| Victoria a întrebat:

Ati accepta vreodata adulterul?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Categoric nu, e impotriva principiilor mele.

9 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Nu, desigur, dar unii barbati pot sa spuna ca da din partea lor, numai ca asta de acum e foarte egosit,

| simoSTAR a răspuns:

Mai intai sa spunem ce inseamna adulter(pentru ca nexa a sp dc sa nu ast pana te casatoresti?)...adulterul inseamna a incalca fidelitatea conjugala.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

De fel nu-l accepti ...ci pur si simplu te trezesti ca-l faci... dar nu trebuie vazut asa...Trebuie sa te gandesti la cel de langa tine, ca nu merita asa ceva... apoi sa te gandesti si la tine ...ca trebuie sa-ti pastrezi demnitatea si sa nu-ti patezi onoarea si dragostea fata de cel de langa tine!
In ceea ce ma priveste...am avut ocazia, dar am rezistat tentatiei!

| MisterKat a răspuns:

Depinde. totul e relativ. Sincer, nu

O zi buna!

Daniel.

| nexa a răspuns:

Nu, deoarece este un pacat; in primul rand fata de Dumnzeu si fata de propiul tau corp. De ce sa nu astepti pana te casatoresti? :]

| lenyia a răspuns:

Nu....si nici nu tolerez asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Că aia se spală. Iar sexul e lăsat de la Dumnezeu pe lume. Adulterul e doar lege omenească.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Never, ever

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, mereu am spus ca in momentul in care nu voi mai simti nimic pentru omul de langa mine, pun punct si o iau de la capat. Ce tie nu-ti place, altuia nu face.Nu mai simt nimic, nimic... divortez si gata, nu sunt de acord cu adulterul.