| anonim_4396 a întrebat:

Aștia care spun sa ai încredere în femei glumesc sau vorbesc serios?
Degeaba incerci ca mereu se intampla la fel si doare asta, de ce unii spun da o sansa, nu inteleg ca fac un rau?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Vorbesc f serios. Si nu doar femei, nici in barbati. Pentru ca fiecare isi vede interesul, si ca sa-si vada interesul te poate minti de sa te rupa de juri ca nu minte.
Nu zic ca mereu e nasol, insa mereu e posibil sa fie, doar in mama, tata, bunic, bunica am incredere totala, in rest am rezerve.

De exemplu sta una cu tine pentru bani, cu prima ocazie convenabila ei, te va insela si tu juri ca nu are cum, sau la o adica te vinde, daca faci greseala sa ii spui anumite chestii de servici mai nasoale sau ceva care te-ar pune in pericol daca s-ar afla.
Te vinde si minte si daca te iubea inainte, in caz ca nu te mai iubeste, chiar daca la suprafata jura ca te iubeste doar ca are inca un interes la tine.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Atunci ce ne facem ne izolam social? Pentru ca ai dreptate, vorba unui filozof iadul sunt ceilalți, sunt o fiinta sociala nu un robot, am crezut ca există fete serioase, asta e

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Cine a zis sa ne izolam? Am zis sa nu ne izolam si sa avem relatii cu oamenii doar cat ne e bine dar sa nu incredem prea mult si sa facem chestii care apoi sa regretam ca le-am facut din nestiinta si naivitate.

Adica daca un prieten te tradeaza, sau te vb pe la spate de rau si afli sa nu te miri (ca daca te vb de bine, e foarte bine)! Si dupa aia intrerupi, ai ramas cu ce a fost bun pana atunci si aia e. Nu ca sa nu fac relatii doar ca va fi rau, asta e o tampenie.
Plus ca e posibil sa fie bine si acela sa-ti fie prieten cu adevarat, timpul si anumite situatii vor scoate la iveala asta uneori.

Si cu femeia la fel, stai pana te dezamageste! Dupa aia adios. Dar sa ai grija sa nu poate sa te dezamageasca si sa ramai in paguba, bani dati si nedati inapoi, investit in ea aiurea. Ca oricum daca va placeti nu se va pune problema de asta.
De ex daca ai bani si te insori, niciodata sa nu o faci fara contract prenuptial, daca cu adevarat e om si nu vrea ceva de la tine, va semna fara probleme intelegand ca nu poti avea incredere.
Chestia aia "cum draga nu ai incredere in mine?", raspunsul e NU! Mai ales ca stiu natura umana. Ca 95 % din oameni fura, mint si cand e, iti ia din ce ai.
Si un om destept nu se supara, ca si el gandea la fel de fapt.
Daca e semnat ala niciodata nu va putea sa te traga pe sfoara.

De ex mie o ruda mi-a cerut diploma de la info, avea un dubiu ca as fi terminat facultatea. Nu m-am suparat, i-am aratat copia si gata. Ca intelegeam ca era normal uneori sa aiba dubii.
Altii "aaaa eu mint?", raspunsu sti care? DA, oricare putem minti ca sa fim altii decat suntem. Si cine intelege nu se supara.
Si tot asa.
Iei de la toti ce e bun si atat, si nu lasi raul sa te afecteze, dar asta depinde de tine sa faci.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Ti as mai da o fundita

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu tin neaparat sa am multe funde.

27 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

In frane si femei sa nai incredere fratelo

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Ray îmi dau seama ca ai fost rănit foarte rău dar asta nu înseamnă că o să se repete la nesfârșit! Asta nu înseamnă că toți și toate sunt la fel! Trebuie sa dai o șansă cuiva sa se apropie de tine, gândește-te ca și ea la rândul ei îți dă o șansă, cu posibilitatea ca tu sa o ranesti dar totuși încearcă! Asta este viata! Când ai învățat sa mergi în picioare, ai căzut, te-ai rănit, te-ai ridicat și ai încercat pana ai reușit sa înveți și uite ca azi mergi bine! Asa este și în dragoste!

| RAY a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Mereu omule, mereu, mereu, mereu sunteti mincinoase genetic din 10 propoziții 9 sunt mincinoase
Eclesiastul 7: 26
Şi am găsit femeia mai amară decât moartea, pentru că ea este o cursă, inima ei este un laţ şi mâinile ei sunt cătuşe. Cel ce este bun înaintea lui Dumnezeu scapă, iar păcătosul este prins.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RAY):

Cum spuneam. Gândesti asa pentru ca ai fost rănit! Pana la urma îți vei deschide ochii și inima iar gândirea ta o sa se schimbe. Chiar îmi pare rău că ai fost rănit atât de tare dar un lucru e sigur, ce nu te omoară te face mai puternic!

| RAY a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Tu nu intelegi ca mereu e la fel, ce sa mai deschid daca toate sunteti mincinoase

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RAY):

Mă cunoști personal ca să ma poți eticheta? Fără supărare. Hai sa o luam și altfel. Toți bărbații sunt niște bețivi, agresivi, niște afemeiati! E ok? Sunteți toți la fel?

| RAY a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Tu poti crede ce vrei nu-mi pasa

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RAY):

Perfect de acord cu tine. Pot sa cred ce vreau. Poți crede ce vrei! Tu ai pus o întrebare fiind deschis la răspunsuri, corect? Eu am încercat sa îți dau un răspuns tu decizi dacă îl bagi în seama sau treci peste el. Oricare este decizia ta nu ma deranjează. Îți doresc o seara liniștita!

| RAY a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Bagi de seama ca eu nu vream un raspuns feminim

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RAY):

Nu te-ai exprimat în asa fel încât sa subliniezi faptul ca întrebi doar persoanele de sex masculin, și uite ca ai primit și un răspuns de la o persoana de sex feminin. Asa ca să nu o mai lungim. happy

| RAY a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Te ai dat sfanta, ok, pa

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RAY):

Niciodată! Nu sunt sfântă! Și nici nu o sa fiu vreodată sfântă și nici nu pretind a fi una laughing. Sunt doar sincera indiferent ca rănesc sau fac un bine! happy

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

As putea spune ca eu si iubita mea suntem exemplul clar ca poti avea incredere reciproca intr-o relatie (fiind de aproape 2 ani impreuna si blocati la o distanta de ~140km in vremurile astea), nu ai gasit pe cine trebuia si atata tot, problema este ca probabil te-ai implicat prea mult intr-o relatie care nu merita. Un sfat de la mine ar fi sa mai incerci dar sa nu te implici foarte mult de la bun inceput, insa de moment iti sugerez sa iei o pauza pentru ca ti-ar fi de folos in a-ti lua gandul de la ce s-a intamplat.

| RAY a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

V-ati intalnit real? merita sa fiti asa departe unu de altul?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru RAY):

Suntem la aceeasi facultate, in acelasi an si in aceeasi grupa asa ca da.

| RAY a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

De ce nu va mutati impreuna?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru RAY):

Suntem anul 2, nu are niciunul dintre noi vreun venit si vrem mai intai sa terminam cel putin licenta si apoi sa ne gasim ceva de munca, dupa aceea ne gandim sa ne mutam impreuna.

| RAY a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

Ma mir ca ai incredere in ea si ea in tine, bine v-ati cunoscut real, desi sunteti la acelasi facutate dar faceti naveta?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru RAY):

Eu stau in chirie, ea e din Bucuresti. Nu ai de ce sa te miri, exista persoane in care chiar poti avea incredere, trebuie doar sa o gasesti pe cea potrivita.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

Frate iti irosesti cei mai pretiosi ani pe o relatie la distanta. nu fi papa lapte bucurate de studentie si strabate cearsafuriile caminelor, mergi la baute cu colegii, chefuri in camin....peste n ani o sa plangi dupa asta.

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Daca as fi genul poate as face asta, si care parte din "suntem in aceeasi grupa" nu ai prins? Teoretic ne vedem in fiecare zi la facultate si stam unul langa celalalt la orice curs deci nu e la nici o distanta, poate pe timp de vara. Nu am mentionat ca stam undeva la 90% din timpul zilei pe skype pe vremea asta si jucam aproape orice impreuna, asa ca pot zice din toata inima ca nu irosesc nimic, decat stand sa compun raspunsuri degeaba aici dand explicatii...

| RAY a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

Eu va doresc multi ani inainte cu relatia si sa va mutati împreună cat mai repede

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nici aia nu e o soluție curvaria desi observ ca si fetele curvaresc tot mai mult si numai vor o relatie, nu crezi ca omul are nevoia de a iubi? Depinde desigur de fircare persoana in parte