| Irinush_6734 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.sad
Imi place un baiat si nu stiu cum sa fac sa ii atrag atentia cand intra pe mess. Ne vedem in fiecare zi la scoala si cand ma vede imi zambeste, ma saluta si stam pe hol toata pauza.cateodata mai si intarziem la ora, doar ca niciodata nu vorbeste cu mine pe mess doar daca il salut eusad. Spuneti-mi va rog ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Maya_8602 a răspuns:

Buna,deci eu zic ca cel mai bine daca el nu te baga in seama pe mess pur simplu nu il mai baga tu, va crede ca esti disperata dupa el.
2.Si la scoala nu mai vb cu el. ignora-l. poate pe mess te va intreba dc nu vorbesti
Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| superDezastrul a răspuns:

Buna! eu cred ca si el te place pe tine. uite fa si tu ceva de genu cand intri pe mes: scrie ceva la status referitor la el. sa ii dai de inteles ca il placi si ai vrea o relatie cu el.presupun ca nu ai curaj sa eu spui in fata. daca e asa cum cred eu. spune-i pe mes.de ex intra pe el si zii ca vrei sa vb ceva cu el.si bineinteles el o sa fie de accord. apoi ii spui ca il placi si tiai dori sa fie doar al tau.sigur o sa ramana putin impresionat pentru ca poate nu se astepta la asta din partea ta, dar eu zic sa eu spui pe mes daca nu ai curaj in fata.si daca totul merge bine a doua zi cand va vedeti la scoala ia-l in brate si sarutal. sper ca nu ti-am dat o idee rea, succes si sper sa aud ca sunteti impreuna chiar mash bucura sa aud asta, o seara placuta sa fiti iubiti.

| Jeny1 a răspuns:

Spune-i : nici eu nu vreau să deranjez pe nimeni dar să știi că dacă vorbești cu mine pe messenger tu nu mă deranjezi niciodată! (Poate e doar puțin mai timid...tu ce zici?)

| CosMy_7062 a răspuns:

Probabil este mai timid si e posibil sa fie ca si in situatia ta! Incearca sa faci tu pasul si sa clarifici situatia fata in fata pentru a vedea eventuale reactii din partea lui si pentru a te convinge daca te place sau nu!

| alinuta2002 a răspuns:

Eu stiu asa daca stii ce interesuri are vorbeste cu el despre asta si el va vedea ca tie iti place ceea cei place lui.Incearca!