| anonim_4396 a întrebat:

Ati simtit vreodata nevoia de o aventura chiar daca suntenti implicati intr-o relatie? Sau de altceva in plus fata de relatia pe care o aveti?
Pentru voi ce inseamna a insela?

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As insela daca m-ar provoca alta sa i-o pun, si partenera m-ar insela stiind ca vin rar acasa. Nu mai e siguranta si incredere deplina mai ales in romance, fiind smechere pe interes ca italiencele, spanioloaicele, nemtoaicele si englezoaicele

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru mgtow):

Hoțului de hot îi este frica laughing)

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De simtit poti simti multe, depinde de foarte multe variabile si circumstante determinante.
Cat despre inselat, ambele sexe au genele inifidelitatii prezente, pentru ca mama natura vrea, firesc, cat mai multi bebey!
Mare atentie la igiena si protectie!

| Sara2 a răspuns:

Eu personal nu as insela pentru ca nu pot sa o fac cand sunt intr-o relatie. E o chestie personala a mea. Dar daca simti asta fa-o linistita, apoi vezi in continuare de viata ta alaturi de partener, el nu trebuie sa afle. Nu-ti refuza dorinta. (Parerea mea, sper sa nu-mi sara altii in cap)

| RAY a răspuns:

Normal ca da,monogamia este creatie umana nu are nici o legatura cu natura umana, omul din toate culturile inseala si a inselat mereu,dovedind ca monogamia e un mit,dorinta sexuala se activeaza fie ca iubim sau nu pe cineva,a insela face parte din natura umana, asa am evoluat dar barbatul a facut din femei niste sclave pret de mii de ani tot el impune di un prezent monogamia la femei de parca barbati sunt monogami, femeia este o fiinta sexuala activa dar de frica societati, familiei a misogismuli extrem ea se complace ca e monogama, in timp apar frustrari si nervi cand vezi ca ala i creste burta si tie isi place de x care arata cool, traim intr-o lume misogina din pacate

| i0oOoOo0 a răspuns (pentru RAY):

Imi place gandirea ta, e ca si cum ai spune ca e normal sa ne f...em de la 13 ani, urasc oamenii ca tine. penibilul e o normalitate pentru voi nu?

| RAY a răspuns (pentru i0oOoOo0):

Suntem finte rationale ca eu simt atractie nu inseamna ca trebuie si sa o violez, ai creier sa gandesti, nu poti controla dorinta, unde am scris eu ceva legal de copile de 13 ani aia e pedofilie, citestema inca o data cu atentie si ratiune

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru RAY):

Tu parcă erai misogin... Ai un moment de luciditate laughing)?

| RAY a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Nam considerat niciodata barbati ca fiind superiori femeilor din contra mereu ma uit uimit cat de prosti sunt barbati, cu ce anume am fost misogin?

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru RAY):

Femeia si barbatul...Nu trebuie sa ne subjugam ci sa ne oferim momente placute unii altora.

| RAY a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Doar ca costa si momentele alea 200 de ron ora

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru RAY):

S-a dus momentul de luciditatehee hee

| RAY a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Sincer cand nu atragi sexul opus cam asta este singura optiune care o ai asta daca ai banii

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru RAY):

Ce iti mai place sa te victimizezI big grin

| RAY a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Sincer nu ma victimizez sunt o persoana sincera in primul rand cu mine insati si apoi cu cine merita sa fiu, dar sunt realistic nu atrag sexul opus singura modalitate de a face sex este sa platesc, viata trebuie sa o accepti asa cum este ea

| RAY a răspuns:

Esti fara speranta, pa

| RAY a răspuns:

Doamne ce educatie ai numa sa jignesti sti, unde am afirmat eu ca e bine sa inseli?

| corbulalbrosu a răspuns:

A insela inseamna a avea sau a participa la "aventuri" extraconjugale care din lipsa experientei in acest domeniu ajung la urechile, sa fie stiute si de partenera de viata. Dorinta de aventura exista si este prezenta in orice persoana fiindca din momentul procreerii poligamia este inscrisa in natura si structura fiintei umane. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu am simțit NEVOIA de o „aventură", dar nici nu am refuzat vreuna dacă ș-a ivit ocazia.
De ce am făcut-o? din varii motive. Cel mai banal ar fi că doream ceva mai mult decât aveam parte „acasă". Dar s-a întâmplat și să fiu „prins" (adică atras, nu descoperit) nu doar într-o „simplă aventură", ci și să se înfiripeze sentimente. Chiar puternice, în cel puțin unul dintre cazuri.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru mihai69):

Uite un om care își asuma derapajele, nu face pe lupul moralist!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea oamenilor simt nevoia sa aiba aventuri, in special atunci cand sunt implicati in relatii, pentru ca natura umana ne dicteaza sa ne dorim cel mai mult un lucru atunci cand e interzis sau atunci cand nu il putem obtine. Si oricine isi doreste ceva in plus, e aproape imposibil ca persoana de langa tine sa te completeze pe toate planurile. Avand in vedere toate astea intrebarea ta denota ignoranta si o lipsa totala de intelegere a unor mecanisme fundamentale care stau la baza oricarui om. Dar nu faptul ca esti prostuta e trist ci faptul ca adresezi o intrebare ca apoi sa te agati de un raspuns ca sa-ti creezi niste asteptari si sa-ti intaresti sperantele in legate de o anumita situatie. De exemplu: "Mie imi place de Gigel. Gigel are o prietena. Daca fac un sondaj de opinie cu ceilalti Gigei poate imi vor spune ca ei si-ar insela prietenele. Din asta rezulta ca Gigel si-ar insela prietena cu mine. Cat il iubesc pe Gigel". Ce majoritatea oamenilor pare sa nu inteleaga e ca atunci cand cineva isi insala partenerul cu altcineva, o va face si pe viitor. Mi se par foarte ciudati oamenii care sunt surprinsi ca au fost inselati de persoane care initial au inselat cu ei. Daca eu imi insel prietena cu tine si apoi tu devii prietena mea, nu e putin ciudat ca tu sa te astepti ca pe tine sa nu te insel? Tu m-ai ales cand stiai ca insel...

Revenind si la ultima intrebare, inselatul e actiunea prin care alegi sa te simti bine punandu-ti in pericol partenerul. Pentru ca la asta se rezuma totul, te simti bine cu riscul de a-ti rani partenerul. Inselatul e apogeul egoismului, e placerea ta in schimbul suferintei altcuiva.

Da, am fost tentat sa insel de multe ori. Nu, nu am inselat niciodata. Pentru ca nu pot da la schimb nefericerea oamenilor la care tin pentru propria placere. Si Gigel asta care speri sa insele cu tine are aceleasi optiuni. Ideea e ca daca va alege sa nu o insele nu-l vei putea aprecia, pentru ca nu te vei bucura de el. In schimb, daca va alege sa insele il vei aprecia in pofida faptului ca este o dovada de lipsa de caracter si devotament. Paradoxurile fiintelor umane, esti adorat cand alegi calea gresita si detestat cand o alegi pe cea corecta.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Nu e vb de nevoie, ci de circumstanțe. Dacă te rezumi la o simpla aventura lucrurile sunt simple... dacă apar sentimente atunci se complica treaba și apar victime colaterale. În ambele cazuri trebuie sa iti asumi ce faci. Eu nu judec viața privată a nimanui și nici orientare sexuala...nimeni nu știe ce este in sufletul unui om.

| kavasaki99 a răspuns:

Cantacteaza-ma

| i0oOoOo0 a răspuns:

Pentru a-ti potolii nevoia de o aventura cu altcineva, alege sa vorbesti cu persoana iubita si sa ii spui sa o faceti in alte parte, nu iti recomand asta... daca te-ai plictisit de el tu esti de vina ca nu vrei sa faceti noutati nu dai idei el sigur e dispus la orice propunere de-a ta.

| CristianDinu a răspuns:

Eşti singură? happy

| AdinaMihaela00 a răspuns (pentru CristianDinu):

Nu conteaza daca sunt singura sau nu. Am anumite curiozitati si am nevoie sa aud si parerea altor persoane. happy

| Ceva123 a răspuns (pentru AdinaMihaela00):

Da parerea noastra nu o sa te influenteze? Daca 95% spun bazaconii ii vei crede? Sau doar ai chef de conversatie.

| AdinaMihaela00 a răspuns (pentru Ceva123):

Nu sunt o persoana usor de influentat..si nu cred orice..doar simt nevoia de o discutie diferita..sunt mai mult curioasa cine are curaju sa spuna ..ca a avut o aventura si chesti de genu.

| Ceva123 a răspuns (pentru AdinaMihaela00):

Mi-am captat atentia imi place si bine zis. Pai din punctul meu de vedere e asa: nu nu am simtit nevoia de a ma implica in alte relatii, recunosc am o monotonie in ea dar e destul de amuzanta cand incercam sa o risipim adica ajungem sa ne injuram in gluma ( ne stim de o gramada de timp si ne-am cam obisnuit cu ciudatenile unui altuia).
A insela e modul nedrept de : a te razbuna a incheia o relatie sau cine stie cate mai sunt variaza de la caz la caz lasand la o parte mentalitatea vechea de la acest subiect suntem in sec. 21 doar.

| CristianDinu a răspuns:

Atunci răspunsul e da

| AdinaMihaela00 a răspuns (pentru CristianDinu):

Raspunsu e da? La ce? Intrebarile mele. sau a ta?