| Sarah35277 a întrebat:

Asa deci, vreau sa spun ca am o relatie de 5 luni si luna trecuta am mers intr-un club, am baut putin mai mult si m-am sarutat cu un baiat (doar un sarut nimic mai mult). Iubitul meu a aflat dupa o saptamana sau asa si s-a suparat rau, mi-a zis ca nu mai poate avea incredere in mine deloc dar ca el nu vrea sa ma paraseasca pentru ca ma iubeste. Faza e ca el e foarte posesiv, nu am voie sa vorbesc cu nimeni, sa ies cu nimeni, sa stau doar cu el. Ieri trebuia sa mergem mai multi in grup undeva dar el nu a mai putut veni, era frumos afara si am zis ca de ce sa nu merg eu ca nu voiam sa stau in casa. M-am luat la bataie din joaca cu un baiat si ne-a filmat prietenul iubitului meu. Cand a vazut filmarea s-a suparat si a zis ca nu i se pare normal sa ma joc cu altii ca daca as fi in locul lui m-as supara si eu. Tot ieri seara s-au luat la bataie (iubitul meu cu baiatul cu care am stat) dar s-au luat din joaca prima oara, dupa al meu i-a dat de i-a spart fata aluia. Acum el a spus la toata lumea ca o sa se desparta de mine ca din cauza mea se cearta cu prietenii si ca nu are rost pentru o proasta, insa mie mi-a zis ca a spus doar ca sa le inchida gura la aia si ca el ma iubeste chiar daca nu are incredere in mine, dar ca el nu o sa mai stea mult cu mine. Zice ca mi-am batut joc de el etc. Ce sa fac? Tin enorm de mult la el si nu vreau sa ma lase. Cum il fac sa ne impacam pe bune si sa isi recapete increderea? Regret ce am facut si mi-am sters chiar si contul de insta doar ca sa fie sigur ca nu mai vorbesc cu nimeni. Vreau sa fie ca inainte.Cum fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Ale080999 a răspuns:

Ceea ce aveti voi este o relatie toxica. El nu are nici un drept sa iti interzica tie lucruri cum nici tu nu ai voie. Trebuie sa aveti fiecare libertate in relatie si aici nu ma refer sa vorbiti sau sa iesiti cu altii. Daca sunteti impreuna si va iubiti cum spui tu inseamna ca nu trebuie sa aveti libertate?
Tu daca il iubeai nu te sarutai cu altul, el daca te iubea nu iti interzia lucruri, nu se lua la bataie cu tipul ala, nu spunea ca se desparte de tine pentru ca esti o proasta. El te considera proprietatea lui si crede ca poate sa faca ce vrea cu tine si aici tu gresesti ca il lasi. Si inca ceva cum poti sa stai cu un tip violent? Chiar daca nu e cu tine dar ai de unde sa stii ce o sa fie pe viitor?
Cum a fost o data nu o sa mai fie sa stii asta, el o sa iti repete si pe viitor ca tu te-ai sarutat cu altul si tu nu o sa mai poti sa faci nimic ca sa nu-l superi pe el. Gandeste-te bine pe cine vrei langa tine si ce viata vrei sa ai pe viitor.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca accepti sa fii tinuta in lesa/lant in acel caz trebuie sa accepti sa devii efectiv sclava care nu are absolut niciun drept in relatie. big grin

| Sarah35277 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu efectiv vreau sa ma impac cu el pentru ca imi pare rau si ma simt vinovata. Comportamentul lui se poate schimba, toti facem greseli.

| Robloxx a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Damai bine sa se duca cu altii in club sa l insele nu?

| Drimmero a răspuns:

Amandoi sunteti slabi, el ca a stat cu tine si dupa ce te saruti cu altul,, iar tu ca esti carpa lui, bai, copii...nu va mai faceti relatii daca nu stiti sa o respectati.

| Freya1 a răspuns:

Păi si tu te simti fara pata? Adica daca iubitul tău se sărută cu nu stiu cine prin club sau se întinde cu toate dehamatele prin parc iti convenea? Eu cred ca nu.
Ar trebui să te desparți de el iar cand esti suficient de matură sa înțelegi ce inseamna o relație sa iti faci una.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E posesiv pentru că știe că ai sămânță de curvă în tine.

| ywar a răspuns:

Bine ca nu te-a rupt cu bataia!

| MValentin a răspuns:

Ce sa faci? Iti asumi vina ca ești o dublicitara, si el sa isi asume vina ca e un ipocrit conservator.

| Bozgi200 a răspuns:

1. E imposibil sa te saruti cu altul chiar daca ai băut, in cazul in care chiar iubești alta persoană. Tie ți-ar conveni sa il vezi pe fostul tau prieten sărutându-se cu altă fată?
De la acel sărut crede-mă ca puteau rezulta altele.
2. La chestia cu jucatul cu alt baiat o înțeleg frustrarea lui O DATA CE TE-AI SARUTAT CU ALTUL, se simte inselat si mi se pare perfect normal sa se despartă de tine.
Pana la urma iubirea într-o relatie se bazează pe incredere, sinceritate si LOIALITATE. Eu nu iti fac morală dar ai calcat stramb rau de tot. Nu ai ce face.
╮(. ❛ ᴗ ❛.)╭

| Sarah35277 explică (pentru Bozgi200):

Deci zici ca nu exista nici macar o sansa sa revenim la cum am fost?

| numelealesecelinteles a răspuns:

O doamne, draga mea.tu nu esti o fata smartass la momentul de fata sa il dai dracu de pe acum, cat e caldă treaba ...si ai sa continui sa ti o iei in bot pana la un moment dat cand se va umple paharelul si vei pleca din proprie vointalaughingdar pana atunci vei continua sa te minti singura ..ai grija de tine, nota bene >big grin

| Sarah35277 explică (pentru numelealesecelinteles):

Tu zici sa ma despart de el? Faza e ca nu stiu momentan cum as putea sa stau fara el, tin mult la el, vreau sa mi repar greseala daca se poate.

| neeguh1 a răspuns:

Pfoai. ai belit salamu'