| bybyshor18 a întrebat:

As vrea si eu sa incerc sa ma masturbez... toate fetele imi spun ca e o senzatie placuta...da mi-e rusine sa le intreb cum o fac x_x (o sa rada de mine ca am 18 ani si nu stiu asa ceva)... plus ca eu nu am incercat niciodata si as vrea sa incerc...dar nu stiu ce trebuie sa fac x_x...va rog ajutati-ma

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Xvideos.com -> search masturbation

| Vibrations a răspuns:

Roag-o pe una din prietenele tale să-ți dea o... mână de ajutor laughing

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Nu te lasa dusa de anturaj. nu iti strica mintea si sufletul cu masturbarea. provoaca dezechilibre fizice, pihice si hormonale plus ca de dependenta si e pacat mare. Fii tu insuti si nu te lasa influentata. nu merita.

| roxiada a răspuns:

Stai linistita, nu toate fetele si baietii fac chestia asta, spre uimirea amicelor tale sunt persoane care nu fac asta, spre exemplu eu desi am 19 ani... daca nu ai facut-o pana acum nu cred ca ai avea nevoie sa o mai fac, cand iti vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si sa incepi ceva frumos langa el o sa o faci natural fara obiecte si degete...e mult mai ok asa cum esti, nu e o regula ca trebuie sa o faci!big grin

| adyii a răspuns:

Adrianuseri idd de mes si te ajut daca vrei

| Nordic a răspuns (pentru adyii):

Fărmatu-le.

| Nordic a răspuns (pentru adyii):

Senzaţia e placută. Dar stai să vezi mai în colo când vei vrea să opreşti acest obicei. Vei deveni dependentă. Prietenele tale nu prea ştiu ce fac. Eu ţiam ziz ca să şti ce te aşteaptă. E alegerea ta. Numai bine.

| Mihai453 a răspuns:

Pai...incearca sa iti folosesti degetele.happy
cumpara-ti un v1br4t0r...foloseste diferite obiecte sau daca vrei sa te invat exact cum.da-mi id-ul tau de mess pe privat si imi dai webul tau si...va trebuii sa urmezi instructiunile melerolling on the floor

| Anonnymous a răspuns:

Observ ca raspunsurile de mai jos nu iti sunt de prea mare folos. A te masturba = a-ti cunoaste propriul corp si a stii ce te satisface, ce iti place. Nu e nimic periculos in a face asta, iar despre pacat... Ei, bine, refuza sa cred ca a face asa ceva sau a face dragoste cu cineva, a iubi pe cineva e un pacat. Poti sa cauti pe google sau pe redtube, porntube &co. filmulete, ca sa intelegi exact ce si cum. Te pup mult!