| Decebal a întrebat:

Salut lume! Ati putea renunta la fumat daca persoana iubita ar cere asta?

11 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Chiar mi s-a intamplat ceva asemanator insa nu mi-a spus sa ma las mi-a spus ca nu'mi face bine si ca o fac doar din prostie(asa si este), m'sm despartit de el si peste vreo 3 saptamani am luat o pauza cu' fumatul... dupa ceva timp intru pe hi5'ul lui si avea cateva poze cu' tziagara in mana, desi el nu fuma.in gandul meu cine vorbea de prostie...cred ca m'as lasa fiindca pentru mine e doar o copilarie chestia cu' fumatulwinkingbig grin
bafta

| ÅñdRa a răspuns:

hee hee)si mie ceva timp un iubit mi-a cerut sa renunt la fumat pentru el...si mi-a spus ca daca aleg fumatul ma desp de el.
Si am ales sa fumez... daca te place, te place cum esti si cu rele si cu bune.

| MihAelA_1847 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, te va accepta asa cum esti, dar daca vrei si tu sa renunti, poti face asta, caci niciodata nu poti, ci nu vrei.In plus, fumatul nu e sanatos.Mult noroc si sper ca vei face ce vrei tu, nu ce vor alti!happy

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna! nu stiu:
1. eu nu fumez
2. nu are cine sa-mi zic asta deoarece ( uite-te la 1)
3. si nu fumeaza el
:p
ce-ti pasa tie d-asta?

| Moneyandfame a răspuns:

Renunti la ceva pentru ca vrei tu asta, nu pentru altcineva.Ala e santaj sentimental. Asta e parerea mea.

| HappyPills a răspuns:

Posibil...

| AsU_2581 a răspuns:

Da.normal ca mas lasa.acuma depinde de fiecarewinking

| teonamaria a răspuns:

Da...am renunata la fumat pentru persoana iubita. m-a facut a realizez cat rau imi ac plus ca i-am putut demonstra ca il iubesc si pentru el fc orice.happy

| Rina_2681 a răspuns:

Salut, normal ca da daca mi-o cere persoana iubita si eu o iubesc si ma iubeste, de ce sa nu-i fac aceasta placere ca doar este spre binele meu si al nostru.Foloseste aceasta cerere pe linga factorii negativi ce sun in fumat ca un imbolt pentru a renunta la fumat.Mult succes, vei reusi daca iubesti!

| danim7 a răspuns:

Persoana pe care o iubesc nu mi-a cerut asta... dar vroiam sa ma las pentru ca m-am apucat de sport si pot sa spun ca ea ma ajutat destul de mult sa reuseschappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrea sa ma iubeasca, ma iubeste asa cum sunt.