un copil atunci cand parintii lui au astfel de probleme. Ti-as spune mai multe, dar ma opresc aici.

Mi-a placut ce a spun evenso, mare dreptate are, ai putea sa inveti ceva din ceeea ce spune, asta daca vrei.

| Seby90 a răspuns:

M-as simti penibil daca as pune intrebarea asta in locul tau.

| Vix999 a răspuns:

Ar fi cea mai mare prostie pe care ai putea sa o faci in viata asta. De fapt mint. Cea mai mare prostie a fost ca ti-ai permis sa te indragostesti de un barbat insurat.
Ideea e ca e o relatie interzisa.
Chiar daca nu ar fi fost insurat, faptul ca ti-e prieten ar fi fost un impediment din start. Bagand in ecuatie si familia lui, nu are ce sa iasa decat un dezastru total in urma caruia cei mai afectati vor fi...ghici? Copiii! Lasa egoismul si incearca sa iei distanta de el cat mai repede.

| SerafimHD a răspuns:

In locul tau as formula alta intrebare: cum faci sa iti treaca aceasta pasiune deoarece este foarte grav sa dezbini o familie... nu sunt in masura sa iti raspund dar este doar o parere

| vrelian a răspuns:

Tu parca dadeai sfaturi altor fete sa nu se culce, adica sa nu inceapa viata sexuala decit cu sotul lor.halal femeie mai esti daca umbli dupa barbati insurati. daca faci asta atunci nu mai da sfaturi altora si ce mai sfaturi.iar sfatul m, eu pentru tine este sa nu te indragostesti decit de sotul tau si atit.iti place sfatul asta? lasa barbatii insurati si vezi-ti de treaba. uite cine dadea sfaturi altor fete.mori si alta nu.

| MotanuJmekerit a răspuns:

Pai ii o chestie aicia: Daca ii zici ca te-ai indragostit de el, el ar putea sa te respinga daca chiar isi iubeste sotia, daca te-ar accepta sa stii ca tear mai insela cu mai multe pentru ca nu ar iubi doar ar profita... Bafta

| AdrianaAdriyanna explică (pentru MotanuJmekerit):

Isi iubeste sotia stiu sigur are si copii dar el imi este doar un prieten de ajutor..care este foarte generos cu mine..si pare sa aiba incredere in mine si ca ma intelege..de asta nu as vrea sa aiba dezamagiri dupa ce i voi spune.i-as spune ca sunt indragostita de el ca sa pot sa-l uit mai repede.dar nu stiu daca mi-as face bine sau mai mult rau miestraight facestraight face

| margaret a răspuns (pentru AdrianaAdriyanna):

Sfatul meu este sa cauti un barbat neinsurat care sa te iubeasca pe tine.

| MotanuJmekerit a răspuns:

Lol numai ii vorbi asa ma... daca chiar il iubeste ce vrei sa faca? u vrelian habarnai ce ii aia dragoste laughing iti zic eu daca ai sti ce ii adevarata dragoste atuncia poate ai fi dat si tu alt raspuns dar asa nai ce sti.

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Lasa-l sa se infrupte de cateva ori din tine si gata, daca o apuci cu doua maini stiu ca iti este greu sa-i mai dai drumul dar trebuie sa faci asta, are Lafamilia!

| HonneOnna a răspuns:

Ar trebui sa renunti la aceasta dragoste oricat de mult il iubesti pentru ca tu chiar ai putea sa traiesti stiind ca ai distrus o casnicie? Nu vreau sa fii dura, dar zic sa fii mai linistita...

| αlεxTzure a răspuns:

Nu ar trebui sa ii spui pentru. ca apoi se va simti intimidat si va fi intotdeauna ganditor

| pcsick a răspuns:

Nu uita ca Dumnezeul nostru drag pedepseste oamenii cu ganduri ca ale tale!

| FloRyX002 a răspuns:

Bai du-te ma la culcare si lasa-i familia in pace decat sa faci rau mai bine ...nici nu mai zic sa-i zici ca-l iubesti? esti nebuna?

| Fluturaș34 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ramai la stadiul care esti in aceasta "relatie" sau sa-i pui punct definitiv.

| MeandYou123 a răspuns:

Eu sunt sincera si recunosc ca am avut o aventuraa cu un barbat insurat, pe care am regretat-o enorm...Nu am facut nimic cu el, si pe timpul acela nu avea copii-dar fapta ramane.Parera mea este sa stai in banca ta.

| dracusorvoinic a răspuns:

Frate cum sa te poti gandi laasa ceva...are sotie, copii..doamne fereste. unii nu stiu ce inseamna cuvantul sotie, copii.vsm.laughing

| mcdementu a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu ii zici ca o sa distrugi o alta familie

| GIGI125342 a răspuns:

Depinde cat % ar dori sa fie cu tine, daca nu se intelege prea bine cu sotia sa, atunci ai sanse, dar alfel nu prea cred...

| margaret a răspuns:

Daca nu isi iubeste sotia si te iubeste pe tine ii vei destrama familia, dar daca o iubeste normal ca te va respinge!
Mai bine nu ii spune!