| Ingrid16V a întrebat:

Aseara m-am certat atat tare cu prietenul meu, pentru ca el a facut o gluma cu mine si eu m-am suparatstraight facedar pana la urma ne-am impacat:Xdoar ca mi-a zis ca eu fac figuri cu el...Si in mare parte are dreptatestraight facedar ce pot sa fac sa nu mai fiu asa? adica sa nu ma mai supar din oricecrying
Stiu ca el chiar ma iubeste la fel cum il iubesc si eu! Ce-as putea sa fac sa-i dovedesc ca m-am schimbat si ca nu mai am "fite si figuri"?sigh

Multumesc anticipat!:X

Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Nu e vorba de fite si figuri doar ca esti mai sensibila si baietii interpreteaza cum vor ei. Vorbeste cu el si spune-i ce si cum te deranjeaza. Daca va iubiti trebuie sa va acceptati asa cum sunteti. Si poti sa devii o persoana mai puternica renuntand la unele sensibilitati. Atunci cand te superi din nimicuri gandeste-te cum ar fi daca te-ai desparti de el, ti-ar fi mai bine? nu. te-ar durea si probabil te-ai invinovati ca nu ai putut sa lasi de la tine.
Totodata incearca sa te deschizi fata de el, poate din cauza asta te si tachineaza. Iubiti-va pentru ceea ce sunteti

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ai un comportament mai matur

| Elenna_4537 a răspuns:

Buna.
Pai poti incepe prin a lasa mai mult de la tine. Cand iti face o gluma care tie ti se pare de prost gust ii spui frumos sa aiba mai mare grija alta`data la ce spune.sa-i spui ca unele din glumele sale te jignesc.
Din cate am citit esti o fire sensibila si te raneste orice.incearca sa nu mai fi asa si mai tare.
Iar cand el face un comentariu rautacios la adresa ta fa`i si tu acelasi lucru.
E un lucru bun ca te`ai schimbat. Dovedeste`i asta prin vorbe, gesturi. Adica cum ti-am mai zis. lasa de la tine [dar nu mereu. Gluma are si ea o limita. Fa`l sa inteleaga asta ]

Sper ca te-am ajutat.
Pa`pa

Răspuns utilizator avertizat
| Alëxąndŕą a răspuns:

Nu este vorba de un comportament mai matur. Este vorba de felul fiecaruia de a reactiona la glume. Sau de a primi o gluma. Daca chiar te iubeste asa de mult precum zice, ar trebui sa purtati o discutie cu ce va convine si ce nu! Bineinteles, daca se ajung la parti contradictorii cum se intampla de obicei, nu trebuie sa fugiti de asta. Trebuie sa luati problema in serios, astfel incat totul se va rezolva prin comunicare. Nu trebuie sa ii dovedesti ca te-ai schimbat. Este vorba de a te accepta asa cum esti tu! Si nu poti schimba caracterul altui om, pana nu te schimbi pe tine insuti.
Te va, intelegewinking scuze ca ma postat anonim