| gemeni6226 a întrebat:

Ati iubit vreodata in taina?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Prima dragoste, fata nici nu știa că exist.

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,fata apoi s-a maritat, eram prieteni atat, bine eram la o varsta adolescenta

| gemeni6226 explică (pentru RAY):

Foarte frumos din partea ta.

| RAY a răspuns (pentru gemeni6226):

Imi amintesc ca i-am cumparat flori, era 8 martie, dar atat am putut face din pacate, apoi numa ipocrite au urmat, cred ca ultima iubire pentru o femeie s-a dus cand a murit mama

| gemeni6226 explică (pentru RAY):

Ooooooo! nu am stiut! am stiut numai de tatal tau ca a murit acum in decembriesadsincere condoleanta din toata inima.

| gemeni6226 explică (pentru RAY):

Nu stiu daca te consoleaza cu ceva dar si eu am avut un 8 martie destul de trist.Ieri am lucrat pana la ora 22.Azi am lucrat 7.30-18,maine lucrez 7-15.30 pe cand colegele din celalat schimb au lucrat simbata 7-14.30 dupa care s-au dus la chef de la ora 19, azi au fost libere si maine vin de dupa masa ca doamnele.De la colegi nu am primit nici un fir de floare, nimic in schimb colega mea de schimb care a chefuit a venit cu tot familionul sa vad ei ce bine e.(pe linga programul foarte aerisit ce a avut linga al meu si -a adus si sotul si a venit si cu masina sa-mi faca in ciuda pentru ca eu nu am sot de 10 ani si nici masina nu am avut in viata mea.Rusine nerusine dar mi-a fost a naibii de ciuda.Si inca ma si striga:da nu vii sa ma saruti? la care eu:da ce esti barbat sa te sarut? si ploua toata ziua ma simt mizerabil.De ar exista o reteta ca sa nu fiu invidioasa care are de toate si eu nimic. Spune-mi o reteta de sti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ohoho, bineinteles ca DA. La fel cum se intampla in majoritatea cazurilor. big grin

| gemeni6226 explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca spui ca in majoritatea cazurilor, ce te-a impiedicat sa spui persoanei sau persoanelor respective ca ce simti?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru gemeni6226):

Ce te face sa crezi/sa ai impresia ca niciodata nu as fi avut curajul necesar ca in unele cazuri sa ma dau... ''de gol''? big grin

| gemeni6226 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai intrebarea a fost ca in taina, taina nu se spune.Eu nu am iubit dar de placut mi-au placut anumite persoane in viata si in vecii vecilor nu i-am zis.Deci era vorba ca in taina cine a iubit, asta presupune ca ea, el nu a aflat niciodata si aici devine povestea interesanta ca de ce nu i s-a spus persoanei respective acest lucru niciodata.

| Freya1 a răspuns:

De două ori chiar dar cand eram mai mica.
O dată pe un băiat ce se comporta cam urâte in societate dar cu mine in privat frumos ceia ce m-a facut sa ma îndrăgostesc (am tinut secret pentru ca lumea ma judeca daca recunosteam, băiatul ăla nu mi-a făcu prea mult bine si daca spuneam ca tin la el ma blamau toti la câte mi-a facut).Si o dată în scoala, dar el fiind si mai mare si cel mai frumos din scoala am crezut ca nu vom putea avea niciodata ceva impreuna asa ca am tăcut până am renuntat.Si ghici ce, după un an sa băgat în vorba cu mine pe rețelele De socializare ca a aflat că îl placeam cândva si voia ceva cu mine dar mie nu mi-a mai pasat atunci si deja aveam o relație.

| gemeni6226 explică:

Acuma sincer mi-e foarte greu sa decid cui sa dau funda caci toate raspunsurile imi plac.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

În fiecare zi.

| gemeni6226 explică (pentru TheGentleman):

Ce te impiedica sa spui persoanei respective sentimentul?

| TheGentleman a răspuns (pentru gemeni6226):

Cred că dovada supremă de iubire este a-i oferi libertatea big grin Și știința că poate găsi pe cineva sau ceva mai bun decât sunt eu

| gemeni6226 explică (pentru TheGentleman):

Nu am intrebat care e dovada suprema de dragoste, stiu cum e sa fii iubita, am intrebat daca iubesti in taina fara ca ea (elin cazul fetelor femeilor )sa stie acest lucru.

| TheGentleman a răspuns (pentru gemeni6226):

Aa, nu știe

| gemeni6226 explică (pentru TheGentleman):

Asa,si intrebarea numarul doi ce ti-am pus era ca de ce nu stie adica de ce nu i-ai spus.Asta doar daca nu e secret sa-mi spui.

| TheGentleman a răspuns (pentru gemeni6226):

Am spus mai sus de ce, și al doilea motiv este că s-ar putea ca sentimentele să nu fie reciproce.

| gemeni6226 explică (pentru TheGentleman):

Uite eu am vorbit 12 ani cu cineva niciodata nu mi-a spus ca ma iubeste dar nici nu vroia sa renunte la mine.Ori de cate ori il puneam pe ignor se straduia sa-l accept din nou in viata mea.Mereu l-am acceptat si pe urma i-am zis ca daca anumite conveniente sociale nu ne-ar impiedica as sti sa-l iubesc nebuneste.El nici atunci nu a zis ca tine la mine doar ca ma place.Si atunci acus o saptamana i-am zis ca gata s-a terminat a murit pentru mine si eu pentru el pentru ca mi-a ajuns din jocul acesta de-a soarecele si pisica in care el nici nu ma lasa in drumul meu dar nici nu declara ca tine la mine.Asa am parte numai de frustrari si chiar am hotarit ca de data asta sa fiu tare si sa nu-i raspund altul la mesaje in viata mea.Nu-mi plac situatiile in care nu sti de e alba sau e neagra.Sau sau.De aceea am intrebat ca sa vad daca un barbat poate sa tina la o femeie dar din diferite motive sa nu vrea sa i-o spuna.Eu am fost foarte curajoasa si fara sa stiu ca ma iubeste sau ca ma vrea i-am zis acest lucru si mi-am asumat toate reactiile si variantele posibile din partea lui.

| Ely1234567 a răspuns:

Da încă iubesc...

Răspuns utilizator avertizat