| anonimap0 a întrebat:

Aseară am încercat pentru prima oară sa fac sex alaturi de iubitul meu.
Am făcut preludiu si am incercat, nu a intrat asa ca ne-am oprit si am incercat iar.A intrat doar capul si de acolo s-a oprit, a intrat pana in himen.
A încercat să se forțeze doar ca pe mine ma durea super super rau si nu a putut.
Data viitoare vom putea sa îndeplinim actul sexual?
Sunt eu de vina cu ceva?
Daca nu o sa pot sa fac sex vreodată?
Ce sa fac ca sa fie totul mult mai usor si sa intre mult mai usor?
Data viitoare vom reuși?
Pot spune ca mai sunt virgină daca a intrat doar capul si m-a durut dar nu am sangerat pentru ca nu a trecut de himen?
Vreau răspunsuri cat mai seriose

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de continutul raspunsurilor pe care le vei primi de la altii, trebuie sa sa stii si de asemenea sa intelegi ca vaginul este un organ constituit din muschi foarte puternici, rigizi si lipsiti de elasticitate. De asemenea trebuie sa stii ca membrana/pielita cu numele de HIMEN este situat exact/fix la intrarea, la inceputul canalului vaginal, adica situata la suprafata, in exteriorul si NU in interiorul vaginului. Pe suprafata fiecarui himen exista cel putin o gaura/perforatie (pot sa existe si mai multe), prin care se scurge menstruatia, dar tot prin acea gaura exista posibilitatea sa treaca si capul penisului atunci cand himenul are structura foarte elastica, caz in care himenul NU se rupe si nici nu apare sangerarea.
Revenind la problema ta, canalul vaginal virgin este extrem de stramt avand diametrul (lumenul vaginal) de doar 6-8 mm. Din acest motiv ca este atat de stramt/ingust cat si datorita faptului ca muschii vaginului sunt foarte puternici, rigizi si lipsiti de elasticitate, apare durerea insuportabila in momentul in care incep sa fie intinsi. Astfel ca, in aceasta situatie oricat de tare ar fi impins/apasat penisul inspre interiorul vaginului, NU poate intra fiindca largimea canalul vaginal este mult prea mic, ceea ce nu permita intrarea penisului in vagin. In astfel de situatii cea mai eficienta si rapida metoda de largire in timp de cateva zile a canalului vaginal de la cei 6-8 mm cat are in prezent la largimea de circa 20-25 mm este masturbarea intravaginala realizata prin metoda numita ''degetica''. Veti reusi sa intretinti primul act sexual cel al dezvirginarii, care sa fie catusi de cat acceptabil in privinta durerii suportabile, numai daca cateva zile vei/veti practica pettingul in timpul caruia ''degetica'' sa fie efectuata cat mai des si mai mult. In momentul in care pot fi introduse 2 degete in vagin usor si fara sa apara senzatia de disconfort sau durere, vaginul va fi suficient de bine pregatit si actul sexual va decurge fara probleme. Si mai ai ales daca va fi montat prezervativ pe penis fiindca durerea penetrarii resimtit va fi foarte mult redus, uneori la doar 1/3 sau 1/4 din durerea care ar exista in cazul in care nu este folosit prezervativul si de asemenea vei fi perfect protejata contraceptiv. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Preludiu nu inseamna doar erectia lui. Asta dureaza putin. Trebuia sa te „incalzeasca", să poti fi umedă. Dacă el a dat ca ghiolbanu in tine, e normal sa nu te poată penetra până la capăt. Serios!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu sigur ai himen elastic iar el ca repezitul nu a acordat timp suficient preludiului, este stiut faptul ca fata se încalzeste mai greu decat baiatul, ea are nevoie de timp, este ca televizorul pe lămpi, pîna se încalzeau lămpile ca sa vezi o emisiune trebuia sa deschizi televizorul cu două ore inainte, e asa este si la voi fetelor, încalzirea ca sa ajungi sa te uzi si atunci penetrarea sa fie super ușoară fara durere, incearca lubrifiantul dar intreaba daca se poate folosii impreuna cu prezervativ, ce varsta ai? Sanatate multa.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru a reusi penetrarea, pe langa preludiu folositi si un lubrifiant. Acesta face ca penetrarea sa fie mai usoara si fara dureri insuportabile.

| anonimap0 explică (pentru Emilian65):

Pot folosi lubrifiant dacă folosim si prezervativul?