| masly a întrebat:

Ca parere aveti despre pretenia adevarata intre un baiat si o fata? de obicei ori fata este indragostita de el ori el de ea... credeti ca un baiat poate deveni cel mai bun prieten pentru o fata fara sa isi doreasca cv mai mult k ea? parerea mea este k nu... a voastra?

17 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

NU... e sigur ca la inceput o sa fie saruturi etc., dar dupa ce se cunosc f. bine e clar ca respectivu` o sa ceara ceva...

| Parintele a răspuns:

Chiar daca sunt doar amici tot mai scapa el o imbratisare "nevinovata" o privire spre sanii ei sau spre funduletul amicei.hee heeDeci raspunsul este nu.

| Sara a răspuns:

E ok ca la inceput iubitul sa ti fie prieten inainte de toate. doar daca este o persoana serioasa si fara alte ascunzisuri. trebuie sa se cunoasca bine unul pe altu. relatia dintre un baiat si o fata poate ramane doare la stadiul de amicitie, este foarte adevarata.

| andi a răspuns:

Am observat la multe persoane lukrul asta, cu cat o pers e mai indragostita si arata lukrul asta, pentru cealalta scade interesul.

| Just Shadows a răspuns:

La fel si a mea... poate ca la inceput chiar se poarta ca niste prieteni adevarati, dar pe parcurs timpul petrecut impreuna ii va face sa se apropie si mai tare si automat se ajunge la o relatie ...nu de amicitie ...ci de iubire... a daca e vorba de persoane in varsta da se poate dar intre adolescenti eu nu cred...pup:* si merci pentru raspunsurile pe care mi le-ai dat, imi dau ceva incredere...ai putea sa-mi dai id-ul tau daca nu te deranjeaza?happy

| Paula a răspuns:

Confirm si eu asta, chiar daca nu zice nimic de dragul prieteniei dar tot timpul isi doreste mai mult decat o prietenie poate exista cazuri unu la o suta sau mai mult dar foarte rar...

| raluca_4573 a răspuns:

Eu sunt de parere ca da.de fapt prietenul meu cel mai bun e un baiat, si nu suntem deloc indragostiti unul de altul(desi toata lumea ar spune ca suntem impreuna, pentru ca umblam tot timpul impreuna). El chiar are o relatie cu o colega si desi tipa e geloasa pe mine, oarecum si se uita urat la mine.eu nu sunt indragostita de el, si nici nu o sa fiu vreodata! si sunt sigura ca nici el de mine! si chiar ma inteleg mai bine cu el decat cu alte prietene ale mele! .deci parerea mea e ca se poate ca intre o fata si un baiat sa fie o prietenie adevarata, fara ca unul sa se indragosteasca de celalalt!

cristian
| cristian a răspuns:

Sunt si prietenii interesate material si prietenii neconditionate.De multe ori dragostea este oarba.
Atata timp cat va ajutati si va completati reciproc puteti fi prieteni adevarati mai ceva ca fratii.

| ramy_5584 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic... exista si nu prea...stii.atunci cand o fata se intelege f bine cu un baiat si poate vorbi cu el orice si gandeste asemanator cu ea...acea fata incepe sa se indragosteasca de el...de felul cum gandeste...de faptul ca se intelege f bine cu el.(ma refer la fetele pentru care conteaza cum gandeste un baiat nu cum arata)...si.fara sa vrea isi doreste mai mult de la el.mai mult decat o prietenie.am trecut prin asta si stiu cum e. dar nu e chiar dragoste... e doar obisnuinta si placerea de a vb cat mai mult cu acel baiat si de al avea cat mai aproape...
asta e valabil si pentru baieti...si la baieti se mai intampla asta... da mai rar ca ei se uita mai mult la cum arati si mai putin la cum gandestisad. dar mai sunt si exceptii.

deci.parerea mea "exista si nu prea"... exista dar de multe ori credem ca e iubire...
si de cele mai multe ori se strica prietenia daca unu "vrea mai mult decat prietenie"... spun din proprie experientacryingcryingcrying

| meioana a răspuns:

...parerea mea este ca... poate fi o prietenie de nota 10 asta numai daca unul dintre ei nu simte ceva pentru celalt.
pot fi prieteni foare buni...pentru ca nu vor incerca niciodata sa fure bunul celuilalt...fie material .sub orice forma ar fi el...
...am avut un prieten foarte bun de sex opus... dar am pierdut acea prietenie pentru ca sa ajuns la mai mult decat trebuia...desi a inceput totul ca pe o gluma

dar niciodata nu ai de unde sti poti avea un prieten de sex opus si sa iti fie doar amic...big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| galileo a răspuns:

Ceau. Eu cred ca poate exista o relatie de prietenie intre un baiat si o fata atat timp cat isi impun o granita sentimentelor. Cu toate ca unul dintre ei este indragostit de celalalt, stie sa isi ascunda sentimentele. Stiind amandoi ca o relatie intre ei ar putea periclita prietenia, amandoi se vor abtine. Eu cred ca sunt multi care au reusit acest lucru big grin.

| claw_4117 a răspuns:

Da se poate happy prietena mea cea mai buna imi e ca o sora. Nu as putea trai fara ea big grin. Si nu, nu imi doresc nimic mai mult, amandoi stim riscul, iar prietenii adevarati sunt mult mai importanti decat o relatie de 1 an sau 2 ani. Prietenii adevarati sunt pe viata!

Ah si sa nu mai spun, ca pe viitor ne v-om face pana si trupa (de garaj, nimic wow). Ea este tot ce mi-am dorit de la viata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca dahappy
din moment ce vorbesc si fiecare intelege ca nu pot fi mai mult decat prieteni sau cei mai buni prieteni. dahappy
sau poate ca se inteleg f bine sh niciunul nu vrea ceva mai mult de la celalalt
parerea mea este ca exista si asemenea prieteni.adevarati.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este imposibillaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine. am patit-o pe pielea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si amea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da ca la un timp oare care paliubomu se intilnesk de la inceput sunt simpli prieteni dar la sfirsit mai mult ca ceva