| Seby90 a întrebat:

La ce ai renunta pentru persoana iubita?

28 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca merita si dovedeste asta, cred ca la orice!

| Seby90 explică (pentru IloveME):

De unde stii ca merita si cum ai vrea sa iti dovedeasca?

| IloveME a răspuns (pentru Seby90):

Viata da multe ocazii in care el trebuie sa fie langa mine, atat fizic cat si sufletesc! trebuie sa simt ca nu se da niciodata batut si indiferent de ce va fi el va fi langa mine, sa lupte pentru mine pentru noi! sa fie aproape in fiecare zi ziua indragostitilor!

| mona a răspuns:

La nimic

| MasterOfDisaster a răspuns:

Sincer..nu stiu.
Nu iubesc si nu am fost iubita. (ma refer la o relatie cu un baiat)
Si as putea spune ca nu as renunta la nimic pentru nimeni, dar nu ar fi adevarat. Chiar nu stiu cum as reactiona, oamenii sunt foarte imprevizibil, si poti spune orice, dar cand te afli in situatia respectiva toate ideile tale sa se prabuseasca.

O zi buna happy!

| Seby90 explică (pentru MasterOfDisaster):

Esti prima persoana sincera. Bravo, apreciez.

| Liviucu a răspuns:

La ea. Nu consider ca trebuie sa renunti la ceva pentru persoana iubita. Nu in aceste vremuri. Pentru ca o relatie nu tine mult iar apoi raman fara ambele lucruri. Sa renunte ea si odata facut pasul asta de catre ea atunci totul se schimba.

| Azµre a răspuns:

Părerile sunt împărțite, au fost cazuri în care vasectomia nu a fost realizabilă 100% și în timp s-a vindecat.

| valentingb a răspuns:

Chiar si la viata, daca viata ei ar depinde de asta.
As renunta la ea, daca ea ar fi fericita astfel.
Nu as renunta la nimic, daca ea n-ar vrea sa renunt la ceva pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nimic.

| Raiiiisa a răspuns:

Persoana care ma iubeste, oare la ce ar renunta pentru mine?
Si acum sa-ti raspund la intrebare : inclusiv la el, daca asta l-ar face fericit:*

| Seby90 explică (pentru Raiiiisa):

Salut, cred ca esti cam radicala :/. De ce te-ar mai iubi cineva daca nu te-ar vrea?

| SuperSaiyan4 a răspuns:

La multe, pai as renunta daca as putea traii vesnic, dar daca prin persoana iubita te referi si la parinti, atunci la nimic.

| justU a răspuns:

La shaorma...

| cametome7 a răspuns:

La orice eu am renuntat si la parinti pri eteni.

| danden a răspuns:

La amantul meu pe care il am de foarte mult timp si la iesitul des in cluburi si cam la tot ce trebuie sa renunti cand ai o relatie, iar daca iubesti- renuntatul vine de la sine

| Seby90 explică (pentru danden):

Nu poti fi iubita daca nu esti capabila sa intelegi primele reguli ale unei relatii, aici vorbim de fidelitate.

| danden a răspuns (pentru Seby90):

Sti,,,amant se mai zice si la persoana cu care doar te culci, indiferent daca ai sau nu iubit. in momentul in care as avea unul as renunta la amant, intelegi tu dragul meu?

| Seby90 explică (pentru danden):

Stiam ca se zice concubin. nu amant. Okay, cum zici tu atunci.

| Bubi19 a răspuns:

Daca iubesc o persoana cu adevarat, renunț la tot și la toate pentru a fi cu el love struck.

| Seby90 explică (pentru Bubi19):

Zici tu? De ce ai face asta? Ce te-ar motiva in afara de un sentiment care intr-un an poate mai putin se va translata doar in obisnuinta si rutina?

| Bubi19 a răspuns (pentru Seby90):

Pai atunci când iubești cu adevarat ai face orice pentru tine și el/ea. Nu mi-ar pasa dacă viitorul s-ar schimba și dragostea ar dispărea. Nu îmi va părea rău de nimic, atâta timp cât fac ceea ce simt la momentul respectiv. Oricum eu, cel putin sunt în stare sa fac orice pentru ceea ce iubesc curat și adevarat!

| Seby90 explică (pentru Bubi19):

Ai simtit dragostea adevarata pana acum? Ti s-a intamplat sa iubesti?

Oricum, apreciez sinceritatea, frumos. Bravo!

| Bubi19 a răspuns (pentru Seby90):

Am simțit dragostea adevărată, Chiar acum iubesc un băiat pentru care mi-as da și viata fără nici un regret.

| delyaaaaaa a răspuns:

La nimica

| Almost4Ever a răspuns:

La nimica,

| Pikenia a răspuns:

Depinde cat de iubita e. Depinde de cat timp sunteti impreuna, etc... Daca esti convins/a ca este "the one", poti sa renunti la tot. Sau nu. Depinde de tine. happy

| Seby90 explică (pentru Pikenia):

Pai eu pe voi va intreb, tu la ce ai renunta de ex, asta era intrebarea happy. Nu va intrebam. la ce sa renunt eu pentru ea. Eu stiu de ce sunt capabil.