| OctavianDanielMaria a întrebat:

Adulterul e interzis in Biblie?

12 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Teoretic, da

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

Citeste Decalogul.

Răspuns utilizator avertizat
| UnOmOarecare3000 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poate si-n Biblie scrie minciuni, sau in anumite Biblii. Probabil in trecut au existat niste oameni rai care au sters sau au modificat ceva pe acolo. Citeste Decalogul. Porunca a saptea. Daca noi pacatuim asta este altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai ia vezi daca e voie, suna-ti mama!

Răspuns utilizator avertizat
| UnOmOarecare3000 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Probabil tu pui intrebari doar ca sa faci caterinca de oameni, dar nu prea este bine Octavian. Credeam ca intrebarile se pun doar de catre oamenii care au nevoie de un raspuns anume si sa fie ajutati.
Unii oameni probabil vor incerca sa te faca sa intelegi ceva, te rog nu da cu piciorul la chestia asta. Iti vreau binele crede-ma. Sigur vei intelege pe viitor ca nu a fost bine ce-ai facut, nu vreau sa te influentez cu ceva. Daca asa crezi tu ca este bine fa in continuare, dar eu iti spun ca nu este bine si probabil multa lume iti va mai spune. Cum vrei nu-i lua in seama. Esti de neschimbat.

Răspuns utilizator avertizat