| Sunshine_2570 a întrebat:

Asta vara am intalnit un baiat, la plaja... avea prieten pe atunci, dar mi-a atras atentia. Ne-am imprietenie in ziua aia, el fiind verisorul celei mai bune prietene a mea. Dupa acea zi nu am mai tinut legatura, pana de curand cand am vrut cu Ana [ prietena mea ] sa facem revelionul la el in oras [ stam in orase diferite, distanta mica oricum ] si i-am bagat id-ul in lista si am vorbit, am ras una alta, dar de atunci nimic. am mai incercat eu sa vb cu el dar imi raspundea sec si na, am renuntat. el de felul lui nu prea trece pe'aici deci nu aveam cum sa ne vedem si asa. Cum sa fac sa-i atrag atentia pe mess? sad [ funda! ]

1 răspuns:
| Unbearable a răspuns:

Buna.
Parerea mea este ca totul incepe cu ceva mic."Dezvolti" relatia asta pe parcurs, incerci sa gasesti subiecte comune de discutie, cere-i un numar de telefon daca vrea sa tinei legatura, lucruri de astea, il intrebi cam despre ce ar vrea sa discute, ca esti foarte plictisita si compania lui iti va face foarte bine(si chiar asa este!). Nu vorbiti despre scoala, familie, doar despre voi doi. Ce va place, ce nu va place.Invita-l sa faca un test online, ii dai linkul si dupa ce il rezolva, sa va spuneti reciproc rezultatele testului prin copy/paste laughing. Incearca sa fii mai poznasa, baietilor le plac fetele inteligente si amuzante, care fac glume "potrivite". Nu exagera, ca dupa aceea poate sa creada ca il iei peste picior. Dupa convorbirile pe net, poti trece incet, incet la intalniri in parc sau ceva in gen(doar voi doi), numai dupa ce faci rost de numarul de telefon. Dupa toate aceste etape, poti sa faci pasul mare! Sper sa-ti fie de folos sfaturile mele! Iti doresc multa bafta in viitoarea relatie! Te pup!kiss